Najnowsze

Najnowsze

Napadł na bank z plastikowym pistolecikiem, a zrabowane pieniądze rozdał przechodniom. Szlachetne intencje nie uchronią jednak włoskiego Robin Hooda przed karą.

- Informacje jakoby były problemy w negocjacjach w sprawie instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej, są nieprawdziwe - w ten sposób szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zareagował na doniesienia "Gazety Wyborczej", że negocjacje w sprawie tarczy są bliskie załamania. Według dziennika polska strona jest niezadowolona z oferty amerykańskich partnerów.

- Cudzoziemcy rozbili nam państwo, a my wybiliśmy im parę szyb w oknach ambasad. Muszą się nauczyć, że to także jest demokracja - tak serbski minister infrastruktury Velimir Ilić skomentował czwartkowe zdemolowanie kilku ambasad w Belgradzie. Komisja Europejska potępiła ataki.

- Platforma Obywatelska stworzyła "polityczny matrix", czyli sto tematów zastępczych w czasie stu dni rządzenia - zarzucili rządowi młodzi posłowie PiS Adam Hofman i Mariusz Kamiński, którzy w iście kabaretowy sposób postanowili "zdemaskować bezradność rządu".

Parlament Republiki Serbskiej zapowiedział, że gwarantuje sobie prawo do opuszczenia Bośni i Hercegowiny. Republika jest częścią państwa, powstałego w 1995 roku po rozpadzie dawnej Jugosławii i krwawej wojnie.

- Politycy PiS przedawkowali niebieskie tabletki. Taki wniosek wyciągam z ich multimedialnej prezentacji. Proponuję, żeby wzięli tabletki, dzięki którym wrócą do realnego świata - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski, nawiazując do filmu Matrix, którym posłużyli się posłowie PiS krytykując rząd Donalda Tuska.

W piątek będzie projekt likwidacji budżetowych dotacji dla partii politycznych, a w niedzielę "precyzyjny kalendarz dojścia do podatku liniowego" - zapowiada premier w wywiadzie dla RMF FM. Jak dodaje - jest gotów do konsultacji z prezydentem, ale i przełamywania jego weta.

39 dni - tyle władze chińskiej stolicy dały sobie na zapewnienie w mieście "bezpieczeństwa i harmonii". W praktyce może to oznaczać wyrzucenie z Pekinu milionów niezameldowanych mieszkańców.

Nad ranem w Opolu zginął kierowca samochodu Audi A6. Wypadł z jezdni na łuku drogi, jego samochód dachował - i uderzył w drzewo. O wypadku poinformował portal tvn24.pl internauta, nadsyłając też zdjęcia.

4 marca wielkie starcie Demokratów w Teksasie. W poprzedzającej je debacie telewizyjnej Barack Obama - Hillary Clinton obyło obyło się bez fajerwerków, choć padały pytania o plagiat i Kubę po odejściu Fidela Castro.

Miał tylko kilka centymetrów i był na wizji tylko kilkanaście sekund, ale wstrząsnął Turkmenistanem. Jak donosi brytyjski "The Guardian", zwykły karaluch doprowadził do zwolnienia kilkudziesięciu osób zatrudnionych w turkmeńskiej telewizji.

Najpierw PiS wystartowało ze swoim bajkowym spotem, teraz zamierza zarzucić Platformie tworzenie "medialnego Matriksa". Partia Jarosława Kaczyńskiego w piątek rano przedstawi raport, który ma zdemaskować bezradność rządu Donalda Tuska w pierwszych stu dniach rządzenia - pisze "Dziennik".

W pierwszych stu dniach była jednym z najbardziej krytykowanych ministrów, sondaże wskazywały, że Polacy jej nie ufają. Ale z drugiej strony była też ministrem, który, zanim zdążył na dobre usiąść w rządowym fotelu, musiał stanąć w szranki z "bardzo chorym problemem"... Za Ewą Kopacz bardzo ciężka studniówka.

W gabinecie politycznym ministra Zbigniewa Ziobry dochodziło do niszczenia dokumentów na masową skalę - donosi RMF FM, powołując się na wyniki wewnętrznej kontroli w resorcie sprawiedliwości, do których dotarli reporterzy stacji.

- To byli zwykli chuligani, atakowali ambasady państw nieuznających Kosowa. Obrabowali też sklepy sportowe - opowiada TVN24 o czwartkowych zajściach w Belgradzie polski ambasador w Serbii Maciej Szymański.

Wenezuelski samolot z 46 osobami na pokładzie prawdopodobnie rozbił się w czwartek w zachodniej części kraju - podała w nocy o telewizja CNN. Samolot zniknął z ekranów radarowych po 40 minutach lotu.

Na wniosek Stanów Zjednoczonych Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła "ataki tłumu" na zachodnie ambasady w Belgradzie. Jednocześnie wyraziła zadowolenie z podjętych przez serbski rząd działań przywracających porządek.

- Gdybym miał możliwość zlikwidowania Senatu, zrobiłbym to natychmiast - stwierdza premier Donald Tusk. W wywiadzie dla dziennika "Polska" wyraźnie bierze też w obronę atakowanego ostatnio przez opozycję ministra sprawiedliwości.

- Po stu dniach rząd ma osiem projektów własnych ustaw, resztę przejął po PiS. Okazało się, że król jest nagi. Pełne szuflady i zastępy doradców okazały się propagandą - mówi w "Magazynie 24 Godziny" Przemysław Gosiewski z PiS.