Najnowsze

Najnowsze

Jak członków rządu Donalda Tuska oceniają Polacy? Według sondażu "Faktów", najlepszym ministrem jest Radosław Sikorski. Tuż za szefem MSZ uplasował się sam premier. A kogo nie lubimy? Jak się okazało, najmniejszym poparciem cieszy się minister zdrowia Ewa Kopacz.

- Poziom debaty politycznej między PO i PiS to jeden wielki Matrix - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Ryszard Kalisz (LiD). Podsumowując ostatnie medialne dokonania PiS poseł podkreślił, że "PiS dobrze się bawi, ale Polacy mają już dość tej dziecinady". Wtórował mu Stefan Niesołowski z PO: - To jest żałosne. A Marek Suski (PiS) bronił spotu i prezentacji, że są one głosem młodego pokolenia działaczy PiS.

500 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia za krzywdy doznane podczas 9 lat zesłania do łagru na Syberii domaga się Tatiana Ch. Przed opolskim sądem rozpoczął się w piątek proces w tej sprawie.

Tragedia w słowackich Tatrach Wysokich. Polski wspinacz zginął po upadku ze 150 metrów na północnej ścianie Kieżmarskiej Kopy. O wypadku poinformowało słowackie pogotowie górskie Horska Zachranna Slużba.

- Jestem pracowita, mam wizję i skrupulatny plan działania. Nie mam tylko życzliwych kolegów z opozycji. Kiedy PiS było u władzy daliśmy im spokój w pierwszych stu dniach. Ja natomiast od początku musiałam odpierać zmasowane ataki za, co zabawne, ich zresztą błędy - oceniała w "Magazynie 24 Godziny" swoje pierwsze 100 dni w ministerstwie Ewa Kopacz.

Na od 4 do 10 lat więzienia, za handel ludźmi i zmuszanie do niewolnictwa we Włoszech skazanych zostało 16 Polaków. Za organizowanie tzw. "obozów pracy" we włoskiej Apulii za kratki trafi także pięciu obywateli innych krajów.

Biuro Ochrony Rządu wzmocni środki bezpieczeństwa w polskiej ambasadzie w Belgradzie. To reakcja na napiętą sytuację w stolicy Serbii, gdzie w czwartek grupy demonstrantów zaatakowały ambasady USA, Niemiec, Turcji i Chorwacji.

Po reklamówkach PiS przyszła kolej na spot LiD. Jednak zamiast bajki, mamy przydługi, nudnawy, przypominający film dokumentalny spot mający pokazać, że z szumnych obietnic PO nic nie zostało.

Stołeczny ratusz pod lupą NIK. Najwyższa Izba Kontroli chce sprawdzić, jak pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz przeprowadzano konkursy na stanowiska w urzędzie. O sprawie ustawiania konkursów pod grupę znajomych prezydent stolicy pisała "Gazeta Wyborcza".

Kolejny niespokojny dzień w Kosowie. W Mitrovicy na północy kraju ok. pięć tys. serbskich demonstrantów zaatakowało posterunki policji ONZ strzegące mostu na rzece Ibar. Funkcjonariusze zostali obrzuceni kamieniami, butelkami i petardami.

Politycy PiS na studniówce rządu nie zostawiają suchej nitki - mówią o "bezrządzie", pokazują bajki ze złymi wilkami i kręcą kolejne części "Matrixa". Jak się okazuje piszą też specjalny raport studniówkowy... A raczej raporty, bo po partii krążą podobno dwa dokumenty oceniające "kolegów" z Platformy.

- To było 100 dni bezrządu, a nie rządu - mówi Zbigniew Ziobro o studniówce gabinetu Donalda Tuska. Były minister sprawiedliwości odpiera zarzuty o rzekomym niszczeniu w jego ministerstwie dokumentów: - To pic na wodę. A głównym hakowym jest minister Ćwiąkalski, który robi wszystko żeby nie łapać przestępców.

Radykalny przywódca irackich szyitów Muktada as-Sadr zadecydował o przedłużeniu na bliżej nieokreślony czas rozejmu, który obowiązuje od sześciu miesięcy oddziały jego milicji.

Ponad siedem minut policjant dyżurny rozmawiał wulgarnie i towarzysko z poszukiwanym przestępcą, który zadzwonił na komendę. O jego telefonie nie zameldował przełożonym. Przestępca zamieścił nagranie w internecie. Trwa postępowanie dyscyplinarne.

- Będę osobą, która odchodząc z tego urzędu powie: Udało mi się to, co najważniejsze. Zadbałam o pacjentów, zadbałam o kadry medyczne, te najmłodsze, które nie musza juz wyjeżdżać z naszego kraju - mówi w setnym dniu urzędowania w resorcie zdrowia minister Ewa Kopacz.

Napadł na bank z plastikowym pistolecikiem, a zrabowane pieniądze rozdał przechodniom. Szlachetne intencje nie uchronią jednak włoskiego Robin Hooda przed karą.

- Informacje jakoby były problemy w negocjacjach w sprawie instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej, są nieprawdziwe - w ten sposób szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zareagował na doniesienia "Gazety Wyborczej", że negocjacje w sprawie tarczy są bliskie załamania. Według dziennika polska strona jest niezadowolona z oferty amerykańskich partnerów.

- Cudzoziemcy rozbili nam państwo, a my wybiliśmy im parę szyb w oknach ambasad. Muszą się nauczyć, że to także jest demokracja - tak serbski minister infrastruktury Velimir Ilić skomentował czwartkowe zdemolowanie kilku ambasad w Belgradzie. Komisja Europejska potępiła ataki.

- Platforma Obywatelska stworzyła "polityczny matrix", czyli sto tematów zastępczych w czasie stu dni rządzenia - zarzucili rządowi młodzi posłowie PiS Adam Hofman i Mariusz Kamiński, którzy w iście kabaretowy sposób postanowili "zdemaskować bezradność rządu".