Najnowsze

Najnowsze

Mówienie o sprawach drugorzędnych i kłamstwa - zarzucali premierowi w "Magazynie 24 godziny" posłowie opozycji Adam Hoffman (PiS) i Grzegorz napieralski (LiD). A wszystko - ich zdaniem - w kampanijnym tonie: zamiast, co zostało zrobione, to to, co dopiero będzie. - Idziemy wytyczoną przed wyborami drogą - ripostował Andrzej Halicki z PO.

Na specjalnej konferencji Donald Tusk dziękował opozycji za krytykę i obywatelom za rosnące zaufanie. Jednak Polacy, mimo wysokiego poparcia dla dla rządu, nie zapomnieli o przedwyborczych obietnicach. I, według sondażu "Faktów", są zawiedzeni.

To jest propaganda gorsza niż w krajach totalitarnych, kolejne oszustwa - tak rządowe plany Donalda Tuska ocenił sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski. - Słyszeliśmy kolejne obietnice i deklaracje, a konkretów brak - dodał w TVN24 Jerzy Szmajdziński.

Słusznie martwił się Andrzej Wajda, że wiedza na temat zbrodni katyńskiej jest w Europie niewystarczająca. Jego film miał ją przybliżyć światu. Czasem nieskutecznie. Największy dziennik szwedzki "Dagens Nyheter" informując o nominacji dla filmu Wajdy podał, że opisuje on zbrodnię... hitlerowców.

Koalicjantowi, wyborcom (także tym, którzy nie głosowali na PO czy PSL), opozycji i mediom za krytykę, nawet tą niezasłużoną - Donald Tusk podsumowywanie swoich 100 dni zaczął od podziękowań. Potem premier opowiadał o swoich sukcesach i zapewniał, że w ciągu kilku lat Polska dołączy do najbardziej rozwiniętych krajów UE.

Premier Donald Tusk i rząd chcą odejść od prostych zaklęć, jakie stosowali poprzednicy i zająć się konkretnymi sprawami - w ten sposób wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak ocenił wystąpienie szefa rządu,

W irackim Kurdystanie, na północy Iraku, zginęło od początku tureckiej ofensywy zbrojnej, 112 rebeliantów z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) - podał w niedzielę turecki sztab generalny na swojej stronie internetowej. Są także straty po stronie tureckiej: 15 żołnierzy.

Oscary – sława, chwała i pieniądze, ale też żal, frustracja i skandal. Ale bilet do królestwa snów nie jest tani, o czym przekonuje historia najważniejszej nagrody filmowej na świecie. Tegoroczna 80 ceremonia jest niezwykłą okazją do przypomnienia kilku wyjątkowych momentów nagrody.

Po stu dniach rządów koalicji PO-PSL, na konferencji premiera Donalda Tuska, szef jego kancelarii Sławomir Nowak ujawnił plany na kolejne 300, 1500 i nawet 3000 dni. - Strategiczny Plan Rządzenia opiera się na czterech filarach. Tak jak dom - musi mieć solidne fundamenty - tłumaczył Nowak.

Po 100 dniach wiele zdziałać się nie da, ale można wiele rzeczy zacząć, a nie zrobiono nic - odpowiadał na wystąpienie Donalda Tuska Jarosław Kaczyński. - Jestem pewny, ze Polacy są narodem mądrym, oczywiście można ich wprowadzić w błąd. Udało się to raz 25 października, ale więcej się to nie uda - stwierdził.

System wyboru filmów, ubiegających się o nominację do Oscara w kategorii produkcji nieanglojęzycznych, jest anachroniczny i niesprawiedliwy - ocenia włoska agencja prasowa Ansa na kilkanaście godzin przed tegoroczną ceremonią rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Co najmniej 25 szyickich pielgrzymów zginęło w niedzielę w zamachu samobójczym, dokonanym w Iskandrii, na południe od Bagdadu - poinformowały władze Iraku. Liczba zabitych może się zmienić - kilkadziesiąt osób jest rannych.

Cudów nie ma, podwyżek nie ma, a gabinet cieni okazał się gabinetem leni - na konferencji podumowującej sto dni rządu Donalda Tuska, LiD nie zostawił na premierze suchej nitki. Widzowie przyzwyczajeni do multimedialnych pokazów PiS-u i PO, tym razem mogli czuć się jednak rozczarowani...

– Przed uznaniem niepodległości Kosowa, powinniśmy zrobić jakiś gest wobec Serbii. Jeśli będzie wymagała tego sytuacja, to pojadę do Serbii – powiedział w "Kawie na ławę" Waldemar Pawlak.

40-letni stary liniowiec Queen Elisabeth 2 i dwumiesięczny luksusowy statek Queen Victoria spotkały się w porcie w Sydney. Niecodzienne wydarzenie obserwowało tysiące mieszkańców Sydney.

- Moim celem jest odzyskanie władzy - powiedział w wywiadzie dla "Newsweeka" Jarosław kaczyński i wyjawił, że PiS przygotowuje się już do wyborów parlamentarnych jak i prezydenckich.

Wielka, niespełniona miłość. Kłamstwo, które niszczy życie trzem osobom. Próba odkupienia grzechu, którego naprawić nie sposób. Brzmi podniośle i melodramatycznie? I tak właśnie ma być. “Pokuta”, epicki wyciskacz łez w najlepszym wydaniu, walczy o siedem złotych statuetek.

Dobrze napisany, powściągliwie zagrany film z ulubionego za oceanem gatunku: cyniczny prawnik odnajduje w sobie szlachetność i w obronie uciśnionych mierzy się z bezwzględną korporacją. „Michael Clyton” z kolejną dobrą rolą George’a Clooney’a powalczy o osiem oscarowych statuetek.

Carla Bruni wzięła udział w pierwszym publicznym wydarzeniu jako żona prezydenta Sarkozy'ego. Spotkała się z rodziną francusko-kolumbijskiej polityk Ingrid Betancourt w szóstą rocznicę jej niewoli.

Na polsko-ukraińskiej granicy w Dorohusku tiry czekają na odprawę ponad dobę. Kolejna niedziela upływa kierowcom w 20-kilometrowej kolejce.