Najnowsze

Najnowsze

Do wypełnienia deklaracji zgody na pobranie organów na przeszczep w przypadku zgonu i noszenia tej deklaracji przy sobie, razem z dokumentami, zachęca w liście pasterskim abp Józef Życiński.

Szefowa gabinetu prezydenta przekonuje go by pozostawił ją u swojego boku - pisze "Newsweek". Jeśli przekona, nieistotne będzie już, czy wicepremier Gosiewski rzeczywiście nie chce z nią pracować, jak pisze 'Wprost"

Druzgocąca krytyka polskich władz i niekończące się pochwały dla kanclerz Angeli Merkel - to najczęstsze opinie pojawiające się niedzielnych wydaniach niemieckich gazet komentujących wyniki szczytu UE.

- Nasze koleżanki mają tam straszne warunki - mówią pielęgniarki zgromadzone przed Kancelarią Premiera o czterech kobietach okupujących budynek. - To nie Hilton - odpowiada wiceminister Piecha.

Milion dolarów zaoferowała Paris Hilton stacja NBC za pierwszy wywiad po wyjściu z więzienia. Gwiazda odrzuciła intratną propozycję stacji i wybrała CNN, gdzie wystąpi za darmo.

Południowo-wschodnią Europę nawiedziła niespotykana fala upałów. W Rumunii spowodowała śmierć już 22 osób, a w 11 bułgarskich miastach zanotowano rekordowo wysokie temperatury.

To była najkrótsza noc w roku. Na zamku w Brodnicy nad Drwęcą odprawiono stare obrzędy związane z nocą świętojańską.

Tornada w Kanadzie. Szalejące trąby powietrzne przeszły przez prowincję Manitoba w środkowej części kraju.

Najwyższa Izba Kontroli sprawdza Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, kierowane przez Annę Kalatę z Samoobrony - dowiedział się „Wprost”. Zdaniem informatora gazety NIK może natknąć się na wiele kontrowersyjnych umów.

W prezydenckiej krypcie w Wiedniu spoczął Kurt Waldheim - były sekretarz ONZ i prezydent Austrii w latach 1986-1992. Zmarłego tydzień temu w wieku 88 lat Waldheima pochowano z honorami wojskowymi.

Na ulicach Bangkoku ponad 10 tysięcy osób zaprotestowało przeciwko obecnemu rządowi i wyraziło swoje poparcie dla byłego premiera Thaksina Shinawatry. Jest to kolejny tego rodzaju protest w ciągu ostatniego tygodnia.

Ma 56 lat, jest Szkotem i za kilka dni będzie nowym premierem Wielkiej Brytanii, zastępując swego przyjaciela Tony'ego Blaira. Dziś rozpoczyna proces przejmowania władzy - na konferencji Partii Pracy Gordon Brown zostanie wybrany nowym przywódcą laburzystów.

Niedziela, 24 czerwca, 21:00 Andrzej Lepper chce negocjować z pielęgniarkami. Miałby on być mediatorem między strajkującymi kobietami a prezesem rady ministrów - taką informację przekazał gość "Magazynu 24 godziny" Ryszard Czarnecki. Zdaniem eurodeputowanego Samoobrony, Lepper jest gotów do dialogu o ile zgodę na jego udział w rozmowach wyrazi zarówno premier jak i strajkujące pielęgniarki.