Najnowsze

Najnowsze

Tak napisał na swoim blogu internetowym szwedzki minister spraw zagranicznych Carl Bildt, komentując nieustępliwe stanowisko Polski w sprawie sposobu głosowania w Radzie UE.

Władze serbskie wydały międzynarodowy nakaz aresztowania wdowy po Slobodanie Miloszeviciu, Mirjany Marković, w związku z przemytem papierosów w latach 90 - informuje serbski dziennik "Danas".

Najstarsze bliźniaczki syjamskie świata, mężczyzna z owłosieniem na całej twarzy i człowiek, który chodzi z wykręconymi o 180 stopni nogami - to tylko niektóre z atrakcji otwartego w Nowym Jorku muzeum osobliwości. "Ripley's Believe it or Not!" zaprasza!

Europejscy liderzy toczą w Brukseli brutalną walkę o przyszłość Europy. Wielka Brytania zapowiada, że się nie podda, a Polska przywołuje swoje straty w II wojnie światowej, by uzyskać więcej głosów w Radzie UE - pisze "The Guardian"

- Powinniśmy obstawać przy głównym postulacie, a nie pod presją przyjmować nowe rozwiązania - uważa Jacek Saryusz-Wolski (PO). Jego zdaniem, polska propozycja dotycząca obowiązywania traktatu nicejskiego do 2020 r. to "pułapka negocjacyjna".

Ruszyło śledztwo ws. fundacji Amicus Europae - informuje RMF FM. Pierwszym przesłuchanym w ujawnionej przez tvn24.pl sprawie finansowania fundacji przez Wiktora Pinczuka był Zygmunt Wrzodak.

"Brutalna strategia", "bestialska nienawiść do Niemiec", "władza blokowania" - tak postawę Polski na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli określa piątkowa włoska prasa. Największe dzienniki nie pozostawiają na polskich władzach suchej nitki, zarzucając im nienawiść i nacjonalizm.

Tylko jedna z czterech pielęgniarek okupujących Kancelarię opuści budynek na rozmowy z premierem. Jeszcze w nocy Jan Dziedziczak twierdził, że wyjdą wszystkie cztery siostry. - Nic o tym nie wiemy - odpowiadają strajkujące.

Reprezentacja gwiazd TVN kończy treningi przed sobotnim meczem z politykami. Piłkarze TVN zmierzą się w charytatywnym spotkaniu z reprezentacją Sejmu RP.

Wystąpienie Lecha Kaczyńskiego na szczycie UE "zmroziło całe audytorium", gdyż wynikało z niego, że "ewidentnie nie zamierza on pójść na żaden kompromis" - skomentował polskie stanowisko negocjacyjne premier Czech Mirek Topolanek.