Najnowsze

Najnowsze

Strajk lekarzy i pielęgniarek zaczyna być uciążliwy dla pacjentów. Problemy z wykupieniem lekarstw recepturowych w aptekach i groźne dla pacjentów głodówki, to ciemna strona protestu w służbie zdrowia. O sprawie pisze "Rzeczpospolita"

Ministerstwo gospodarki tworzy nową listę spółek o znaczeniu gospodarczo-obronnym. Kilkadziesiąt firm będzie musiało przygotować plany na wypadek wojny i kryzysów - pisze "Puls Biznesu"

Strajk lekarzy i pielęgniarek nie wpłynął na notowania Prawa i Sprawiedliwości. PiS zwyżkuje w sondażach i z 27 proc. poparcia zajmuje drugą pozycję w rankingu partii. - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą"

Diakon w zakonie jezuitów Andrzej Miszk chciał ujawnienia agentów SB działających w zgromadzeniu. Jego przełożeni zablokowali jego święcenia i sugerują mu odejście z zakonu - pisze "Rzeczpospolita"

Strajk lekarzy i pielęgniarek nie wpłynął na notowania Prawa i Sprawiedliwości. PiS zwyżkuje w sondażach i z 27 proc. poparcia zajmuje drugą pozycję w rankingu partii. - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".

Sytuacja powodziowa w stanach Kansas, Missouri i Teksas w niedzielę znacznie się pogorszyła, co zmusiło kolejne osoby do opuszczenia ich domów. Liczbę ewakuowanych ocenia się już na kilkaset osób.

Nie Gniezno, a wielkopolska wieś Giecz była najstarszym piastowskim grodem. Pierwszym władcą Polan wcale nie był Mieszko, a Siemomysł. O tych i innych rewelacjach pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się sensacyjne odkrycie poznańskich archeologów

W Polakach zamiera optymizm. Coraz mniej z nas wierzy, że zdążymy z przygotowaniami do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku - wynika z sondażu "Życia Warszawy"

Diakon w zakonie jezuitów Andrzej Miszk chciał ujawnienia agentów SB działających w zgromadzeniu. Jego przełożeni zablokowali jego święcenia i sugerują mu odejście z zakonu - pisze "Rzeczpospolita".

Prezydent Prezydent Rosji Władmimir Putin przybył w niedzielę wieczorem do Stanów Zjednoczonych na rozmowy z George'em W. Bushem w jego letniej rezydencji w Kennebunkport.

Roman Giertych ma dziś podpisać kanon lektur szkolnych. Zapowiedział to w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Kanon lektur zawierać będzie wszystkie do tej pory przedstawiane zmiany

W porze monsunów kraje azjatyckie nawiedzane są przez żywioł, z którym ciężko walczyć - powodzie. Według oficjalnych danych obfite opady deszczów pochłonęły w regionie już ponad 500 osób.

W Małopolsce studia pielęgniarskie ukończyło w tym roku 180 absolwentek. Ale tylko 40 z nich podjęło pracę. Reszta zmienia zawód lub wyjeżdża za granicę - donosi "Dziennik Polski"

Jak zmusić bezdomnego alkoholika do podjęcia leczenia? - zastanawia się krakowski "Dziennik Polski". Krakowscy urzędnicy chcą, aby pracownicy socjalni dostarczali im sądowe wezwania. Problem w tym - pod jaki adres?

Zdaniem dziennikarzy "Gazety Prawnej" kolejny polski przepis narusza prawo unijne. Będziemy mieć zapewne kolejną sprawę przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (ETS) - ostrzega gazeta

Królewskie chrzciny w Danii. W Kopenhaskiej katedrze trzeciej w kolejności do tronu maleńkiej księżniczce nadano imiona Isabella Henrietta Ingrid Margreta.

Zdaniem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysława Stasiaka, nie ma żadnych konkretnych sygnałów, które wskazywałyby, że Polsce mogą grozić podobne próby zamachów jak Wielkiej Brytanii.

Na londyńskim lotnisku Heathrow znaleziono w niedzielę wieczorem podejrzany pakunek. Terminal, w którym natrafiono się podejrzany pakiet został zamknięty. Po sprawdzeniu paczki przez policję, terminal otworzono ponownie.

W samolotach pasażerskich lecących z USA do Europy i z powrotem będzie latać więcej policjantów w cywilu w związku z zagrożeniem terrorystycznym - zapowiadają służby USA.