Najnowsze

Najnowsze

Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy m.in. z fundacją Simona Mola "Uchodźcy w RP" stworzył listę "symboli zakazanych" - pisze "Gazeta Polska".

- Obecnie nie ma konkretnych informacji o zagrożeniu atakami terrorystycznymi w Polsce - zapewnił Władysław Stasiak. Dodał jednak, że nie oznacza to, że zagrożenie atakami w ogóle nie istnieje.

Jan Miszczak, wieloletni pracownik Polskiej Agencji Prasowej w Przemyślu stracił pracę, bo zdaniem przełożonych podał niekompletny komunikat. W jego relacji z homilii abp. Michalika zabrakło słów krytyki pod adresem opozycji - donoszą podkarpackie "Nowiny".

Co najmniej 146 zostało ciężko rannych w wyniku uderzenia tornada we wschodnich Chinach. 14 osób z nich nie żyje, ale ta liczba może znacznie wzrosnąć.

- Przez pana Macierewicza jestem traktowany w niektórych środowiskach jako człowiek toksyczny - skarżył się dziś przed sądem gen. Dukaczewski, który pozwał ministra o ochronę dobr osobistych.

Powódź, która w lipcu 1997 roku dotknęła południowo-zachodnią Polskę, jeszcze gdy trwała, nazwana została Powodzią Tysiąclecia. Kataklizm spowodował olbrzymie straty. Dach nad głową straciło 7000 ludzi, straty z tytułu zniszczenia majątku poniosło 9000 firm. Powstał wtedy "Program dla Odry", ale jego realizacja pozostawia wiele do czynienia.

- Trzeba sprawdzić czy działalność Samoobrony jest zgodna z konstytucją. Nie ma co czekać na wyniki śledztwa prokuratury, bo to dwie odrębne sprawy - zwraca uwagę Marek Jurek w liście do Ludwika Dorna do którego dotarł tvn24.pl. I dodaje: posłowie są zaniepokojeni podejściem marszałka Dorna do weksli.

Donald Tusk wzywa rząd, by przedstawił całościową koncepcję naprawy sytuacji w służbie zdrowia. Według lidera PO należy częściowo sprywatyzować usługi medyczne i wprowadzić konkurencyjny system ubezpieczeń.

Premier mówi "nie" propozycjom, jakie wczoraj złożył pielęgniarkom minister Religa. Spotkanie obu w kancelarii właśnie się rozpoczęło - jeśli politykom nie uda się porozumieć minister zdrowia może podać się do dymisji - dowiedział się TVN24.

Polacy nie chcą wracać z Wielkiej Brytanii. Nasi rodacy pracują głównie fizycznie. Ich średnie zarobki to 7,5 tys. zł miesięcznie na rękę - pisze "Gazeta Wyborcza".

PiS i PO chcą, żeby z sejmowych ław zniknęli posłowie z sądowymi wyrokami. Choć zmiana konstytucji najdotkliwiej mogłaby dotknąć Samoobronę, posłanka tej partii Danuta Hojarska, o swoją przyszłość jest spokojna. - Mam gdzie wracać, mam pięcioro dzieci i gospodarkę - mówiła w TVN24.

- Świetnie! I wcale nie zapłacił mi, żebym tak mówiła - zapewnia Katie Leung, odtwórczyni roli Cho Chang w ostatnio zekranizowanej części przygód młodego magika.

Była, ale .... wyparowała - tak o gwarancji dwuletniej blokady niekorzystnych dla Polski unijnych decyzji mówił w Sygnałach Dnia premier Jarosław Kaczyński. - Ale upomnimy się jeszcze o tę sprawę - dodał.

Wydaje się, że kościoły pustoszeją. Nic bardziej mylnego. Jak donosi "Rzeczpospolita" Polacy nie przestają chodzić do kościoła. Liczba katolików obecnych na niedzielnych mszach stopniowo rośnie.

MSWiA postanowiło zmienić zasady naboru do policji - pisze "Rzeczpospolita". Według nowych przepisów rekrutacja będzie trwała cały rok. Dotychczas nabór ogłaszano raz na kilka miesięcy. Obniżono też wymagania wobec kandydatów.