Najnowsze

Najnowsze

Hawaje zaatakował huragan Flossie. Meteorolodzy twierdzą, że wiatr wieje z prędkością nawet 170 kilometrów na godzinę, ale raporty z wysp mówią nawet o 260 kilometrach na godzinę. Morskie fale osiągają 10 metrów wysokości.

12 656 dolarów i siedem centów - tyle dokładnie musieli przeliczyć urzędnicy skarbowi w stanie Indiana w bilonie i banknotach jednodolarowych, gdy jeden z tamtejszych obywateli opłacił w tej formie swoje podatki.

Liczba ofiar katastrofy budowlanej w Chinach wzrosła do 36 osób. W czasie demontażu rusztowania zawalił się nowobudowany most, zwały gruzu przysypały wielu robotników. Na miejscu katastrofy wciąż pracują ratownicy.

F16, śmigłowce w powietrzu, na ziemi czołgi i setki żołnierzy: na stołecznych Alejach Ujazdowskich wielka wojskowa defilada. To największa od lat impreza z okazji święta Wojska Polskiego. Warszawiacy będą mieli okazję podziwiać polską armię, ale i... postać w korkach.

Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia w sprawie wyborów, a nawet ogłosiły ich oficjalną datę - wcale nie jest pewne, czy w ogóle do nich dojdzie. Do przegłosowania wniosku o samorozwiązanie Sejmu obu klubom brakuje bowiem 26 głosów.

Tragiczny bilans podał Międzynarodowy Czerwony Krzyż powołując się na informacje władz w Phenianie. Do Korei już wysłano pomoc humanitarną.

Amerykańscy astronauci mogą odetchnąć. Wstępne badania uszkodzenia w powłoce termicznej promu kosmicznego Endeavour wskazują, że nie zagrozi ono bezpieczeństwu powrotu na Ziemię. NASA wciąż jednak rozważa naprawę ubytku na orbicie.

Kiedy zastępca szeryfa w Elko, w stanie Nevada, nakazał zjechać na pobocze dziwnie jadącemu kierowcy, z pewnością nie spodziewał się za kierownicą ujrzeć... swojej żony.

Wtorek, 14 sierpnia, 21:00 Jeszcze tydzień temu Adam Lipiński nazwałby Janusza Kaczmarka człowiekiem bez skazy i filarem rządu. Teraz po dymisji ministra spraw wewnętrznych, Lipiński jest przerażony jego zachowaniem. Powstrzymuje się jednak od ostrych komentarzy.

Jednym z powodów wzmożonej aktywności wymierzonej w polskich żołnierzy w Afganistanie może być ich podporządkowanie oddziałom amerykańskim - komentuje generał brygady Stanisław Koziej.

Po kilku wiekach uśpienia wikingowie ponownie przybili swoją łodzią do brzegów Irlandii. Dzielni żeglarze wypłynęli z duńskiego Roskilde. Przebyli 1000 mil morskich, czyli dystans równy około 1700 kilometrom.

- Wśród wielu intencji trzeba dołączyć wielką modlitwę za naszą ojczyznę, która - wydaje się w tych tygodniach i miesiącach - tak bardzo tej modlitwy potrzebuje - powiedział w homilii metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz, zwracając się do tysięcy zgromadzonych na Jasnej Górze wiernych w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia obchodów święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Polski żołnierz zginął w Afganistanie. Patrol, w którym uczestniczył ppor. Łukasz Kurowski został zaatakowany przed południem. Żołnierz został ciężko ranny. Zmarł mimo 35-minutowej reanimacji.

Właściciele księgarń w Krakowie wieszają w swoich sklepach tabliczki z napisem „Nie kopiuj, ale kupuj”. Wprowadzają zakaz fotografowania książek, bo niedoszli klienci coraz częściej wchodzą do księgarń z aparatami.

- To wszystko konfabulacje rozżalonego byłego ministra - podsumowuje zarzuty Janusza Kaczmarka wobec Zbigniewa Ziobry szef gabinetu politycznego premiera Adam Lipiński. - Jeśli opozycja chce nas sprawdzić, niech to zrobi po wyborach - dodaje.