Najnowsze

Najnowsze

- Zwłoka z informacją o śmierci cywili w Afganistanie jest zgodna z procedurami i była potrzebna, żeby chronić polskich żołnierzy - powiedział w "Magazynie 24" Aleksander Szczygło. Wcześniej byli ministrowie obrony domagali się powołania specjalnej komisji mającej wyjaśnić sprawę.

- To zwykła zemsta - tak Tadeusz Cymański (PiS) komentował w magazynie "24 godziny" wieczorne wydarzenia w Sejmie. W czwartek opozycja rozpoczęła odwoływanie szefów sejmowych komisji z PiS.

Na liście lektur starsi uczniowie nie znajdą forsowanej przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha twórczości Jana Dobraczyńskiego. Młodsi stracą "Władcę pierścieni" i "Chatkę Puchatka".

Jeśli była narada w sprawie Barbary Blidy, to mnie na niej nie było - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Kropce nad i". Zaprzeczył tym samym słowom premiera, który relacjonował w mediach takie spotkanie.

Każdy, kto próbował dojechać gdziekolwiek w te wakacje wie już, ze najłatwiej byłoby tam dotrzeć metrem (gdyby tylko taka możliwość była). Mam okazję mieszkać w Warszawie, z której całkiem łatwo dostać się do mojej rodzinnej Łodzi, a dzięki temu i do Poznania (200 kilometrów autostradą ze Strykowa). Z Poznania nad Bałtyk również ładną, spokojną, choć nie krótką, drogę znaleźć można. Tragicznie wygląda jednak sprawa na samym Półwyspie Helskim.

Pałac królewski w stolicy Nepalu - Katmandu - zmienił właściciela. W ręce rządu przeszedł on i sześć innych, które wcześniej należały do niepopularnego króla kraju.

- Dalsze wyjaśnienia Janusza Kaczmarka przed sejmową komisją ds. służb specjalnych zaczną się w piątek w południe. - Uznaliśmy, że o tej porze nie ma sensu zaczynać rozmowy z panem ministrem - powiedział jej szef, Paweł Graś z PO.

Chiny starają się kontrolować możliwie dużo sfer życia swych obywateli. Ale tak daleko władze jeszcze nie poszły - chcą kontrolować to, co dzieje się po śmierci.

To zwycięstwo w walce o demokrację! - tak Nawaz Sharif, odsunięty w 1999 roku przez obecnego przywódcę Pakistanu Perveza Musharrafa były premier Pakistanu, skomentował decyzję Sądu Najwyższego, że może wrócić do kraju z wygnania.

Cezary T. chciał przeszkodzić w rozpoczęciu prac przy budowie obwodnicy Augustowa, gdy na teren działki, należącej wcześniej do niego, wjechał ciężki sprzęt, aby rozpocząć prace.

Państwowa Komisja Wyborcza podtrzymała swoje stanowisko o odrzuceniu sprawozdań finansowych Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej za rok 2006 - poinformował przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz.

Powódź, która nawiedziła stan Ohio w USA pochłonęła już 26 ofiar. To najgroźniejsza powódź w tym regionie od 100 lat. Ulewne deszcze padają też w sąsiednich stanach: Iowa, Wisconsin i Minnesota.

Postrzelony przez nieznanego sprawcę syn domniemanego szefa gangu wołomińskiego Henryka N. ps. "Dziad" zmarł w szpitalu.

Na dziewięć lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku 24-letniego sprawcę wypadku drogowego, w którym zginęła 18-letnia dziewczyna. Sąd uznał, że nie był to wypadek, lecz zabójstwo.

Próbowano dokonać prowokacji przeciwko prokuraturze i CBA. Są na to dowody, że stał za tym Janusz Kaczmarek - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zarówno on, jaki i szef ABW, szef CBA i szef gabinetu prezydenta zarzucili byłemu szefowi MSWiA kłamstwo. Tylko koordynator służb specjalnych przyznał, że szereg faktów, o których mówi były szef MSWiA, miało miejsce.

Kolejna osoba, która kandydowała do Sejmu z list Samoobrony dołączyła do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Po Józefie Cepilu PiS wzmocniła Halina Molka z Koła Posłów Bezpartyjnych.

Radary w Gruzji jeszcze do końca roku mogą być zintegrowane z systemem radarowym NATO - zawiadomiło Ministerstwo Obrony Gruzji, który obrony dąży do szybkiej integracji radarowych systemów ostrzegania po środowej dyskusji przedstawicieli NATO w Brukseli.

- Politycy rzucają się na siebie z prawie zwierzęcą wrogością - mówi biskup sosnowiecki Adam Śmigielski i apeluje do pielgrzymów udających się na Jasna Górę by modlili się za liderów życia publicznego.