Najnowsze

Najnowsze

Bydgoscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego motorniczego, który w nocy z niedzieli na poniedziałek kierował tramwajem z pasażerami. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prawie dwa kilogramy amfetaminy, której "strzegły" pszczoły w ulu, znaleźli dolnośląscy policjanci na terenie posesji w Oleśnicy k. Wrocławia.

- Wybór między prawicą siermiężną a upudrowaną jest nienormalny. Musi być alternatywa w postaci centrolewicy - powiedział w TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zapewnił jednak, że sam nie będzie kandydował w tych wyborach.

Kakofonia dźwięków, stale zmieniające się trendy, nowe modele komórek i samochodów, iPody. - Młodzież jest inna, bo młodość jest dziś niewyobrażalnie inna niż dwie, trzy dekady temu - powiedział w wywiadzie dla "Newsweeka" socjolog młodzieży, dr Jacek Kurzępa.

- Objęcie władzy przez Platformę Obywatelską oznaczałoby powrót do dawnych patologii, choć nie we wszystkich dziedzinach - twierdzi w wywiadzie dla "Wprost" premier Jarosław Kaczyński. Zarzuca też PO uległość wobec Niemiec.

Strugi lawy i kłęby dymu wydobywają się z indonezyjskiego wulkanu Karangetang na wyspie Siau. Służby sejsmologiczne spodziewają się wybuchu w każdej chwili.

Silny huragan Dean przeszedł nad południowymi wybrzeżami Jamajki. łamiąc drzewa oraz zrywając dachy domów, a towarzyszące mu intensywne opady deszczu wywołały lawiny błotne. Nie ma jednak doniesień o ofiarach w ludziach.

Topnieją szanse uratowania około 180 górników, uwięzionych od piątku pod ziemią w zalanej przez falę powodziową kopalni węgla w chińskiej prowincji Shandong.

Chcesz ułatwić sobie drogę do zdobycia lub odzyskania prawa jazdy? Pojedź na wschód - Niemcy w tym celu przyjeżdżają do nas, Polacy - wyjeżdżają na Ukrainę - donosi ""Rzeczpospolita".

Cztery ofiary pochłonęła powódź nękająca środkowy zachód Stanów Zjednoczonych. Kilka miejscowości zostało ewakuowanych. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa.

Boeing 737 Chińskich Linii lotniczych wybuchł na lotnisku w Japonii. Nikomu ze 157 pasażerów nic się jednak nie stało, ale rannych zostało dwoje członków załogi.

W walce z chorobami grożącymi epidemią, Unia Europejska sięga po techniki stosowane przez CIA - pisze "Życie Warszawy"

Wicepremier Przemysław Gosiewski postanowił przypomnieć przed wyborami, ile pieniędzy "załatwił" na kulturę w Kielcach. Może się przeliczyć, bo dyrektorzy takich pieniędzy, o jakich mówi, na oczy nie widzieli - informuje "Gazeta Wyborcza".

W walce z chorobami grożącymi epidemią, Unia Europejska sięga po techniki stosowane przez CIA - pisze "Życie Warszawy".

Tysiące półautomatycznych rosyjskich karabinów na wypadek wojny z USA chce kupić wenezuelski prezydent Hugo Chavez. Na antenie wenezuelskiej telewizji Chavez oskarżył USA o próby wzniecenia w jego kraju buntu.