Najnowsze

Najnowsze

czwartek, 24 maja, 21:00Czy wśród polityków SLD powiało grozą? - Powraca sprawa szwajcarskich kont z polityków SLD, która wynikła podczas prac komisji śledczej ds. Orlenu. Minister Ziobro pojechał do Szwajcarii, która zgodziła się wydać naszej prokuraturze listę kont założonych w tamtejszych bankach przez polskich polityków. PiS jest pewne, że na kontach tych znajdują się nielegalne pieniądze. SLD zdecydowanie zaprzecza. O sprawie rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" o 21:00.

Porządek musi być, a jak go najlepiej zaprowadzić? Sposobem wziętym z „Rewizora”: rygor, rygor, rygor.

czwartek, 24 maja, 17:30To nie była wielka bitwa - raczej polityczny pojedynek ale o wielkie nazwiska. Rada Warszawy decydowała, komu przyznać tytuł honorowego obywatela stolicy. Kontrowersje pojawiły się wokół kandydatury Lecha Wałęsy, zgłoszonego przez radnych PO. Eksprezydent i jeden z dwóch najbardziej znanych na świecie Polaków nie pasował radnym PiS. Jednak większość warszawskich radnych stanęła za nim murem i tytuł honorowego obywatela Warszawy mu przyznała. O sprawie rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" i 17:30.

Spór o przeszłość prof. Jana Miodka przenosi się na salę sądową. Językoznawca domaga się przeprosin od publicysty Grzegorza Brauna, który kilka tygodni temu, na antenie radia powiedział, że znany profesor był informatorem policji politycznej PRL. Nie przedstawił na to jednak żadnych dowodów.

Mikołaj Lizut z „Gazety Wyborczej”, patrząc w oczy Michała Koboski, naczelnego „Newsweeka”, powiedział: „Myślałem Michale, że wychowaliśmy się w kulcie Ryszarda Kapuścińskiego. Więc jeszcze raz się pytam, po co?” - W odpowiedzi Kobosko spuścił głowę.

Po alarmujących sygnałach, że szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby Euvax B może powodować skutki uboczne Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał wstrzymać jej obrót na terenie całego kraju. Lek podawany jest obowiązkowo nowo narodzonym dzieciom. uspokaja Zofia Ulz z GIF-u.

Zdaniem prokuratury, polscy współpracownicy strony Redwatch, znanej z zamieszczania adresów i zdjęć swoich przeciwników politycznych, szerzyli nienawiść rasową i narodowościową - informuje Dziennik.

Wiktor, twarz zorganizowanej przez PFRON kampanii "Pełnosprawni w pracy", wcale nie jeździ na wózku. Nie jest nawet inwalidą - pisze "Dziennik". Fundusz twierdzi, że zatrudnienie inwalidy byłoby nieopłacalne

Latem ma powstać superresort - jak informuje "Dziennik" w czasie wakacji dojdzie do połączenia resortu gospodarki i skarbu państwa. Na jego czele stanie Robert Draba, obecnie wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Świętego Mikołaja, co trzecia kobieta spodziewa się kłopotów w pracy, gdyby jej się zdarzyło zajść w ciążę - podaje "Rzeczypospolita"

PiS zastanawia się nad wzmocnieniem MSZ kolejnym politykiem ze swych szeregów. Nowym wiceministrem mógłby zostać Karol Karski - informuje "Gazeta Wyborcza".

W tym roku miały nastąpić przełomowe dla polskich policjantów, znaczne podwyżki pensji. Skończyło się na obietnicach, dlatego rozczarowani funkcjonariusze coraz częściej rezygnują ze służby - informuje "Dziennik Polski".

Były dyrektor ABW płk Ryszard Bieszyński zeznaje przed sądem w Chicago, w obronie Edwarda Mazura, podejrzanego o podżeganie do zabójstwa generała Marka Papały. Przez lata wybielał Mazura i starał się udowodnić, że za zabójstwo Papały odpowiada wdowa po generale - twierdzi "Super Express".

Znani lewicowi politycy trzymali pieniądze na tajnych kontach nie tylko w Szwajcarii, ale również w Liechtensteinie - twierdzi "Nasz Dziennik".

Środa, 23 maja, 21:00 Zakończył się proces ekstradycyjny Edwarda Mazura - biznesmena oskarżonego o zlecenie zabójstwa byłego szefa policji, Marka Papały. Nie wiadomo jednak, kiedy poznamy decyzję Sądu w Chicago - najprawdopodobniej w ciągu kilku dni. Wyrok ma zostać opublikowany w internecie. Wiadomo za to, że na korzyść Mazura zeznawał były funkcjonariusz ABW - Ryszard Bieszyński. Super Express informuje, że Bieszyński w przeszłości próbował oskarżać wdowę po Marku Papale, że zleciła ona zabójstwo swojego męża.

W Polsce zrobiło się już tak upalnie, że trzeba uciekać do Hiszpanii, w której jest chłodno i do tego pada deszcz…

„Urodziłem się w rodzinie żydowskiej, ale z wiekiem przeszedłem na narcyzm” – mówi, grany przez Woody’ego Allena, bohater jego najnowszego filmu „Scoop – gorący temat”. Podejrzewam, że wielu z nas w rzeczywistości wyznaje tę jedną religię. I może dlatego tak się nawzajem nie lubimy…

Amerykańscy prokuratorzy prowadzący sprawę ekstradycji Edwarda Mazura do Polski podważyli jeden z kluczowych dowodów, który biznesmen przedstawił na swoją niewinność. Sędzia prowadzący sprawę powiedział, że może to bardzo podważyć wiarygodność Mazura.