Najnowsze

Najnowsze

Józef Oleksy zapowiadał, że - choć nie wie po co - stawi się na wezwanie komisji bankowej. Teraz zmienia zdanie. W poniedziałek śledczy chcieli wysłuchać wyjaśnień byłego premiera. Jednak, jak twierdzi "Życie Warszawy", Oleksy nie ma zamiaru stawić się przed komisją.

Piątek, 4 maja, 21:00 Do Sejmu trafił projekt ustawy dezubekizacyjnej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on, m.in., zmniejszenie emerytur byłym pracownikom bezpieki PRL. SLD ostrzega, że zapisy przygotowywanej ustawy mogą być z powodzeniem zaskarżone przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Strasburgu. Zdaniem posłów PiS - o sprawiedliwości nie może być mowy, gdy kombatanci mają głodowe emerytury, podczas gdy esbecy cieszą się przywilejami.

Czwartek, 3 maja, 21:00 - Nikt, nawet należący do najbardziej autentycznej elity, nie może nie podporządkowywać się prawu, które zostało uchwalone zgodnie z przepisami konstytucji - powiedział podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezydent Lech Kaczyński. Wypowiedź ta miała być komentarzem do odmowy złożenia oświadczeń lustracyjnych przez Bronisława Geremka i Tadeusza Mazowieckiego. O wypowiedzi tej rozmawiali goście magazynu 24 godziny - redaktor naczelny "Przekroju", Mariusz Ziomecki i publicysta "Rzeczpospolitej" - Bronisław Wildstein.

Łukasz Ciepliński. Odznaczony pośmiertnie w Święto 3-ego Maja Orderem Orła Białego. Jego nazwisko, wyróżnione obok Zbigniewa Herberta (mojego poetyckiego Mistrza), większości z nas, tym urodzonym po wojnie nie mówi nic… Czuję się w obowiązku przypomnieć sylwetkę pułkownika Cieplińskiego, wielkiego Patrioty, wspaniałego przywódcy, człowieka wielkiej wiary.

W kwietniu rząd nie przyjął żadnej ustawy z tych, które były przewidziane na ten miesiąc w planie legislacyjnym. Rada Ministrów nadrabiała opóźnienia, przyjmując projekty ustaw, które miały być rozpatrzone w poprzednich miesiącach - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Lekarze dziecięcego oddziału intensywnej opieki medycznej w WCM w Opolu przez kilka godzin walczyli w czwartek, 3. maja, o życie dwuletniego chłopca. Dziecko zmarło na sepsę - informuje "Nowa Trybuna Opolska".

Zamiast wysyłać SMS-y, z których dochód jest przekazywany na wspieranie działalności charytatywnej, Polacy coraz chętniej zasilają organizacje charytatywne bezpośrednimi wpłatami. Według "Gazety Prawnej" dzieje się tak, ponieważ Polacy nie chcą już dofinansowywać państwa. Od każdej wiadomości fiskus zabiera 22 proc. VAT.

Czy to możliwe, by komendant straży miejskiej w Łodzi własnoręcznie pisał donosy i skargi na radnych, policjantów, urzędników magistratu, a w pismach do prezydentów podszywał się pod mieszkańców Łodzi i wychwalał siebie oraz kierowaną przez siebie formację? Z informacji i dokumentów, do których dotarł "Express Ilustrowany", wynika, że tak właśnie było.

Prokuratorzy chcieli oskarżyć Barbarę Blidę nie tylko o pośrednictwo w przekazaniu łapówek, ale o przyjęcie około 500 tys. zł - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Złoty Franck Muller na pasku z krokodylej skóry to najbardziej poszukiwany zegarek w Polsce. Miał być łapówką od lobbysty Marka Dochnala i dowodem na korupcję wśród polityków SLD. Ale prokuratura nie umie go znaleźć - pisze "Dziennik".

Według "Gazety Wyborczej", lubelskiemu KRUS przybyło czterech inspektorów i dwóch wicedyrektorów. Wszyscy z Samoobrony. Skąd się tam wzięli? Tak uchwaliła partia.

19 maja ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości - zapowiedzieli przedstawiciele Fundacji Równości, organizatora Parady. Przemarsz będzie jednym z punktów obchodzonych w stolicy w dniach 12-20 maja Dni Równości.

Dno ma to do siebie, że kiedy wydaje nam się, że już je dotknęliśmy - zawsze może się okazać, że pod nim jest jeszcze jedno dno. To marynistyczne twierdzenie wyjątkowo często sprawdza się w polskich produkcjach telewizyjnych. Tu ocean bezmyślności kusi niezmierzoną głębią.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że polskie władze w 2005 roku dopuściły się dyskryminacji wobec mniejszości oraz złamały swobodę organizowania wieców i demonstracji. Tym samym naruszyły Europejską Konwencję Praw Człowieka, zakazując warszawskiej Parady Równości.

O istnieniu "tajnych współpracowników" Kościoła katolickiego w kręgach władzy PRL donosi kwietniowy "Biuletyn IPN", poświęcony walce PRL z Kościołem. Jedną z takich życzliwych Kościołowi osób był Stanisław Woźniak - w latach 50. szef wydziału ds. wyznań w Katowicach.