Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Bush podpisał dziś ustawę, która poszerza uprawnienia służb wywiadowczych odnośnie inwigilacji międzynarodowych telefonów i e-maili Amerykanów. Teraz jest ona możliwa nawet bez zgody i kontroli sądu.

18-letnia Polka i jej szwagier przebywali na skale, niedaleko latarni morskiej Point of Stoer, kiedy ogromna fala uderzyła w kamień i strąciła ich do morza.

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi, które nawiedziły w ostatnim tygodniu Azję Południową, wzrosła do ponad 1600 ludzi.

Rząd chiński nie dotrzymał obietnicy stworzenia dziennikarzom lepszych warunków do pracy przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie - poinformowała organizacja obrony praw człowieka Reporterzy bez Granic.

Takiego wozu w naszej armii jeszcze nie było - TUR jest połączeniem Hummera z wojskowym pojazdem dostosowanym do europejskich warunków. Kamera Raportu TVN TURBO jako jedyna dokładnie podejrzała najnowszy pojazd dla polskiego wojska. Jak na razie to tylko prototyp, który testowany będzie podczas misji w Afganistanie.

- Nie można iść na żadne ustępstwa wobec porywaczy przetrzymujących 21 południowokoreańskich zakładników - to wspólne stanowisko USA i Afganistanu ogłoszone krótko po spotkaniu George Busha z prezydentem Hamidem Karzaiem.

Znany czeski fotograf Jan Saudek pobił rekord fotografując największy w Czechach akt. Do zdjęcia pozowało 218 nagich ochotników. Sam Saudek też wystąpił w stroju Adama.

- Premierem powinna być osoba, która łączy, nie dzieli - mówił w TVN24 wicepremier i lider LPR Roman Giertych, uzasadniając wezwanie Ligi do zmiany premiera rządu. Kto zadowoliłby Ligę? -Kazimierz Marcinkiewicz, albo Paweł Zalewski - proponuje Wojciech Wierzejski.

Dzieła Claude'a Moneta, Pietera Bruegela i Alfreda Sisley'a padły łupem uzbrojonej i zamaskowanej grupy mężczyzn, która obrabowała muzeum w Nicei, na południu Francji.

Policjanci byli przekonani, że wlepią mu mandat za jazdę pod wpływem alkoholu, bo samochód, który prowadził dziwnie się zachowywał. Kierowca rzeczywiście wypił, ale chyba na odwagę, bo wsiadł za kierownicę mimo, że jest niewidomy.

-Zmiana premiera to bezczelny pomysł - tak żądania Ligi Polskich Rodzin skomentował w TVN24 poseł PiS Marek Suski. -LPR nie może wysuwać takich postulatów - wtóruje mu wiceprezes PiS Adam Lipiński.

Polski kapitan statku, który spowodował po pijanemu wypadek, a w konsekwencji zatonięcie statku "Jork", stanie przed sądem w hrabstwie Lincolnshire w Anglii - pisze szkocki "Shipping Times".

Paweł Bujalski, były zastępca burmistrza gminy Centrum, oraz 17 innych osób związanych z dawnym warszawskim samorządem, odpowiedzą za korupcję w sprawie tzw. układu warszawskiego - donosi „Wprost”.

25 latek skazany za kradzieże razem z innymi więźniami porządkował okolicę katedry w Elblągu. Strażnikom nie udało się go upilnować. Zbiega poszukuje policja.