Najnowsze

Najnowsze

Centum Szymona Wiesenthala będzie przyznawać nagrody pieniężne za informacje przyczyniające się do wytropienia i osądzenia ostatnich żyjących hitlerowskich zbrodniarzy. Część pieniędzy na ten cel przekażą rządy Niemiec i Austrii.

Zbigniew Romaszewski zostanie w środę najprawdopodobniej wybrany na wicemarszałka Senatu - przewiduje "Rzeczpospolita" i przypomina, że trzy tygodnie temu senatorowie PO zagłosowali przeciwko tej kandydaturze, jej przeciwnikiem był też marszałek z Platformy Bogdan Borusewicz.

Programy programami, a tymczasem prywatyzacja służby zdrowia już trwa w najlepsze! I to w najbardziej brutalnej postaci - ocenia "Trybuna".

- Sprawa Ivabradyny została wyciągnięta po to, by nie dopuścić do wprowadzenia nowej listy leków refundowanych - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Bolesław Piecha. Były wiceminister zdrowia tłumaczy, że naruszone zostały "potężne interesy niektórych firm farmaceutycznych".

- Nasze wyjście z Iraku nie jest dla Amerykanów niespodzianką - zapewnia w rozmowie z TVN szef MSZ Radek Sikorski. - Nawet trudne kwestie trzeba omawiać zawczasu. Nie wolno zaskakiwać sojuszników. Tak też było w tym przypadku - tłumaczy minister. Tymczasem "Dziennik" pisze, że wbrew oficjalnym deklaracjom polski rząd nie konsultował jeszcze z Waszyngtonem decyzji o wycofaniu wojsk.

Już 7 grudnia Donald Tusk zostanie przyjęty w Watykanie przez papieża Benedykta XVI - dowiedział się "Dziennik". To, że spotkanie nastąpi tak szybko ma być zasługą prof. Władysława Bartoszewskiego.

Chociaż przed wyborami zarzekali się, że będą bronić obwodnicy Augustowa, dziś reprezentanci PO radykalnie zmieniają swoje stanowisko w tej sprawie - pisze "Nasz Dziennik".

Prezydent Lech Kaczyński chce przesłać do Trybunału Konstytucyjnego kilka pytań dotyczących uprawnień głowy państwa i rządu. To odpowiedź na działania ministrów z rządu Donalda Tuska - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

- My uznaliśmy, że najlepszym kandydatem PiS do speckomisji jest Antoni Macierewicz i zdania nie zmienimy, zmieni zdanie Platforma - zapowiedział w programie "Kropka nad i" Zbigniew Wassermann z PiS. Poseł stwierdził, że istnieje bardzo poważne podejrzenie, że speckomisja "stanie się sądem kapturowym".

Resort pracy chce zrealizować październikowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że mężczyźni posiadający długi staż, nie mogący jak kobiety przechodzić na emerytury, są dyskryminowani - zapowiada "Gazeta Prawna".

Roman Kluska, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, twórca komputerowego imperium Optimusa, teraz zabrał się za hodowlę owiec i wyrób sera. Sprzyja mu szczęście, bo najnowsze odkrycia naukowców z Wrocławia wskazują, że owczy ser może zapobiegać nowotworom - pisze "Gazeta Krakowska".

- Sprawa Ivabradyny została wyciągnięta po to, by nie dopuścić do wprowadzenia nowej listy leków refundowanych - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Bolesław Piecha. Były wiceminister zdrowia tłumaczy, że naruszone zostały "potężne interesy niektórych firm farmaceutycznych".

Sekretarz klubu PiS Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że pracom poszczególnych resortów rządu PO-PSL przyglądać się będą posłowie PiS-u zasiadający w prezydiach sejmowych komisji. Tzw. spikerzy - zapewnił Tchórzewski - nie będą jednak "zbierać haków" na ministrów rządu Donalda Tuska.

MI6 rekrutuje. Czym kusi brytyjski wywiad? Egzotycznymi przygodami, życiem na krawędzi, szansą ratowania świata w towarzystwie atrakcyjnych osobników płci przeciwnej? Wcale nie. Argumenty, aby zostać agentem to… dobra opieka medyczna i płatne urlopy macierzyńskie.

- Jak wszyscy mogą sobie wyobrazić, to trudny dzień dla naszej rodziny - napisała w oświadczeniu Peggy Fossett, po tym, jak wystąpiła do sądu w rodzinnym Cook w stanie Illinois o oficjalne uznanie jej męża Steva za zmarłego. Amerykański milioner zaginął na początku września.

Sekretarz obrony USA Robert Gates wezwał rząd do szerszego korzystania z "miękkiej potęgi" Ameryki, czyli takich instrumentów polityki zagranicznej jak dyplomacja, pomoc gospodarcza i promowanie amerykańskich wartości - zamiast siły militarnej.

Rosjanie utrzymują, że wywiera się na nich naciski, by głosowali w miejscach pracy i w ten sposób sztucznie zwiększyli frekwencję - podała agencja Associated Press.

Pies nieżyjącej amerykańskiej miliarderki Leony Helmsley, który odziedziczył po niej 12 mln dolarów, dostaje listy z pogróżkami. Suczka Trouble (Kłopot) znalazła się w kłopotach.

Przyszły status Kosowa, wciąż formalnie pozostającego prowincją Serbii, może być rozstrzygnięty jedynie na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ - oświadczył we wtorek serbski premier Vojislav Kosztunica podczas negocjacji w Baden w Austrii.

Obecność krytykowanego za naruszanie praw człowieka prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabe może sparaliżować szczyt Unia Europejska-Afryka. Premier Wielkiej Brytanii już postawił ultimatum: pojedzie albo on, albo Mugabe.