Najnowsze

Najnowsze

- Nic o tym nie wiedziałem - powiedział prezes PFRON Ryszard Wijas, informując, że zwolnił juz trzy osoby odpowiedzialne za pomysł szokująco wysokich odpraw dla działaczy Samoobrony. Dwie godziny później sam stracił pracę.

Rozdzielonym od ponad pół wieku rodzinom z Północnej i Południowej Korei umożliwiono kontakt ze sobą poprzez łącze wideo - informuje południowokoreański Czerwony Krzyż.

To jest gwóźdź do politycznej trumny Andrzeja Leppera – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prezentując dziennikarzom dyktafon, przy pomocy którego nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem 14 czerwca. Nie ujawnia jednak jej treści, zapowiada jedynie: - Trudne chwile przed Andrzejem Lepperem.

Ma tylko osiem lat, a już pracuje w profesjonalnym warsztacie. Maciej Majewski z Kłodzka jest wielkim fanem motoryzacji i chyba najmłodszym w Polsce mechanikiem samochodowym.

Koalicjanci zostali definitywnie odsunięci od prac rządu. Stanowiska stracili nie tylko ministrowie, ale wiceministrowie, sekretarze i podsekretarze stanu z LPR i Samoobrony.

Janusz Kaczmarek i Zbigniew Ziobro powinni być przesłuchani w sprawie śmierci Barbary Blidy - mówi pełnomocnik rodziny, Leszek Piotrowski. Prokuratura tego nie komentuje, ale przypomina, że materiał dowodowy uzasadniał postawienie Blidzie zarzutów.

Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Paweł Graś (PO) zapowiada, że zaprosi byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka na posiedzenie komisji, aby wyjasnił informacje przekazywane mediom.

Rekonstrukcja rządu przybliża przyspieszone wybory, ale ich nie przesądza. Część opozycji poprze wniosek o samorozwiązanie Sejmu, ale SLD, który głośno o to wołał, teraz się zastanawia.

Kielecki sąd skazał na trzy lata pozbawienia wolności 29-letnią Natalię M. oraz na rok i sześć miesięcy Cezarego D. - to kary za doprowadzenie do wypadku na zalewie Chańcza w województwie świętokrzyskim, w którym zginęła 12-letnia dziewczynka.

Dyrektor zabrzańskiego szpitala klinicznego odmówił wypłacenia pensji lekarzom za czas strajku. Swoją decyzję tłumaczy tym, że lekarze nie wypełniali dokumentacji leczenia pacjentów, na podstawie której szpital może uzyskać pieniądze z NFZ.

Wójt gminy Słupsk i słupski starosta będą rozmawiali z szefami Ministerstwa Obrony Narodowej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego o tarczy antyrakietowej. Według nieoficjalnych informacji, instalacja ma stanąć właśnie w tym regionie.

Organizator wyjazdu pielgrzymów do Francji, firma Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za katastrofę autokaru pod Grenoble – uznała małopolska Inspekcja Transportu Drogowego. W katastrofie 22 lipca zginęło 26 pielgrzymów, 24 osoby odniosły obrażenia.

Zła kondycja wieloryba widzianego w niedzielę na Bałtyku może wynikać z braku pożywienia. Naukowcy martwią się o jego kondycję. Od wczoraj ssaka nie widziano w naszym morzu.

Opozycyjny Blok Julii Tymoszenko zaskarżył decyzję odmawiającą zarejestrowania list wyborczych tego ugrupowania przed wyborami parlamentarnymi na Ukrainie.

Według chińskiego kalendarza, mamy rok świni. A skoro tak, to nie może zabraknąć zawodów w chrumkaniu. We francuskim Trie sur Baise, już po raz trzydziesty drugi zmierzyli się specjaliści w tej konkurencji. Wielbiciele świń mogli stanąć do rywalizacji w wielu kategoriach.

- Panie Ziobro, jeśli chce się pan ze mną bić, to proszę to czynić ze mną, a nie moimi, Bogu ducha winnymi, bliskimi - zaapelował były premier Leszek Miller. Uważa, że on i jego rodzina stali się przedmiotem inwigilacji CBA. - Niech pan będzie mężczyzną, a nie chłystkiem - dorzucił Miller.