Najnowsze

Najnowsze

Na posiedzeniu Rady Krajowej "Samoobrony" odbędzie się manifestacja jedności partii i poparcia dla skrzywdzonego męczennika Leppera. Partia pokaże muskuły, nadmie się, a pewnie i wycofa ministrów - przewiduje Ryszard Czarnecki.

W Finlandii odbyły się dziewiąte coroczne mistrzostwa świata w saunowaniu. W "najgorętszym wydarzeniu tego lata" wzięło udział 101 zawodników z 17 krajów.

Na 110 lat więzienia skazał sąd w Kentucky amerykańskiego żołnierza, który uczestniczył w gwałcie i zabójstwie 14-letniej Irakijki, a także morderstwie trzech osób z jej rodziny.

„Wprost” dotarł do kolejnych dokumentów, które dowodzą, że prof. Andrzej Ceynowa, rektor Uniwersytetu Gdańskiego, był agentem SB o pseudonimie Lek.

W sobotę w lotto było do wygrania ponad trzynaście milionów złotych. Właściwe numery skreśliła tylko jedna osoba.

Choć ma prawie dwa metry wzrostu, odwiedzający berlińskie zoo nie mają wątpliwości, że jest przynajmniej tak słodka jak niedźwiadek Knut. Żyrafa Inga cieszy się coraz większą popularnością.

Niemcy znani są z umiłowania dla porządku i czystości. Również, kiedy chodzi o ich czworonożnych przyjaciół.

Niezwykły mecz w stolicy Indii. Jedenastka Tybetu zagrała przeciwko drużynie z Delhi. Piłkarskie zmagania były protestem przeciwko zbliżającej się olimpiadzie w Pekinie w 2008 oraz chińskiej okupacji Tybetu.

Przedstawiciele brytyjskich władz potwierdzili, że wirus pryszczycy wykryty u zwierząt na farmie w południowo-wschodniej Anglii bardzo przypomina odmianę używaną do produkcji szczepionek w pobliskim laboratorium Pirbright.

Po półrocznej misji w Afganistanie do Polski wracają żołnierze Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, na co dzień stacjonującego w Szczecinie. Dziś wróci około 130 spośród 160 żołnierzy, pozostali dotarli do kraju już wcześniej.

Dwie osoby nie żyją, a dwie są poważnie ranne - to efekt wypadku w wesołym miasteczku na przedmieściach Paryża.

Prezydent George W. Bush przyleciał do Minneapolis, żeby osobiście sprawdzić sytuację po zawaleniu się mostu na Missisippi.

W Rosji obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Gułagu. Przez sowieckie przymusowe obozy pracy przewinęło się kilkanaście milionów osób. Zginął co 15 więzień.

Sobota, 4 sierpnia, 21:00 Powierzenie Andrzejowi Kryże stanowiska wiceministra sprawiedliwości ponownie wzbudza krytykę, wydaje się bowiem być zaprzeczeniem idei dekomunizacji, o którą gorliwie walczyło PiS.

Turystyczny autokar, wiozący hiszpańską wycieczkę zderzył się z ciężarówką - informuje egipska policja. Cztery osoby nie żyją, 37 jest rannych.