Najnowsze

Najnowsze

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 2 marca 2008 roku - ustaliła Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu. To formalne potwierdzenie znanego już od dawna terminu.

Prokuratura po raz drugi umarza śledztwo ws. śmierci byłego wicepremiera Ireneusza Sekuły – ujawnia dziennik "Polska". Oficjalnie Sekuła w 2000 r. popełnił samobójstwo. Jeden z tropów w śledztwie wskazywał na długi, jakie Sekuła zaciągał u mafii.

Czy obok literatury i gramatyki licealiści będą na lekcjach polskiego zgłębiać tajniki intymnego życia homoseksualisty? Gejowski działacz Robert Biedroń chce, żeby jego "Tęczowy elementarz" trafił na listę lektur uzupełniających - podaje "Dziennik". - Chyba oszalał - komentuje poseł PO Stefan Niesiołowski.

Ministrowie rządu Jarosława Kaczyńskiego już nie rządzili, ale jeszcze zamawiali - donosi "Super Express". Ponad 170 nowych limuzyn trafi lada dzień do urzędników z ministerstw i instytucji rządowych. Z naszych kieszeni pójdzie na to ok. 15 mln złotych.

Prezydent Nicolas Sarkozy dopiero co dotknął chińskiej ziemi, a już Paryż i Pekin połączyły wielomiliardowe kontrakty handlowe i gospodarcze. Obustronna współpraca zapowiada się całkiem owocnie.

Grupy młodych Francuzów w podparyskich miasteczkach całą noc walczyły z policją, demolowały witryny sklepowe i usiłowały podpalać budynki, w tym posterunek policji. To zemsta za śmierć dwójki nastolatków, którzy zginęli w zderzeniu kradzionego motocykla z policyjnym radiowozem.

Fajerwerki festyny, barwne wyścigi a wszystko, żeby podziękować za... wodę. W Kambodży trwa doroczny festiwal wody, który gromadzi nad rzeką Tonle Sap tysiące mieszkańców kraju i ciekawskich turystów.

Na polecenie Jarosława Kaczyńskiego liderzy PiS odwiedzą partyjne doły, by przed grudniowym kongresem wysondować nastroje w partii i uspokoić działaczy w terenie - informuje "Newsweek".

PO obiecuje nauczycielom 10 proc. podwyżki, choć w projekcie budżetu jest tylko 5 proc. Dzisiaj związkowcy idą na pierwsze spotkanie z nową minister edukacji Katarzyną Hall. Ona sama zdradza zaś "Dziennikowi": mundurki zostają, gimnazja też. Bon edukacyjny może się pojawić w 2009 r.

Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych - to bilans wypadku do którego doszło w nocy w Złotorii koło Torunia. Policja bada przyczyny tragedii, ale wszystko wskazuje, że była to nadmierna prędkość na śliskiej nawierzchni.

Prokuratura umorzyła postępowanie, które miało wyjaśnić, jakim cudem Edward Mazur pięć lat temu wymknął się z rąk polskiego wymiaru sprawiedliwości. Śledczy twierdzą, że nie znaleźli nawet śladu spisku - informuje "Dziennik".

Stanisław Dobrzański, b. minister obrony, w stanie wojennym jako współpracownik bezpieki z własnej inicjatywy podżegał ją do walki z demokratyczną opozycją - twierdzi tygodnik "Wprost", powołując się na dokumenty IPN, do których miał dotrzeć.

Najsłynniejsi aferzyści III RP, Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski - pokłócili się o bardzo duże pieniądze. "Dziennik" dotarł do dokumentów, z których wynika, że ścigany listem gończym Gąsiorowski dostanie miliony dolarów za donoszenie na Bagsika.

Największa flaga świata, o rozmiarach dwóch stadionów piłkarskich, została zaprezentowana w Izraelu, w miejscowości Masada, niedaleko Morza Martwego.

Po podliczeniu ok. 40 procent głosów oddanych w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Chorwacji na czele z dużą przewagą znajdują się dwie główne partie kraju: rządząca Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ) oraz opozycyjna Socjaldemokratyczna Partia Chorwacji (SDP).

Korporacje prawnicze walczą o niezależność. Adwokaci sprzeciwiają się temu, by sąd dyscyplinarny podlegał Ministerstwu Sprawiedliwości - pisze "Fakt".

W stolicy we mszy uczestniczy tylko połowa mieszkańców, podczas gdy w całej Polsce - 65 proc. - wynika z badań Ośrodka Sondaży Społecznych Opinia. - Na tle kraju religijność w Warszawie jest bardzo niska – mówi w "Życiu Warszawy" ks. dr Sławomir Zaręba.

Przed premierem Tuskiem piętrzą się trudności: światowa dekoniunktura, opór biurokracji, wrogie związki zawodowe i opozycja. Na tym, zdaniem "Pulsu Biznesu", może potknąć się nowy premier. Bez wielkiej determinacji rząd nie przeprowadzi reform - uważają eksperci.

Około trzydziestu Świętych Mikołajów z siedmiu krajów wzięło udział w dwudniowych zawodach w Laponii. Mogli zmierzyć się w takich konkurencjach jak wchodzenie przez komin, wyścigi reniferów czy jedzenie owsianki.