Najnowsze

Najnowsze

PiS ostrzy zęby i szykuje kontratak na Platformę. Jarosław Kaczyński utworzył tajną komórkę zaufanych posłów, którzy mają zająć się zbieraniem haków na ekipę Tuska.

Osiem osób zginęło, a 150 zostało rannych, kiedy zawaliła się część trybuny na stadionie w brazylijskim mieście Salvador. Kibice spadli z dużej wysokości przez wyrwę w betonowej konstrukcji.

Kancelaria Sejmu rozstrzygnęła przetarg na odśnieżanie chodników wokół gmachu parlamentu. Według urzędników śniegu ma spaść tyle, że trzeba było zarezerwować na ten cel w budżecie rekordową kwotę aż 170 tys. zł. Rok temu wystarczyło nieco ponad 117 tys. zł.

Choć poprzednia ekipa i IPN chcieli za wszelką cenę przeprowadzić dekomunizację ulic i likwidację pomników gloryfikujących bohaterów poprzedniego systemu, do dziś nic z tego nie wyszło. Okazuje się, że Polacy nie są zainteresowani zmianami nazw, a samorządy nie mają pieniędzy, aby taką operację przeprowadzić.

Urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za 570 mln zł budują PESEL2, czyli nowy elektroniczny system ewidencji ludności.

Do gwałtownych starć studentów z policją doszło w Amsterdamie po tym, jak rząd postanowił zwiększyć liczbę godzin zajęć w szkołach. Minister edukacji tłumaczył, że decyzja rządu wynika z chęci podniesienia standardów edukacji w całym królestwie.

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych pracuje od 300 do 400 osób, które ukończyły moskiewską szkołę dyplomatyczną. To prawie połowa zawodowych dyplomatów w MSZ.

Premier Donald Tusk prawdopodobnie nie będzie zmieniać 12 członków Komisji Weryfikacyjnej WSI, których powołanie leży w jego gestii – dowiedziała się "Rzeczpospolita", której tę informację potwierdził jeden z wysokich rangą urzędników Kancelarii Premiera.

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział "Rzeczpospolitej", że do Iraku musimy wysłać jeszcze jedną zmianę żołnierzy. Będzie to ostatnia nasza misja - likwidacyjna. - Mam nadzieję, że wygasimy tam obecność polskich wojsk już jesienią 2008 r., oświadczył nowy szef MON.

Kanadyjczycy wkrótce zmienią procedury działania na lotnisku w Vancouver, na którym zmarł Polak rażony przez policję paralizatorem. Podobne zmiany czekają inne kanadyjskie lotniska.

- To, co powinniśmy zrobić, to zastanowić się dlaczego Polska przegrywa kolejną kampanię międzynarodową - mówił Krzysztof Olendzki, przedstawiciel polskiego rządu ds. EXPO 2012 po przegranej Wrocławia w walce o organizację wystawy.

Pijanego policjanta - przebierańca przechadzającego się ulicami Krosna zatrzymała tamtejsza policja. Udało się go namierzyć dzięki nagraniom z monitoringu.

Poniedziałek, 26 listopada 21:00- Poparcie dla komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy deklarowaliśmy przed wyborami – zapewnił w „Magazynie 24 godziny” Adam Szejnfeld (PO). – W sprawach moralnych nie ma targów – wtórował Jerzy Wenderlich (LiD).

- Dlaczego pan Andrzej Lepper poszedł do programu "Teraz My" i przyznał się do niektórych rzeczy? Trzeba było to przemilczeć, albo powiedzieć na samym początku. A tak to było to uderzenie w Samoobronę - wyjaśniała w "Magazynie 24" swoją decyzję o opuszczeniu Samoobrony Danuta Hojarska.

- Poparcie dla komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy deklarowaliśmy przed wyborami – zapewnił w „Magazynie 24 godziny” Adam Szejnfeld (PO). – W sprawach moralnych nie ma targów – wtórował Jerzy Wenderlich (LiD).

Zapowiedzią represji i powrotem do najciemniejszego komunizmu nazwał o. Tadeusz Rydzyk zamiar kontroli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przedstawiony przez minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarę Kudrycką.

Istnieją dwie sprzeczne wersje dotyczące tego, jak mieli być zatrzymani żołnierze oskarżeni o zabójstwo cywili w Afganistanie - ujawnił w "Kropce nad i" szef MON Bogdan Klich. I zapowiada: wyjaśnię to.