Najnowsze

Najnowsze

W sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" aż 89 proc. Polaków dobrze ocenia pomysł defilady w celu uczczenia Święta Wojska Polskiego.

Zdobył złoty medal olimpijski i pogodził skłóconych polityków. Zwycięstwo Tuvshinbajars Naidana w kategorii 100 kg wywołało w Mongolii euforię. Do wiwatujących tłumów dołączyli politycy rządzący jak i ich wrogowie z opozycji.

W piątek polski worek z medalami rozwiązali szpadziści, sięgając po srebrny medal w turnieju drużynowym. Dziś mamy pewne szanse na zdobycie kolejnych krążków.

Kryzys w stosunkach z Rosją zagraża istnieniu międzynarodowej stacji kosmicznej. Kosztująca 100 miliardów dolarów ISS stoi przed groźbą porzucenia i zniszczenia. Amerykanie przy wysyłaniu astronautów na stację skazani są bowiem na pomoc Rosji.

Departament obrony USA potwierdził w piątek swe zaniepokojenie groźbami Rosji, iż zainstalowane w Polsce elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej będą w razie ewentualnego konfliktu priorytetowymi celami do zniszczenia. *

Starcia na przedmieściach Stambułu. Turecka policja rozpędziła tłumy zwolenników kurdyjskich separatystów.

Około 20 osób zginęło w zderzeniu dwóch autobusów na wschodzie Dominikany. Jednym z autobusów jechali włoscy turyści. Jak przekazują świadkowie, jest wielu rannych.

- Defilada pokazała nie tylko potencjał polskiego wojska, ale także jego atrakcyjność ze względu na uzawodowienie polskiej armii - podkreślali goście "Magazynu 24 godziny" w TVN24. Święto Wojska Polskiego stało się okazją do debaty o stanie polskiej armii: jej wyposażeniu i planowanej liczebności, a także zainteresowaniu służbą zawodową.

Piątek, 15 sierpnia - Jeśli Amerykanie będą tu na stałe, to będzie oznaczało, że nie staniemy się ofiarą nagłego ataku, a przynajmniej nie stanie się nią chroniona część Polski - stwierdził politolog i amerykanista, Grzegorz Kostrzewa Zorbas, gość "Magazynu 24 godziny". Poparła go Maria Wągrowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych: - Nie ma siły bardziej wiarygodnej niż Amerykanie - stwierdziła.

Organizacja Narodów Zjednoczonych chce pozyskać czołowych sportowców świata do akcji propagowania walki z AIDS. W centrum medycznym wioski olimpijskiej w Pekinie przygotowano dla nich 100 tysięcy darmowych prezerwatyw.

- Potrzebne są duże, wytrzymałe folie i plandeki - apelują do firm transportowych śląskie służby kryzysowe. Plandekami strażacy przykrywają domy, z których trąba powietrzna zerwała dachy.

- Wziąłem kulę do ręki, wszedłem lewą nogą, walnąłem górą i wyszło - bez większych emocji opowiada o swoim pchnięciu na 21,51 m, dającym mu złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie, Tomasz Majewski. - No jestem (mistrzem - red.), i co z tego? Skrzydła mi urosły? - pyta retorycznie mistrz olimpijski.

Trzy osoby zginęły w wyniku nawałnic, które przeszły nad woj. śląskim, opolskim i łódzkim. Śmierć dwóch z nich spowodowała trąba powietrzna, trzecia - zginęła wskutek porażenia prądem. W woj. opolskim trąba powietrzna dokonała spustoszeń na autostradzie A4, w Łódzkiem zerwała ok. 100 dachów.

- To, co się stało, to masakra. Ze wsi nie zostało nic - opowiada Marcin Nocoń, mieszkaniec Sieroniowic koło Strzelec Opolskich. Trąba powietrzna zniszczyła tam większość domów. W Łodzi 23-latek został porażony prądem. Upadł na zerwaną trakcję - prosto do wody. Nikt nie był mu w stanie pomóc.

Na konwencji Demokratów 25 sierpnia Clinton będzie kandydatem do nominacji prezydenckiej. To symboliczny gest ze strony Baracka Obamy - obliczony na zdobycie poparcia zwolenników Clinton. Ci, jak wynika z najnowszego sondażu Pew Research Center, tylko w 72 proc. zamierzają poprzeć Obamę.

Bułgarska lekkoatletka Daniela Jordanowa została wycofana z igrzysk olimpijskich w Pekinie. W jej organizmie wykryto niedozwolony środek dopingujący - testosteron.

Micheil Saakaszwili podpisał zaproponowane przez USA porozumienie o zawieszeniu broni między Gruzją a Rosją w konflikcie o Osetię Południową. Tymczasem już w kilka godzin po tym fakcie gruziński prezydent poinformował o podejściu rosyjskich żołnierzy pod kilka miast w środkowej Gruzji.

- Rzeczywistość jest groźna i tę groźbę trzeba uchylić, nawet ryzykując. O tym wszyscy Polacy powinni wiedzieć – powiedział prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie dla TVN i TVN24, komentując zaangażowanie Polski w rozwiązanie konfliktu gruzińsko-rosyjskiego. Prezydent podkreślił, że Zachód (w tym USA) "ma wszystkie instrumenty, by powstrzymać Rosję, chodzi tylko o chęć ich użycia".

Rafael Nadal potrafi wygrać wszędzie. Nie ma znaczenia prestiż imprezy, ani wynagrodzenie - on po prostu wygrywa zawsze i wszędzie. Tym razem, na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, w tenisowym turnieju singla pokonał Serba Novaka Djokovica.