Najnowsze

Najnowsze

Słynne "taśmy Leppera", którymi lider Samoobrony miał straszyć polityków PiS, nie istnieją - donosi "Newsweek". - Żadnych nagrań nie było i nie ma - cytuje wypowiedź Ryszarda Czarneckiego.

Kilkukilometrowe parady, gorące tańce, potrawy z różnych stron świata - to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników 42. Notting Hill Street Carnival - jednego z największych ulicznych festynów na świecie.

Sobota, 25 sierpnia, 21:00 To była długa polityczna noc i wielkie odczytywanie. Wielkie ale nie pełne. Stenogram czytywany przez marszałka Ludwika Dorna zwierał bowiem liczne skróty. Polegały one między innymi na pominięciu niektórych nazwisk. W magazynie 24 godziny sprawę komentuje posłanka sojuszu Joanna Senyszyn. Inny gość TVN24, senator PO Stefan Niesiołowski, odnosząc się do treści zeznań Kaczmarka, mówił o możliwej odpowiedzialności karnej polityków PiS. - Premier Kaczyński jest nieukaranym kryminalistą, tak samo jak minister Ziobro - mówił. - Jeżeli choć cząstka tego, co podczas przesłuchania mówił Kaczmarek jest prawdą, to Kaczyński i Ziobro są przestępcami - powtarzał.

- O to była cała awantura w Sejmie o trzeciej w nocy. Widocznie w drugiej części są rzeczy jeszcze bardziej porażające - twierdzi posłanka SLD Joanna Senyszyn, która w Magazynie 24 godziny zarzuciła Ludwikowi Dornowi celowe przerwanie "nocnego czytania".

Ma zasięg 350 km, jest trudno wykrywalna przez radary i może przenosić wszystkie rodzaje głowic, z nuklearnymi na czele. "Człowieczy grom" - jak nazywa się nowa pakistańska rakieta, pomyślnie przeszła testy.

1,2 mln fanów muzyki techno i 27 platform - tak zaczęła się tegoroczna Parada Miłości. Po raz pierwszy nie odbywa się ona w Berlinie, lecz w Essen w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Para chińczyków zaplanowała eksterminację much w Pekinie. Za każdą schwytaną muchę płacą pod dwa juany (około 70 groszy). Do sierpnia przyszłego roku zamierzają zlikwidować w Pekinie 80 proc. owadów.

Śmierć ostatniego cara Rosji i jego rodziny znów stanie się przedmiotem prokuratorskich badań. Rosyjscy archeolodzy twierdzą, że wreszcie odnaleźli szczątki syna Mikołaja II i jego następcy, carewicza Aleksego.

Choć Episkopat dzieli Radio Maryja, ze słów abp Józefa Michalika wynika, że żadne poważne kroki nie zostaną przeciwko niemu podjęte. Hierarcha w przerwie posiedzenia Rady Stałej Episkopatu powiedział, że uwaga obradujących skierowana jest nie tylko na toruńską rozgłośnię, ale na media w ogóle.

- Polacy już raz odrzucili istniejący porządek. Teraz znów stoją przed tym samym wyborem: Polska liberalna, czy solidarna - powiedział premier Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. I dodał: IV RP zwycięży!

- Jest zaniepokojony ostatnimi wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego na temat rzekomych dążeń Niemiec do dominacji w UE - powiedział premier Luksemburga Jean-Claude Juncker niemieckiemu dziennikowi "Koelnische Rundschau".

Wieczór w kameralnym klubie, przy dobrym jazzie i w nieprzypadkowym towarzystwie... To było możliwe codziennie w warszawskim Akwarium. Było, bo siedem lat temu to kultowe miejsce zniknęło z mapy wieczornych imprez.

- Kaczyński i Tusk są w jednym układzie i chcą zamieść aferę CBA pod dywan - oskarża Szymon Pawłowski z LPR i domaga się: -Ten rząd powinie ustąpić.

Wieczór w kameralnym klubie, przy dobrym jazzie i w nieprzypadkowym towarzystwie... To było możliwe codziennie w warszawskim Akwarium. Było, bo siedem lat temu to kultowe miejsce zniknęło z mapy wieczornych imprez. Wieloletnie dobre wspomnienia nie poszły jednak na marne i w końcu klub Akwarium wznowił działalność. Ten sam Mariusz Adamiak zapewnia jakość artystycznych występów, ci sami stali bywalcy delektują się prawdziwym jazzem. Zmieniło się miejsce, ale nie ludzie i atmosfera.

Skoki ze spadochronem z najwyższych budynków kraju z okazji uczczenia 50 rocznicy odzyskania niepodległości? Czemu nie! Miłośnikom sportów ekstremalnych zezwoliły na to władze Malezji, która 31 sierpnia obchodzi święto niepodległości.