Najnowsze

Najnowsze

Pierwszy miesiąc rządów nie zaszkodził wizerunkowi premiera Donalda Tuska i jego gabinetu. Polacy pozytywnie oceniają rząd PO-PSL. Chwalą za politykę zagraniczną, martwią się o służbę zdrowia, ale ogólnie można powiedzieć, że jest dobrze - wskazuje sondaż TNS OBOP przeprowadzony dla "Dziennika"

Nie chcemy mieć dzieci – tak w jednym zdaniu można streścić wyniki badań, jakie dla dziennika "Polska" zrealizował instytut ARC Rynek i Opinia.

Do nowego kodeksu cywilnego będą włączone: prawo rodzinne, ustawa o własności lokali, umowy konsumenckie, zapowiada w rozmowie z "Gazetą Prawną" przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, prof. Zbigniew Radwański. Cały kodeks zacznie obowiązywać nie wcześniej niż za siedem lat.

Prokuratura wojskowa tropi grupę przedsiębiorców, którzy dawali łapówki w zamian za lukratywne kontrakty na filmowanie uroczystości w jednostkach wojskowych, informuje "Polska".

- Ustawimy prokuratorów i sprawę się umorzy - powiedziała w połowie stycznia 2007 r., a więc na miesiąc przed zatrzymaniem doktora G., była wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa do szefa szpitala MSWiA w Warszawie. Rozmowę nagrało CBA, podaje "Newsweek".

Pzemysław Saleta stanął na nogi. Tata małej Nicole, której oddał nerkę, po dwóch operacjach czuje się już na tyle dobrze, że sporo spaceruje po szpitalnych korytarzach. No i wyjątkowo dopisuje mu apetyt, cieszy się "Fakt".

Według badania firmy Ipsos już 54 proc. pracodawców daje kupony podarunkowe pracownikom. Dostaje je około 7 mln Polaków, informuje "Polska".

Od początku przyszłego roku w każdej komendzie wojewódzkiej policji pojawi się nowy pracownik: człowiek, który przypilnuje, aby funkcjonariusze nie przesadzali z brutalnością oraz nie dyskryminowali zatrzymywanych, donosi "Metro".

Od stycznia gaz zdrożeje prawdopodobnie o 7 proc. Taka właśnie liczba wyszła po analizach przeprowadzonych przez "Gazetę Prawną". Dokładną kwotę poznamy dzisiaj.

Platforma Obywatelska chce zmienić zasady finansowania partii politycznych - zamiast dotacji z budżetu dobrowolne wpłaty podatników. Polacy mogliby sami decydować o przekazaniu 1 proc. podatku wybranej partii, informuje "Newsweek".

W zatrważającym tempie rośnie liczba Polaków uważanych na Wyspach Brytyjskich za zaginionych. Według pomagających Polakom organizacji dzieje się tak, ponieważ ludzie wstydzą się kontaktu z rodzinami w kraju, pisze "Metro".

Zarabiali, sprzedając żołnierzom służby zasadniczej kasety z nagraniami uroczystości wojskowych. Żeby mieć wyłączność na filmowanie rozdawali oficerom kilkusetzłotowe łapówki - działalność grupy filmowców opisuje dziennik "Polska".

Biżuteria z kabli, oporników, filcu, a nawet części komputerowej klawiatury, meble z plastikowych butelek i ręcznie wyplatane podkładki "pod wszystko" można było podziwiać podczas akcji artystyczno-recyklingowej na warszawskiej Pradze.

- Kazimierz Ujazdowski, odchodząc z PiS, robi to, bo ma konkretny polityczny plan - mówi "Rzeczpospolitej" sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. Poseł sugeruje, że ten plan to wybory prezydenckie w 2010 roku.

Nie chcemy mieć dzieci – tak w jednym zdaniu można streścić wyniki badań, jakie dla dziennika "Polska" zrealizował instytut ARC Rynek i Opinia. Na nic zdało się becikowe - Aż 60 proc. ankietowanych kobiet jest zdania, że obecna sytuacja w kraju nie sprzyja wychowywaniu potomstwa.

Niedziela, 16 grudnia 21:00- Prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, ale realizuje tę funkcję za pomocą szefa MON. Powinien zgodzić się na wycofanie polskich wojsk z Iraku – stwierdził Bronisław Geremek w Magazynie "24 godziny". – Rząd powinien uzgadniać takie decyzje z głową państwa – nie zgodził się eurodeputowany Marcin Libicki (PiS).

Platforma Obywatelska ma nowy pomysł na finansowanie ugrupowań politycznych - zamiast dotacji z budżetu dobrowolne wpłaty podatników. Polacy mogliby sami decydować o przekazaniu 1 proc. podatku wybranej partii, informuje "Newsweek".

Ojciec Tadeusz Rydzyk zbije fortunę na odszkodowaniach za powódź - donosi "Dziennik". Wydzierżawiona przez redemptorystę ziemia nad Wisłą ma zostać zalana, z powodu planowanej tamy na rzece. Gazeta sugeruje, że ksiądz o tym wiedział.

Miał 117 lat i do końca swych dni cieszył się doskonałym zdrowiem, ale w końcu nazwisko zobowiązuje - na Ukrainie zmarł najstarszy człowiek świata, Hryhorij Nestor.