Najnowsze

Najnowsze

Do końca życia będę zabiegać o proces stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej-Brus, która nakazała aresztowanie mojego ojca - gen. Augusta Fieldorfa "Nila" - zapowiada w wywiadzie dla "Sunday Telegraph" Maria Fieldorf-Czarska, córka straconego w 1953 r. generała.

Tysiące demonstrantów na ulicach Tbilisi domagało się od prezydenta Micheila Saakaszwiliego powrotu na wizję największej opozycyjnej stacji telewizyjnej Imedi TV. - Misza, włącz TV! - skandowało 10 tys. osób.

Syria weźmie udział w organizowanej pod auspicjami Waszyngtonu bliskowschodniej konferencji pokojowej w Annapolis w USA. Damaszek przyśle reprezentację, bo tematykę konferencji rozszerzono o sprawę okupowanych przez Izrael syryjskich Wzgórz Golan.

Strażacy wyłowili trzecią - ostatnią ofiarę piątkowej libacji nad Zalewem Zemborzyckiego pod Lublinem. W Zalewie utonął też wędkarz, który wypłynął dziurawym pontonem.

O "otwarcie bram raju" dla ofiar tragedii w Nangar Khel w Afganistanie, a także za jej sprawców modlono się w niedzielę w warszawskim kościele Wizytek. Inicjatorem mszy był Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Autokar wiozący młodzież wpadł do rowu na autostradzie A4 w województwie opolskim i na pięć godzin zablokował ruch. W wypadku zginęła jedna osoba nie żyje, a 27 osób zostało rannych. Do tragicznego wypadku doszło też w miejscowości Rzeczyca na trasie nr 19 z Lublina do Białegostoku, gdzie samochód nauki jazdy wpadł w poślizg i uderzył w inny pojazd.

Po ośmiu latach i nieudanej próbie powrotu trzy miesiące temu, do Pakistanu powrócił były premier Nawaz Sharif. Od razu zapowiedział walkę z "dyktaturą prezydenta Perveza Musharrafa".

Komendant rzymskiej straży miejskiej został w trybie pilnym zdymisjonowany po tym, gdy jedna z gazet ujawniła, że zaparkował swój prywatny samochód na miejscu dla inwalidów. Dodatkowo posłużył się przy tym cudzą i nieważną legitymacją.

Temat stadionowego bandytyzmu jest długi i pewnie nie prędko zostanie rozwiązany. Od czasu do czasu Ci, którym leży na sercu dobro polskiego sportu i dobro … naszych dzieci, bliskich i znajomych powinny o nim mówić, bo milczeć nie wolno. Dlatego nie zamilknę i ja.

Choć media od dwóch tygodni informują, że koraliki Bindeez mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, oferta ich sprzedaży znalazła się w najnowszej gazetce promocyjnej sieci perfumeryjno-drogeryjnej Rossmann. - To pomyłka grafików. Już nie mamy już tego produktu w sprzedaży - zapewnia w rozmowie z tvn24.pl Roman Lewandowski, rzecznik prasowy firmy.

"Bardzo poważny", jak określali go ratownicy, pożar na platformie wiertniczej u wybrzeży brytyjskich Szetlandów na Morzu Północnym został całkowicie ugaszony. 159 pracownikom platformy nic się nie stało.

Gazem łzawiącym, armatkami wodnymi i pałkami potraktowała malezyjska policja wielotysięczną manifestację Hindusów w Kuala Lumpur, którzy przed brytyjską ambasadą domagali się odszkodowań od Londynu za zbrodnie sprzed stu lat.

Trzykrotna lekkoatletyczna mistrzyni Azerbejdżanu Lejla Alijewa została skreślona z listy zawodniczek stołecznego klubu Neftczi. Powodem był udział zawodniczki w sesji fotograficznej i zbyt duży dekolt w jej sukni.

TVN postanowił odstąpić od oskarżenia w procesie karnym o zniesławienie wobec autorów artykułu "WSI na wizji" opublikowanego w "Gazecie Polskiej". Stacja podtrzymuje jednak swe zarzuty i chce dochodzić racji w procesie cywilnym.

Dziś rano odkryto już trzecią w tym roku dewastację grobów na cmentarzu komunalnym przy ul. Bema w Zduńskiej Woli. - Karygodne jest to, że nie potrafi sobie z całą sprawą poradzić Policja, a także Urząd Miasta, który jest właścicielem cmentarza - piszą nasi zbulwersowani widzowie i internauci. Policja zaprzecza: - Robimy co w naszej mocy.

Jarosław Kaczyński przemawiał jak Gomułka, a Donald Tusk jak Gierek - ocenia Ryszard Kalisz z LiD. Goście "Kawy na ławę"w TVN24 dyskutowali dziś o języku polskiej polityki.

W 1991 był jednym z mózgów wymierzonego w Michaiła Gorbaczowa wojskowego puczu, a wcześniej od 1988 r. stał na czele KGB - w Moskwie w wieku 83 lat zmarł gen. Władimir Kriuczkow.

Micheil Saakaszwili formalnie ustąpił z urzędu i przestał pełnić funkcje głowy państwa - poinformował rzecznik prezydenta. To jednak nie nagły zwrot na gruzińskiej politycznej scenie, lecz wymóg konstytucji przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

Wypowiedź pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania korupcji Julii Pitery, odnośnie zmiany zasad kandydowania prawników do Trybunału Konstytucyjnego, była niefortunna - ocenia szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. W niedzielę w Radiu Zet podkreślił, że "zdecydowanie odcina się" od tej wypowiedzi.

Cztery osoby zginęły w czołowym zderzeniu tira z karetką. Do wypadku doszło na drodze krajowej 73 w okolicach Pilzna na Podkarpaciu. Według ustaleń policji winnym wypadku był kierowca ambulansu, który wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Ambulans nie jechał na sygnale.