Najnowsze

Najnowsze

Czwartek, 21 sierpnia To dobre porozumienie. Nie ma haczyka w umowie o tarczę – stwierdził w magazynie „24 godziny” w TVN Witold Waszczykowski, były negocjator porozumienia z Amerykanami. Jak dodał, jego kontrowersyjny wywiad w finale negocjacji mógł mieć wpływ na ich rezultat.

Brytyjczycy, którzy oskarżają swoją monarchinię o rozrzutność tracą poważny argument - królowa Elżbieta wypada blado na liście 15 posiadaczy fortun dziedzicznych. Największym majątkiem może się poszczycić król Tajlandii Rama IX - wynika z listy miesięcznika "Forbes".

Za sprawą Islandczyków warszawski Park Sowińskiego zamienił się w środę w krainę elfów, a zgromadzona na Woli publiczność hipnotycznie kołysała się do kolejnych przestrzennych, czasem wręcz mistycznych kompozycji grupy.

Nicolas Sarkozy złożył kondolencje rodzinom polskich żołnierzy poległych w środę w Afganistanie. "Pragnę przekazać wyrazy przyjaźni i solidarności w tej bolesnej próbie" - napisał w listach złożonych na ręce Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska.

Barack Obama i John McCain idą łeb w łeb. Według najnowszego sondażu dziennika "The New York Times" i telewizji CBS News obaj kandydaci na prezydenta USA mają równe szanse na zwycięstwo w listopadowych wyborach.

Mija rok od chwili kiedy przez Wielkie Jeziora Mazurskie przeszedł biały szkwał. Żywioł pochłonął 12 ofiar śmiertelnych, zatopił kilkanaście żaglówek, kilkadziesiąt łodzi się przewróciło. Dziś ci, którzy byli wtedy na jeziorach i ocaleli wspominali tych, których zabrała woda.

- To dobre porozumienie. Nie ma haczyka w umowie o tarczę – stwierdził w magazynie „24 godziny” w TVN Witold Waszczykowski, były negocjator porozumienia z Amerykanami. Jak dodał, jego kontrowersyjny wywiad w finale negocjacji mógł mieć wpływ na ich rezultat.

Władze Chin dbają o "prawomyślność", także w wiosce olimpijskiej. Po tym, jak ponad 40 sportowców biorących udział w igrzyskach ściągnęło z iTunes protybetański album, władze odcięły dostęp do serwisu.

Białoruski minister spraw zagranicznych Siergiej Martynow omówił w czwartek "kroki do poprawy relacji" ze Stanami Zjednoczonymi - podał białoruski resort spraw zagranicznych.

84-letni Nigeryjczyk dostał od władz islamskich ultimatum: albo rozwiedzie się z 82 ze swoich 86 żon, albo zginie. Sytuacji oskarżonego nie polepsza opinia dziwaka, który rzekomo "może bezpośrednio rozmawiać z Allahem".

Morze ognia, rozrzucone wszędzie szczątki samolotu, spalone drzewa - te dantejskie sceny nakręcono tuż po katastrofie samolotu na madryckim lotnisku Barajas. Amatorski film pokazała hiszpańska telewizja TVE.

Złoty medal olimpijski w piłce nożnej kobiet zdobyła reprezentacja USA pokonując w meczu finałowym po dogrywce Brazylię 1:0 (0:0, 0:0). W meczu o brązowy medal Niemcy wygrały z Japonią 2:0 (0:0).

Rozpoczęły się ćwiczenia NATO w basenie Morza Czarnego, nad którym leży m.in. Gruzja. Rosjanie mówią o prowokacji, ale okręty Sojuszu pojawiły się na drugim końcu morza - u wybrzeży Rumunii.

W ciągu zaledwie 16 lat podwoiła się liczba amiszów w Stanach Zjednoczonych. Nie uznająca elektryczności, samochodów, telewizji i antykoncepcji chrześcijańska sekta liczy już prawie 230 tysięcy osób.

Tragicznie zakończyła się czwartkowa wyprawa na ryby 13-letniego chłopca z Polic. Gdy pływał na małym pontonie po rzece Łarpia, nagle wpadł do wody. Nie wypłynął. Ciało chłopca odnaleźli płetwonurkowie.

Mimo wszystko serce rośnie. Naprawdę. Mimo drobnych złośliwości, mimo różnic co do wyliczeń, kto tu się bardziej zasłużył, mimo wpadek (albo może celowych afrontów) przy wysyłaniu zaproszeń, słowem – mimo całej małości polskiej polityki codziennej - serce rośnie. Podpisanie umowy w sprawie tarczy antyrakietowej transmitowały wszystkie najważniejsze światowe sieci informacyjne, a ich widzowie zobaczyli polskie władze zjednoczone, stojące obok siebie i przekonane o sukcesie wspólnej polityki. Naprawdę serce rośnie.

- Owa interwencja, owo rozgromienie Praskiej Wiosny to hańba i wstyd - powiedział węgierski minister oświaty i kultury Istvan Hiller. Rząd Węgier przeprosił w czwartek za udział sił zbrojnych swojego kraju w operacji "Dunaj", która 40 lat temu położyła kres próbom demokratyzacji ustroju komunistycznego w Czechosłowacji.

Dotychczasowy zastępca Anny Fotygi, Piotr Kownacki, przejął obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta po jej rezygnacji. Nie wiadomo, czy na stałe. Decyzję o obsadzie tego stanowiska Lech Kaczyński ma podjąć we wrześniu.

Zmęczony życiem "la vida loca" 36-letni Ricky Martin podda się nowemu wyzwaniu - został tatą. Gwiazdor muzyki pop pozazdrościł chyba duetowi Pitt-Jolie, bo urodziły mu się bliźniaki.

Przywódca duchowy Tybetańczyków oskarżył chińską armię o otwarcie ognia do tłumu w czasie protestu we wschodnim Tybecie 18 sierpnia. "Le Monde", który zamieścił wywiad z Dalajlamą, podał liczbę 140 zabitych.