Najnowsze

Najnowsze

Wtorek, 21 sierpnia, 21:00 - Komisje śledcze muszą powstać jeszcze w tym Sejmie - mówi zgodnie w magazynie "24 godziny" opozycja od lewej do prawej strony sceny politycznej. Przeciwny jest tylko PiS i marszałek Ludwik Dorn, który dziś skutecznie zablokował ich powstanie.

Perfekcja w każdym ruchu, niezwykła zmysłowość, a w tle katorżnicze wręcz treningi. Balet Narodowy Kuby szykuje niesamowity pokaz dla londyńskiej publiczności.

Nie będzie śledztwa w sprawie tak zwanych taśm Rydzyka. Z odrzucenia przez prokuraturę wniosku o wszczęście postępowania zadowolony jest poseł PiS, Jacek Kurski, który był gościem "Kropki nad i".

Polskie lobbowanie na rzecz Expo we Wrocławiu zamienia się w turystykę - twierdzi "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska".

Budujący domy mogą odetchnąć – w sierpniu, po miesiącach szaleństwa, ceny cegieł i pustaków spadły o 30 proc. Jak uciął skończyły się też wielomiesięczne kolejki oraz masowe ściąganie budulca z Czech - pisze "Dziennik Łódzki".

Co najmniej trzy osoby zginęły, a dziewięć zaginęło w wyniku burz, które przeszły przez Mazury. - Ściana wody przyszła nagle. Jachty wywracały się niczym pudełka zapałek - opowiada jeden z WOPR-owców. Ratownicy wyciągnęli z wody kilkanaście osób. Część z nich trafiła do szpitala. Policja zaznacza, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Burze, silny wiatr, a nawet śnieg i gradobicie - tak wyglądał wieczór na Mazowszu. Pioruny były nawet co sekundę. W nocy ma być już spokojnie, ale synoptycy spodziewają się burz w kolejnych dniach.

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek, były marszałek Sejmu Marek Jurek i były premier Kazimierz Marcinkiewicz zostali odwołani przez prezydenta ze składu Rady Bezpieczeństwa Narodowego - poinformowało biuro prasowe prezydenta.

- 7 września Sejm zagłosuje nad samorozwiązaniem - potwierdził po konwencie seniorów Ludwik Dorn. Marszałek Sejmu nie zgodził się natomiast, by Sejm zajął się utworzeniem komisji śledczych w sprawie śmierci Barbary Blidy i akcji CBA.

- Komisje śledcze muszą powstać jeszcze w tym Sejmie - mówi zgodnie w magazynie "24 godziny" opozycja od lewej do prawej strony sceny politycznej. Przeciwny jest tylko PiS i marszałek Ludwik Dorn, który skutecznie zablokował ich powstanie.

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek nie informował prezydenta Lecha Kaczyńskiego o rzekomych nieprawidłowościach w Ministerstwa Sprawiedliwości i w prokuraturze - oświadczyła Kancelaria Prezydenta.

Unia Europejska apeluje do rządu federalnego i władz stanu Teksas o moratorium na wykonywanie kary śmierci. Apel wystosowaniu w przededniu 400-setnej egzekucji od czasu przywrócenia kary śmierci w 1976 roku.

Wakacje miały być prawie wolne od bloga. Prawie, bo od czasu do czasu ciagnęło mnie żeby cos napisać. Ale udawało się nie siadać do komputera po pracy. Do czasu!

Kończy się cierpliwość pacjentów. Na strajk lekarzy odpowiadają swoim strajkiem. Kilkanaście osób od rana okupowało Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Zapowiadają, że wrócą w środę.

Huragan Dean wytracił impet i nie jest już huraganem piątej kategorii. -Niebezpieczeństwo minęło. Teraz trwa szacowanie strat - mówi tvn24.pl przedstawiciel jednego z biur podróży Jerzy Mrożek, który był zaledwie 200 kilometrów od oka cyklonu.

Po 13 dniach obfitującej w dramatyczne momenty misji, prom Endeavour wrócił na Ziemię. O 18.32 czasu polskiego bezpiecznie wylądował na przylądku Canaveral na Florydzie.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. ujawnionych przez dziennikarzy nagrań z wykładów o. Rydzyka. Śledczy nie stwierdzili by, redemptorysta znieważył prezydenta, nazywając go "oszustem ulegającym lobby żydowskiemu", a jego żonę "czarownicą". Prokuratura nie uznała też, by o. Rydzyk znieważył naród żydowski.