Najnowsze

Najnowsze

Niż demograficzny widoczny jest także na uczelniach. Także tych technicznych. Broniąc się przed jego skutkami, uczelnie techniczne tworzą całkiem nietechniczne wydziały, takie jak kulturoznawstwo w Akademii Górniczo-Hutniczej czy filologia angielska w Politechnice Koszalińskiej - coraz częściej w ten sposób podbierają studentów uniwersytetom - zauważa "Dziennik Polski"

Nie wszyscy wiedzą, że przepisy polskie i unijne nie nakazują pieczętowania faktur ani ich podpisywania. Szczególnie nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć o tym niektórzy urzędnicy. Nie akceptują faktur bez podpisu i pieczątki - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Zwycięzców kilku konkursów na dyrektorów łódzkich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów łączy jedno - wywodzą się z prywatnych szkół Gabor w Piotrkowie. Szkoły Gabor to taki "inkubator dyrektorów" - pisze "Dziennik Łódzki"

Kielecka prokuratura przedstawiła 25 osobom bardzo poważne zarzuty. Chodzi o posiadanie i handel bronią, udział w grupie przestępczej, sutenerstwo, wymuszenia rozbójnicze i handel narkotykami. W więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat.

Od sierpnia na Ukrainie ruszy oficjalnie kampania wyborcza. Prezydent Wiktor Juszczenko podpisał nowy dekret o przeprowadzeniu 30 września przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego zajmie się w czwartek skargami na niemieckie urzędy, które z kontrowersyjnych powodów utrudniały rodzicom kontakty z ich dziećmi, zakazywały im rozmawiać z nimi w ojczystym języku, a nawet pozbawiały ich prawa do opieki. - informuje "Nasz Dziennik".

Carl Beddermann, były niemiecki urzędnik, który od lat prowadzi w Polsce krucjatę przeciw Unii Europejskiej, został doradcą wicepremiera, ministra rolnictwa Andrzeja Leppera - informuje "Gazeta Wyborcza".

Andrzej Sośnierz, prezes NFZ, zmienia zasady podpisywania kontraktów ze szpitalami. Rozliczenia mają być prostsze. Opozycja zarzuca, że jest to wariant awaryjny na wypadek fiaska koszyka świadczeń gwarantowanych, który pod koniec miesiąca ogłosi minister zdrowia Zbigniew Religa - czytamy w "Dzienniku".

Ponad połowa kobiet w ciąży nie stosuje zasad zdrowego żywienia - wynika z niepublikowanego raportu dietetyków, do którego dotarł "Dziennik".

"Każda kobieta i mężczyzna ma prawo do czerpania przyjemności z seksu, dostępu do bezpiecznej antykoncepcji i aborcji" - z takim hasłem zjawi się w przyszłym roku w Polsce pół tysiąca feministek z całej Europy. Posłanka Anna Sobecka już protestuje twierdząc, że... seks jest zły - pisze "Dziennik".

Podpalają busy, grożą kierowcom. Konkurencja między firmami wożącymi pasażerów pod Łodzią zamieniła się w wojnę. Ludzie zaczynają bać się o życie - relacjonuje "Super Express".

Sędzia prowadzący przed trybunałem wojskowym w Guantanamo sprawę przeciwko Salimowi Ahmedowi Hamdanowi człowiekowi, który najprawdopodobniej był osobistym kierowcą Osamy bin Ladena, oddalił w poniedziałek zarzuty wobec niego. Sędzia uznał, że trybunał nie ma prawa go sądzić.

Poniedziałek, 4 czerwca, 21:00 Lekarze ze szpitala MSWiA czują się zaszczuci. Tak atmosferę jaka panuje w placówce określił wiceprezes naczelnej rady lekarskiej Andrzej Włodarczyk. CBA sprawdz czy w szpitalu nie dochodziło do nadużyć i korupcji. Zdaniem śledczych w placówce mogło dojść do wyłudzenia pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Uczniowie z Małopolski szturmują technika i szkoły zawodowe. Ze wstępnych danych wynika, że w Zakopanem o przyjęcie do tych szkół będzie ubiegać się więcej uczniów niż do liceów ogólnokształcących - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Roman Giertych dokonał rzeczy niemożliwej. Stawiam śmiałą tezę, że jest pierwszym w dziejach Polski ministrem edukacji, którego nazwisko znają wszyscy uczniowie – od szkoły podstawowej po uniwersytet trzeciego wieku.

Detektyw Krzysztof Rutkowski został skazany przez sąd w Antwerpii (północna Belgia) na półtora roku więzienia w związku z bezprawnym zatrzymaniem na ulicach Antwerpii poszukiwanego Polaka. - To paradoks, że decyzja sądu zapadła bez mojej wiedzy - mówi detektyw. I dodaje: - Zaskarżę wyrok.

Poniedziałek, 4 czerwca, 17:30Były prezydent o rzekomych szwajcarskich kontach ludzi lewicy - Aleksander Kwaśniewski zapewnia, że wierzy tym, kórzy mówią, że takich kont nie mają. Kwaśniewski, który wczoraj stanął na czele rady programowej Lewicy i Demokratów, powiedział też, że "bzdurą" jest nazywanie Petera Vogla "kasjerem lewicy".

Nie mam konta w Szwajcarii, mam jedno w Polsce, w państwowym banku - mówił w magazynie "24 Godziny" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Przyznał, że o taki rachunek pytała go prokuratura.