Najnowsze

Najnowsze

Żywa biblioteka, a w jej katalogu miedzy innym: zakonnica, urzędnik, feministka, czy były alkoholik. Ta biblioteka to miejsce, gdzie nie wypożycza się książek można za to spotkać się z ludźmi i porozmawiać o tolerancji.

- Chcemy otrzymać obywatelstwo Polski, bo ten kraj broniłby znacznie lepiej naszych racji niż Włochy - mówią byli przymusowi więźniowie niemieckich obozów pracy, którym zaimponowała postawa polskiego premiera.

Piszmy blogi. Albo przynajmniej tradycyjne pamiętniki. Za kilka lat, jak tu zajrzymy, śmiechu będzie kupa, a i wspomnienia wrócą nieco żywiej. Warto pisać – bo gdybym nie pisał, to za te kilka lat dzisiejszego dnia pewnie bym z tych nerwów nie pamiętał. Tak, tak – proponuję „piszcie blogi” – a tu przecież ostatni odcinek.

Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął zwrot oświadczeń lustracyjnych tym grupom zawodowym, które Trybunał Konstytucyjny wyłączył spod lustracji. Na początek oświadczenia mają otrzymać m.in. dziennikarze, naukowcy oraz dyrektorzy szkół niepublicznych.

78-letnia kobieta, która próbowała przejść przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, zginęła pod kołami tramwaju. Tuż po tym zdarzeniu inna kobieta próbowała zmarłej ukraść portfel.

Postulaty pielęgniarek są możliwe do spełnienia, ale trzeba rozmawiać - mówi posłanka PiS i była pielęgniarka Jolanta Szczypińska. Dodaje, że jest rozczarowana postawą koleżanek po fachu.

Prezydent Lech Kaczyński zaprzecza, że na szczycie w Brukseli jest konflikt między negocjatorami traktatu UE - Ewą Ośniecką-Tamecką i Markiem Cichockim a szefową dyplomacji Anną Fotygą - informuje prezydencki minister Maciej Łopiński.

Od 27 czerwca lekarze będą podejmować głodówki w swoich miejscach pracy. Taką decyzję podjął w piątek Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Pałeczkę w negocjacjach na szczycie przejęła minister Fotyga, dotychczasowi negocjatorzy Marek Cichocki i Ewa Osiecka-Tomecka zostali odsunięci od prowadzenia rozmów - relacjonuje korespondentka TVN24 Inga Rosińska.

Wicepremier Andrzej Lepper z ubolewaniem stwierdza, że premier nie konsultował z Samoobroną pomysłu przeprowadzenie referendum ws. podniesienia podatków. Ale deklaruje, że on skłonny byłby oddawać więcej fiskusowi, jeśli dzięki temu pielęgniarki miałaby mieć wyższe zarobki.

Dzisiaj rano, w wyniku negocjacji, został zwolniony Polak porwany tydzień temu w Delcie Nigru - dowiedział się portal tvn24.pl ze źródeł w MSZ.

- Nie prowadzimy żadnej rozgrywki z Niemcami, nam się to wmawia - powiedział Jarosław Kaczyński. Według premiera, Polska w Brukseli walczy o złagodzenie rewolucyjnych rozwiązań w nowym eurotraktacie.

- Musi rozstrzygnąć społeczeństwo - premier sięga po referendum, żeby rozstrzygnąć sprawę podwyżek w służbie zdrowia. Kiedy to ogłasza, cztery pielęgniarki cały czas okupują jego kancelarię.