Najnowsze

Najnowsze

O zbliżającej się wielkimi krokami rewolucji technicznej w telewizji. Chodzi o tzw. cyfryzację. Dzisiejsze telewizory takiej telewizji odbierać nie potrafią, nikt nie myśli jeszcze o tym, jak to zrobić. Przdsięwzięcie podlega dziś... specjaliście od lotnictwa w Ministerstwie Transportu - pisze „Tygodnik Powszechny”

- To trudna decyzja. Przy takiej determinacji to jest problem przegranej - mówi Jadwiga Staniszkis pytana o to, czy pielęgniarki powinny opuścić kancelarię premiera - Wyjście byłoby kolejnym poniżeniem - dodaje. Prof. Staniszkis była gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i"

Niespodziewany i niebezpieczny finał pokazu lotniczego w Irlandii. W chwili, gdy widzowie oglądali przelatujący nad ich głowami helikopter, od maszyny odpadły drzwi, które zraniły trzy osoby.

Administracja Kremla doszła do porozumienia z komunistami w kwestii przeniesienia ciała Włodzimierza Lenina z mauzoleum na Placu Czerwonym do grobu na jednym z moskiewskich cmentarzy - podaje rosyjski portal "Nowyj Region".

Poniedziałek, 25 czerwca, 17:30"Gazeta Wyborcza" pisze nieprawdę - to reakcja działaczy LPR-u na artykuł dziennika "Jak w rodzinie kasa ginie". "Gazeta Wyborcza" napisała o niejasnych finansach i rzekomych oszustwach Ligii Polskich Rodzin, Liga - w odwecie - grozi procesami i zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury. Roman Giertych żąda od "Gazety" przeprosin, redaktor naczelny dziennika nie zamierza przepraszać, a Wojciech Wierzejski broni dobrego imienia partii i przede wszystkim - swojego.

Rząd będzie domagał się zmiany zapisu w konkluzjach po szczycie UE o zbyt słabym dla Polski mechanizmie z Joaniny - zdeklarował premier Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja. Jak powiedział, w mandacie znalazło się "niedokladnie" to, co miało być zapisane.

Obniżone oceny ze sprawowania i odwołane przez miejscowego proboszcza bierzmowanie. To tylko część kar dla uczniów gimnazjum w Ostrowie na Podkarpaciu, którzy w ramach buntu zorganizowali zakrapianą imprezę.

To było naprawdę królewskie powitanie. Hymny Narodowe, honory wojskowe i asysta kawalerzystów z lotniska do prezydenckiego Pałacu - tak rozpoczęła się pierwsza wizyta w Polsce króla Arabii Saudyjskiej Abdullaha bin Abdulaziz Al Sauda.

Co najmniej 27 osób zginęło, w tym 13 policjantów, gdy zamachowiec-samobójca zdetonował cysternę z paliwem przed siedzibą policji w irackim Bajdżi. 62 osoby zostały ranne.

Współorganizator gliwickiej konferencji programowej PO oddaje partyjną legitymację. - Wydarzenia ostatnich miesięcy w śląskiej Platformie Obywatelskiej budzą mój zdecydowany sprzeciw - tłumaczy Janusz Moszyński, marszałek województwa śląskiego.

Dwóch podoficerów z 18. bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego, którzy odmówili w Afganistanie wyjazdów na patrole i złożyli wnioski o wcześniejszy powrót do Polski, wróciło w poniedziałek do kraju.

W Grecji z powodu temperatur przekraczających 45 stopni Celsjusza zmarły już dwie osoby. W wysuszonych lasach i na łąkach wybuchają pożary.

Projekt ustawy o powszechnym dostępie do zasobów archiwalnych IPN przedstawił Poseł Bogusław Bosak (PiS). Zakłada on, że każdy miałby prawo dostępu do materiałów IPN na swój temat. - Chcę by stał się to projekt całego PiS - mówi nam Bosak.

Łatwo nim ominąć uliczny zator, łatwo zaparkować i w ogóle łatwo się nim poruszać, bo nie potrzeba nawet prawa jazdy. Sejm chce to zmienić, bo niestety na skuterze też łatwo o wypadek. Policyjne statystyki są niepokojące.

Nie blefuje, nie kłamie, nigdy nie mówi nie - tak przynajmniej być powinno, jeśli ktoś jest negocjatorem. W Polsce jest ich 280, ale tylko jedenastu pracuje na etatach.

Od niedzieli nie ma nowych przypadków włośnicy, z soboty na niedzielę do szpitala trafił tylko jeden pacjent. -Zachorowań jest coraz mniej, to dobry sygnał - mówią przedstawiciele służb sanitarnych.