Najnowsze

Najnowsze

Brytyjski reżyser Peter Greenaway odwiedził Kraków. Najpierw wziął udział w światowej premierze swojego najnowszego filmu "Nightwatching", a potem na jednym z krakowskich placów reżyser poprowadził widowisko multimedialne.

Do tej pory Jarosław Kaczyński był w kokonie stworzonym przez spindoktorów. Kiedy na chwilę z niego wyszedł, okazało się, że jest nagi. Tak, panie premierze, król jest nagi - skomentował debatę lider LPR Roman Giertych.

Konie w Australii dostały grypy. Wszelkie imprezy z ich udziałem odwołano, a kwarantanną objęto nawet policję konną. Ale ktoś przecież pracować musi... a wtedy zawsze znajdzie się jakiś wielbłąd.

W Warszawie doszło do demonstracji antywojennej zorganizowanej przez Inicjatywę "Stop Wojnie". Uczestnicy protestowali przeciwko obecności polskich wojsk w Iraku i Afganistanie oraz przeciwko budowie tarczy rakietowej.

Gdybym groźby premiera traktował poważnie zawiadomiłbym prokuraturę, albo bym go rozbroił. Zapewne dałbym radę - odpowiedział dziennikarzom Donald Tusk, kiedy pytali o windowy incydent z Jarosławem Kaczyńskim.

PiS kontratakuje. - Podczas debaty z Jarosławem Kaczyńskim Donald Tusk wciskał ludziom kit - stwierdził na konwencji PiS w Gdańsku Jacek Kurski. Zachowanie publiczności szefa PO nazwał chamstwem.

Burmańska dyktatura aresztowała trzech ostatnich przywódców opozycji demokratycznej. Wśród nich jest przywódca i bohater protestów z 1988 roku, kiedy to wojskowi wymordowali na ulicach 3 tys. demonstrantów - Htay Kywe.

Tysiące pielgrzymów przybyło w piątek do Fatimy w Portugalii, aby uczestniczyć w poświęceniu jednego z największych kościołów świata. Kościół znajduje się w miejscu, gdzie według niektórych wierzeń miała się objawić Maryja w 1917 roku.

- Jestem aktywnym homoseksualistą i nie uważam, żebym grzeszył - powiedział anonimowo we włoskiej telewizji wysoko postawiony przedstawiciel Kongregacji Duchowieństwa. Został szybko zidentyfikowany i natychmiast zawieszony.

35 tysięcy osób na godzinę - tyle osób odwiedzało nasz portal tuż po debacie Kaczyński - Tusk.

Prezydent Lech Kaczyński wyraził nadzieję, że najbliższe wybory wyłonią ludzi, którzy potrafią bronić interesów Polski i myślą o Polsce nie tylko z perspektywy dużych ośrodków, ale i małych miejscowości.

Iracka misja to "koszmar bez wyjścia" - tak ocenił strategię administracji USA w Iraku były dowódca sił amerykańskich w tym kraju generał Ricardo Sanchez.

Na ulicach miasta San Sebastian w Baskonii doszło do trójstronnych starć między policją, prawicowymi demonstrantami i separatystami baskijskimi protestującymi przeciwko rządom premiera Zapatero.

Po wyborach może dojść do koalicji Prawa i Sprawiedliwości z konserwatywną częścią Platformy Obywatelskiej. Będzie to znacznie łatwiejsze, jeśli wygra PiS - powiedział w "Sygnałach Dnia" wicemarszałek Senatu Krzysztof Pura z PiS.

Wojskowe władze Birmy zorganizowały w sobotę manifestację poparcia dla rządu. Zamknięto pół miasta, ludzi zwieziono autobusami i zapłacono im, jak podaje agencja AP, 80 amerykańskich centów za obecność od osoby.

LPR nie będzie używać w swojej kampanii wyborczej wizerunku Janusza Korwina-Mikkego - informuje "Dziennik". Powodem tej decyzji mają być wypowiedzi polityka o niepełnosprawnych dzieciach.

Burze, deszcze, huragany i powodzie nawiedziły w piątek śródziemnomorskie wybrzeże Hiszpanii. Woda zalała ulice miast, porywała samochody i niszczyła mieszkania - zginęły co najmniej dwie osoby.