Najnowsze

Najnowsze

Polscy turyści, którzy mieli odlecieć w nocy z Egiptu do Polski, są z powrotem w hotelach. Odlecą dopiero o 2.30 w nocy. Opóźni się też wyjazd do Egiptu turystów z Katowic.

- Kaczyński chce połknąć LiS i rządzić w następnej kadencji. Wcześniejszych wyborów nie będzie - uważa Marek Sawicki (PSL). - Będą, ale raczej nie we wrześniu - nie zgadza się Katarzyna Piekarska (SLD).

- Mojzesowicz, który przez lata był jedną z najważniejszych postaci Samoobrony, może dziś stać się punktem odniesienia dla sporej części posłów tej partii - uważa Ryszard Czarnecki.

Klub PiS złożył w Sejmie projekt zmian w konstytucji, który ma umożliwić otwarcie archiwów Instytutu Pamięci Narodowej.

Grozi ci niebezpieczeństwo? Daj mi telefon i pieniądze, abym mogła przewidzieć więcej - mniej więcej w taki sposób wróżbitka nabrała mieszkankę Iławy. Nie przewidziała jednak, jak szybko sama zostanie zatrzymana.

- Czasem trzeba przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę - mówi burmistrz Augustowa o dzisiejszej decyzji premiera o wstrzymaniu prac w Dolinie Rospudy. Ekolodzy nie kryją zadowolenia, a inwestor zmienia plan prac i zapewnia, że skończy budowę w terminie.

Na Zamku Królewskim Rada Warszawy wręczyła honorowe obywatelstwa miasta m.in. byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie, byłemu marszałkowi Sejmu Wiesławowi Chrzanowskiemu oraz Irenie Sendlerowej.

Czy koalicja nadal istnieje? Politycy Samoobrony są w tej sprawie podzieleni. PiS przyznaje otwarcie: - Nie chcemy oddać władzy.

Można być w wielu miejscach, zachwycać się otoczeniem, różnorodnością. Wolny czas. O wspomnieniach decydują jednak drobiazgi. Nic nieznaczące obrazy, z pozoru nieistotne opowieści. Zapadają w pamięć.

Metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz w wywiadzie dla "Corriere della Sera" chwali wysiłki obecnych władz na rzecz umocnienia pozycji Polski w Unii Europejskiej i uznaje lustrację za nieuniknioną.

W samym centrum Wrocławia robotnicy budowlani wykopali 150 kg bombę lotniczą z czasów II Wojny Światowej. Niewybuchem zajęli się saperzy.

- Amerykanie będą głównie słuchać, a Rosjanie mówić - tak rozpoczęte wczoraj dwustronne rozmowy o tarczy antyrakietowej komentuje rządowa "Rossijskaja Gazieta".