Najnowsze

Najnowsze

Świetnie zachowane ciało mamuta znaleźli rosyjscy uczeni na zachodniej Syberii. Zwłoki młodego osobnika mają nienaruszone oczy oraz tułów i już teraz okrzyknięte zostały najbardziej wartościowym znaleziskiem na świecie. Naukowcy chcieliby wskrzesić gatunek do życia.

Koniec występów Knuta! Najjaśniejsza gwiazda berlińskiego ZOO, od jutra przestanie wychodzić na codzienne show. Knut dorośleje i nie przystoją mu już harce przed publicznością.

Listy, które do dyrektora Radia Maryja skierował przewodniczący komitetu ratowania Stoczni Gdańskiej Bolesław Hutyra, publikuje "Gazeta Polska". Sam autor listów zginął w wypadku samochodowych, gdy jechał do Ministra Skarbu, by wyjaśnić sprawę zbiórki.

Grupa, która podjęła pod koniec czerwca trzy nieudane próby zamachów terrorystycznych w Londynie i Glasgow, planowała wykorzystać w sumie 10 samochodów-pułapek - donosi na swojej stronie internetowej brytyjski tabloid "The Sun".

Jeden z szefów policji w Ostródzie został odwołany, w związku ze sprawa śmierci nastolatki, znalezionej po na torach kolejowych w kilka dni od zgłoszenia zaginięcia.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Stanisławowi Łyżwińskiemu w związku z tzw. seksaferą w Samoobronie.

Jacek Kurski wręczył kwiaty i przeprosił swoją klubową koleżankę Jolantę Szczypińską, która przeprosimy przyjęła. Wołałaby jednak, aby Kurski przeprosił ją także publicznie, czyli w mediach.

Posłowie PiS liczą, że mimo odejścia Leppera Samoobrona pozostanie w koalicji. Tymczasem do partii wrócił skonfliktowany z Lepperem Wojciech Mojzesowicz.

Trzech rosyjskich żołnierzy zginęło, a pięciu zostało rannych w wyniku wybuchu miny przydrożnej i ostrzału pojazdu opancerzonego w Czeczenii - poinformowały we wtorek miejscowe władze

Według niezależnego raportu instytucji badawczej amerykańskiego Kongresu, każdy miesiąc amerykańskich działań wojennych na Bliskim Wschodzie kosztuje Stany Zjednoczone ponad 12 miliardów dolarów.

Tysiące ludzi na wschodzie Indonezji ewakuowano w związku z groźbą erupcji wulkanu Gamkonora na wyspie Halmahera, należącej do łańcucha Moluków.

- Trzeba szukać sposobu na zbudowanie większości, jeśli nie – to będą wcześniejsze wybory – i to jest bardziej prawdopodobne - powiedział w TVN24 Krzysztof Putra (PiS). PSL i LPR są są jednak sceptyczne wobec perspektywy wyborów.

Cztery pożary wywołane uderzeniem pioruna oraz kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej, związanych z zalaniem piwnic, ulic lub posesji - to bilans burz, które w nocy przeszły nad Podkarpaciem.

Jarosław Kaczyński ma nadzieję, że ojciec Tadeusz Rydzyk zdobędzie się na przeproszenie Marii Kaczyńskiej, jeśli "potwierdzi się, że wypowiedział obraźliwe słowa" pod adresem małżonki prezydenta.

- Ustalenia śledztwa wskazywać mogą na to, że Lepper wiedział o korupcyjnym procederze przekwalifikowania terenów rolnym na Mazurach, prawdopodobnie czerpał z tego profity - pisze "Nasz Dziennik"

Upały trapiące od tygodni zachodnią część Stanów Zjednoczonych dotarły w ciągu ostatniej doby na północny wschód kraju. Burmistrz Nowego Jorku wzywa do oszczędzania energii elektrycznej.

- Pewnie w ostatecznym rozrachunku będą wybory, ale trudno powiedzieć, w którym momencie. Na pewno nie będzie kampanii w wakacje i wyborów pod koniec sierpnia - zapowiedział w "Sygnałach dnia" premier Jarosław Kaczyński.

Przed nim 16 miesięcy i 60 tys. km do przemierzenia w niewielkim, trzykołowym autku. 35-letni Szwajcar chce przejechać świat w samochodzie napędzanym energią słoneczną i liczy na przypadkowych pasażerów.