Najnowsze

Najnowsze

- Rząd nie ma związkowcom nic więcej do zaproponowania. Więcej rozmów na razie nie będzie - powiedział minister zdrowia Zbigniew Religa. - "Białe miasteczko" zostaje, zaostrzymy protest i rozszerzymy głodówkę - zapowiadają pielęgniarki.

Wysoki przedstawiciel wspólnoty międzynarodowej w Bośni i Hercegowinie, Słowak Miroslav Lajczak, zdymisjonował we wtorek jednego z dowódców policji w serbskiej części kraju i zawiesił w obowiązkach 35 tamtejszych funkcjonariuszy policji w związku masakrą Muzułmanów w Srebrenicy z 1995 roku.

Kawałek atrakcyjnej ziemi nad jednym z jezior niedaleko Mrągowa. Wydawałoby się że całkiem spokojny ale jak się okazało wstrząsnął sceną polityczną. Na tych 35 hektarach na Mazurach kończy się rządowa droga wicepremiera Leppera a zaczyna - być może - droga do wcześniejszych wyborów parlamentarnych.

- Nie można tolerować księdza, nawołującego miliony Polaków do nienawiści - apeluje Centrum im. Szymona Wiesenthala w Los Angeles. Centrum poprosiło Benedykta XVI o odwołanie o. Tadeusza Rydzyka.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Piotra R. i Andrzeja K. w piątek wieczorem. Obaj podejrzani są o korupcję i płatną protekcję Mężczyźni twierdzą, że w sprawę zamieszany jest także były już minister rolnictwa - Andrzej Lepper.

Bogdan Zdrojewski mówi, że to co zaszło to hucpa. Jolanta Szczepińska cieszy się z decyzji klubu Samoobrony o pozostaniu w koalicji, a Ryszard Kalisz komentuje krótko, że ta decyzja była do przewidzenia.

- Przedstawianie Polski jako kraju antyeuropejskiego jest niesprawiedliwe i szkodliwe. Jeśli dziś w Europie jest jakaś proeuropejska opinia, to właśnie w Polsce - stwierdził szef Komisji Europejskiej, ale dodał: - Do Jaonniny wracać nie będziemy.

Nie milkną polityczne komentarze na temat dymisji wicepremiera Andrzeja Leppera. Także mieszkańcy rodzinnej wsi ministra mają swoje zdanie na ten temat.

Gwiazdy serii filmów o Harrym Potterze Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint wzięli udział w tradycyjnym hollywoodzkim show: odciśnięciu dłoni w gipsie.

- Klub Samoobrony jednogłośnie zgodził się na zerwanie koalicji z PiS i LPR, ale ostateczną decyzję pozostawił mnie - powiedział Andrzej Lepper po posiedzeniu klubu i szybko dodał. - Warunkowo zostajemy w koalicji do piątku.

Policja ze Środy Śląskiej poszukuje zaginionej 17-letniej Izabeli Szlęzak. Dziewczyna może przebywać w okolicach Olsztyna.

W czasie szturmu armii pakistańskiej na okupowany przez radykałów islamskich Czerwony Meczet w Islamabadzie zginęło co najmniej 60 ludzi, w tym ośmiu żołnierzy i główny mułła meczetu.

Lubelski sąd aresztował na trzy miesiące byłego doradcę ds. sportu w kancelarii prezydenta, Artura P. Jest on podejrzany o handel narkotykami – poinformował zastępca szefa Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Marek Woźniak.

Rozporządzenie ws. kanonu lektur jest już opublikowane w Dzienniku Ustaw, ale spór o literaturę w szkołach trwa. Ostateczny kształt listy - według ministra kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego - ma opracować specjalnie powołany zespół ekspertów

Siedem zarzutów dla Stanisława Łyżwińskiego, w tym sześć za molestowanie kobiet - postawiła posłowi Samoobrony łódzka prokuratura. Wniosek o uchylenie mu immunitetu ma jeszcze dziś trafić do Sejmu, ale Łyżwiński zapowiadał wcześniej, że sam się go zrzeknie.

W Sejmie rozpoczęło się już posiedzenie klubu Samoobrony. Posłowie mają zadecydować na nim, czy wyjść z koalicji. Tymczasem na porannym zebraniu klubu pojawił się wniosek o usunięcie z partii zwolennika współpracy z PiS Ryszarda Czarneckiego.