Najnowsze

Najnowsze

Media publiczne są teraz w całości w rękach opozycji, dlatego Platforma już przygotowuje zmiany w prawie medialnym - pisze "Gazeta Wyborcza".

W nowym parlamencie nie zobaczymy wielu osób i nie chodzi wyłącznie o polityków Samoobrony i LPR. Wielkich przegranych tych wyborów jest więcej, wśród nich znaleźli się m.in. Krzysztof Janik i Marek Surmacz.

Jeśli PO zaproponuje Radosława Sikorskiego na stanowisko ministra spraw zagranicznych, prezydent zrobi wszystko, by zablokować tę kandydaturę - dowiedział się "Dziennik" ze źródeł w Pałacu Prezydenckim.

Po słowach PKW o "braku wyobraźni" przewodniczących komisji wyborczych - zawrzało. Członkowie komisji obwodowych zaprotestowali przeciwko zrzucaniu na nich winy za to, że zabrakło kart do głosowania - i w efekcie doszło do przedłużania wyborczej ciszy.

Platforma Obywatelska szykuje się do uderzenia w Centralne Biuro Antykorupcyjne, sztandarową instytucję PiS - zapowiada "Polska".

Polacy za granicą wykazali pewną rozbieżność preferencji wyborczych: Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w Stanach Zjednoczonych, natomiast na Wyspach Brytyjskich - zdecydowanie Platforma. Zaskakująco dobry rezultat uzyskała Partia Kobiet w... Belgii.

Środa, 24 października 21:00Skończyły się emocje związane z wyborami. Teraz czekają nas nie mniejsze - te dotyczące budowania przyszłej koalicji rządowej. Najbardziej prawdopodobny wariant do porozumienie Polskiego stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej. W Magazynie 24 godziny Waldemar Pawlak z PSLu oraz Bogdan Zdrojewski z PO na temat koalicji wypowiadali się niezykle powściągliwie.

Polacy w Iraku jeszcze rok? Szczygło idzie o zakład - taką propozycję złożył w "Kropce nad i" szef MON Aleksander Szczygło swojemu prawdopodobnemu następcy Bronisławowi Komorowskiem z PO.

Artur P., były doradca prezydenta RP, podejrzany o handel kokainą nie jest uzależniony od narkotyków – wynika z opinii wykonanej na zlecenie prokuratury. To podważa linię obrony byłego doradcy, który twierdzi, że kokainę kupował dla siebie - pisze "Życie Warszawy".

Partia Donalda Tuska przygotowuje się do przejęcia władzy i czyści przedpole. Przygotowała już tzw. raport zamknięcia poświęcony polityce gospodarczej dwuletnich rządów partii Jarosława Kaczyńskiego. Raport jest dla PiS miażdżący - ocenia "Puls Biznesu".

- Donald Tusk podejmie misję utworzenia rządu, choć on sam nie wypowiada się w sposób kategoryczny - zapowiedział Bogdan Zdrojewski, szef klubu PO.

Czy rozliczenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego i komisje śledcze zdominują polskie życie polityczne najbliższych miesięcy? W każdym razie te tematy zdominowały dyskusję Jerzego Szmajdzińskiego, Tomasza Dudzińskiego i Bronisława Komorowskiego w programie TVN "Teraz MY".

- Nie ma żadnych wniosków personalnych - powiedział rzecznik PiS Adam Bielan po wieczornym posiedzeniu komitetu politycznego tej partii. Bielan był jedną z osób, które niektórzy członkowie PiS w poniedziałek obwiniali za niepowodzenie w wyborach.