Najnowsze

Najnowsze

160 polskich zabytków zostanie odnowionych za pieniądze ze środków unijnych. Na ich renowację Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się zdobyć 100 mln złotych.

- Nie uciekniemy przed przyspieszonymi wyborami. Ja opowiadam się za wiosną - mówi prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Sandra Lewandowska płynąca po parkiecie w dostojnym walcu, szalejący w quickstepie Krzysztof Bosak - to wszystko będzie można obejrzeć już we wrześniu w nowej edycji "Tańca z gwiazdami". TVN24.pl jako pierwszy publikuje skład czołowego programu TVN.

Jedzie śmieciara. Wielka ciężarówa pełna śmieci. Wszyscy z drogi. Śmieciara z westchnieniem dwunastu ton stali i odpadków staje po kolejny ładunek. Z tyłu wozu zeskakują... dwie młode kobitki, podciągają śmietnik, naciskają guzik, rach-ciach i jadą dalej. W szoferce był trzeci Aniołek MPO Rzym. Taki obrazek widziałem dwa lata temu we Włoszech i mnie zamurowało. Za rok pewnie to obejrzę w Polsce.

- Dopóki PiS nie spełni naszych dzisiejszych warunków kadrowych nie będzie rozmów między koalicjantami - powiedział tvn24.pl Radosław Parda, sekretarz generalny LPR. - Traktuję słowa Pardy, jako subtelne zerwanie tej koalicji – skomentował Adam Lipiński z PiS.

Stany Zjednoczone zwiększą pomoc militarną dla krajów Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej, aby zwalczać negatywny wpływ Al-Kaidy i Hezbollahu oraz Iranu - zapowiedziała amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.

Ponad 20 jednostek straży pożarnej gasi na Śląsku płonący magnez. Jest to pierwszy taki pożar w tej części kraju.

Łódzka policja poszukuje sprawców strzelaniny na stacji benzynowej w miejscowości Huta Zawadzka koło Skierniewic (Łódzkie). Od strzałów ranny w plecy został 22-letni Ormianin. Dwóm pozostałym mężczyznom udało się schronić w budynku stacji.

W Hamburgu trwają zawody we freestylowych skokach do wody - Splash Diving. Skok z dziesięciometrowej wieżyczki nie zawsze kończy się bezboleśnie, ale zawodnikom zdaje się to nie przeszkadzać.

Marek Niedźwiecki kultowa postać muzycznego dziennikarstwa radiowego i twórca "Listy Przebojów Programu III" odchodzi po 25 latach z Trójki. Od początku 2008 roku będzie prowadzić autorskie audycje w Radiu Złote Przeboje należącym do Agory - podaje "Gazeta Wyborcza".

Dziewięć samochodów najechało na siebie na autostradzie A4 od strony Opola. Wcześniej, kilka kilometrów dalej, najechały na siebie trzy tiry.

Deputowany postchadeckiej partii UDC Cosimo Mele spędził noc z prostytutką. Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, że kobieta po przedawkowaniu kokainy i alkoholu trafiła do szpitala

To prawdopodobnie największy artysta filmowy od czasu wynalezienia kamery filmowej - powiedział Woody Allen o zmarłym dziś szwedzkim reżyserze Ingmarze Bergmanie.