Najnowsze

Najnowsze

Prowadząca w kierunku przejścia granicznego w Świecku trasa Poznań-Pniewy była przez dwie godziny zablokowana. Opel astra zderzył się tam z ciężarówką, dwie osoby są ranne.

Awaria centralnego serwera służb celnych Ukrainy została usunięta i sytuacja na granicach zaczęła się normalizować - poinformowała ukraińska Państwowa Służba Celna. Końca kolejek jednak na razie nie widać.

Rekrut ze zdiagnozowaną schizofrenią paranoidalną wyskoczył z okna wojskowej izby chorych i złamał kręgosłup. Jego matka żąda odszkodowania - za wcielenie do wojska i brak odpowiedniej opieki nad 19-latkiem - donosi "Gazeta Wyborcza".

Samoobrona może poprzeć wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Ludwika Dorna. - Zrobimy to, jeśli zablokuje on głosowanie na temat powstania komisji śledczej ds. akcji CBA - powiedział w TVN24 Grzegorz Skwierczyński z Samoobrony.

- Będę życzył przede wszystkim takiej atmosfery, która by połączyła to co jest w życiu człowieka ważne - modlitwę, przeżycie wspólnty, radość, doświadczenie drugiego człowieka - życzył abp Stanisław Nycz pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę z Warszawy.

Południowokoreańskie władze nawiązały kontakt z jednym z zakładników porwanych przez talibów - poinformował anonimowo jeden z oficjeli. W tym czasie koreańskiej agencji informacyjnej Yonhap udało się porozmawiać z dwójką przetrzymywanych.

Człowiek numer 3 w al Kaidzie był przez wiele miesięcy przesłuchiwany w tajnym więzieniu CIA w Polsce - twierdzi "New Yorker", którego przytacza "Gazeta Wyborcza". Amnesty International apeluje o śledztwo ws. tajnych więzień CIA w Polsce.

Francuscy specjaliści mają dziś przebadać wrak polskiego autokaru, który rozbił się pod Grenoble. Wyniki badań mają pomóc ustalić jego stan techniczny w momencie tragedii, w której zginęło 26 osób.

Nad pięknymi żaglowcami, które zawinęły do Szczecina na zlot The Tall Ships' Races rozbłysły okazałe fajerwerki. Wcześniej przez miasto przeszła parada załóg żaglowców.

Ceny mleka, zbóż i kakao na globalnym rynku biją rekordy. Duże podwyżki cen słodyczy są więc tylko kwestią czasu.

Kilkanaście rodzin z Lublina i okolic chce przyjąć pod swój dach wydalone z zakonu betanki. To odpowiedź na apele metropolity lubelskiego, abp Józefa Życińskiego - pisze "Metro".

Po decyzji PKW, która odrzuciła sprawozdanie finansowe PiS, co grozi 3-letnią utratą wielomilionowych dotacji z budżetu, politycy tej partii już szykują się do kontrataku - pisze "Dziennik".

Kandydat opozycji Camille Chury zwyciężył w wyborach uzupełniających do parlamentu Libanu - brzmią oficjalne wyniki. Wcześniej zwycięstwo ogłosił jednak także jego rywal.

Awiza wezwania na rozprawę już nie będą leżeć w skrzynce pocztowej. Teraz przesyłkę wręczy sądowy doręczyciel. Taki listonosz resortu sprawiedliwości znajdzie adresata w domach lub w pracy, rano lub wieczorem.

Od północnego krańca Szkocji do południowych wybrzeży Afryki przejechali na motorach dwaj brytyjscy aktorzy: Ewan McGregor i Charley Boorman. - Było fantastycznie - podsumowała gwiazda "Trainspotting" i "Gwiezdnych wojen".

LiS chce przeforsować takie zmiany w regulaminie Sejmu, które sprawią, że prezydium izby będzie mogło wprowadzić do porządku dodatkowy punkt nawet, gdyby sprzeciwiał się temu marszałek.

Od wielu lat Sejm nie przeżywał takiego nawału korespondencji, jak w tej kadencji. Jeśli tak dalej pójdzie, obecny Sejm dostanie dwa razy więcej listów niż poprzedni - ocenia "Życie Warszawy".

Po decyzji PKW, która odrzuciła sprawozdanie finansowe PiS, co grozi 3-letnią utratą wielomilionowych dotacji z budżetu, politycy tej partii już szykują się do kontrataku - pisze "Dziennik".