Najnowsze

Najnowsze

Andrzej Lepper ogłosił w piątek, że w sobotę poda nazwisko człowieka, który ostrzegł go przed akcją CBA. Ma nim być główny oskarżający o to Janusza Kaczmarka - minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - twierdzi "Super Express".

Już niedługo linie lotnicze będą przechowywać poufne informacje o pasażerach. Tajne dane mają ułatwić śledzenie podróżujących, a tym samym polepszyć bezpieczeństwo - pisze "Życie Warszawy"

- Koordynator ds. budowy stadionów na Euro 2012 Michał Borowski uważa, że przedterminowe wybory parlamentarne w Polsce zaprzepaszczą naszą szansę na organizację Euro 2012 - pisze "Życie Warszawy"

Kolejny tom raportu WSI będzie przygotowany już jesienią. Obecnie trwają prace nad dokumentacją - zapowiada w wywiadzie opublikowanym przez "Nasz Dziennik" szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antonii Macierewicz

- O godzinie 10 ujawnię informacje na temat akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa - powiedział w TVN24 Andrzej Lepper. - Powiem też, kto był źródłem przecieku - dodał. Ze strony Leppera nic nam nie grozi - bagatelizują politycy PiS.

54 pasażerów, pilot wycieczki i dwóch kierowców wyszło bez szwanku z autobusu, który dosłownie "zawisł" nad urwiskiem, wiodącym do norweskiego jeziora Oldevatnet. Ratownicy, z pomocą śmigłowca i kilku samochodów, postawili autobus z powrotem na drodze i wydostali osłupiałych turystów z Hiszpanii.

"Panie prezydencie" zwrócił się do Lecha Kaczyńskiego Donald Tusk. Prezydent odpowiedział - daj spokój, Donald. Znamy się tyle lat, mówmy sobie po imieniu. Rozmowa miała być krótka i ostra - tego spodziewał się każdy, bo tak bywało wcześniej. Trwała 4 godziny. Dlaczego i co z tego wynika - próbuje ustalić "Dziennik".

Jeszcze nie zapadła decyzja o wyborach, a politycy już przystąpili do międzypartyjnej rywalizacji. To początek nieoficjalnej kampanii wyborczej - komentuje "Dziennik".

Dwa miliony osób przyjechały do Szczecina by obejrzeć zacumowane przy wałach Chrobrego 90 jachtów uczestniczących w The Tall Ships’ Races 2007.

Dwa miliony osób przyjechało do Szczecina by obejrzeć zacumowane przy wałach Chrobrego dziewięćdziesiąt jachtów uczestniczących w The Tall Ships’ Races 2007. Przypłynęło nimi ponad 6 tysięcy żeglarzy. Kilkanaście milionów śledziło Operację Żagiel w Internecie. Gdy do Szczecina wpłynęły wspaniałe żaglowce setki tysięcy chciały podziwiać z bliska ostatni z legendarnych windjamerów - rosyjski Siedow, przespacerować po trzymasztowym meksykańskim Cuauhtemocu, wejść na pokład Lorda Nelsona, brytyjskiego żaglowca skonstruowanego tak, by mogli go obsługiwać niepełnosprawni i upewnić się, że fregata Dar Młodzieży jest rzeczywiście piękna, jak opowiadają. Można było wejść, dotknąć, zapytać i doszukać się różnicy między jolem a keczem, kutrem a szkunerem lub między barkentyną a brygantyną. Można było do woli oglądać i marzyć. Kto nie zdążył do Szczecina będzie mógł oczekiwać na żaglowce za dwa lata w Gdyni.

Kolejna edycja festiwalu gotyckiego w Bolkowie. Jak co roku malowniczy zamek odwiedziły setki miłośników mrocznych klimatów z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.

Kolejna edycja festiwalu gotyckiego w Bolkowie. Jak co roku malowniczy zamek nawiedziły setki miłośników mrocznych klimatów z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy. Najważniejsza była muzyka, ale festiwal w Bolkowie to także rewia dość specyficznej mody. Zasada jest taka: im oryginalniej, tym lepiej i tym samym większa szansa na popularność wśród licznych fotografów. Choć gothic kojarzy się najczęściej z czernią, można zauważyć coraz więcej eksperymentów z żywymi kolorami i wymyślnymi, kosmicznymi wręcz akcesoriami. W tym roku furorę robił latex i tradycyjnie już kilkunastocentymetrowe obcasy. Mimo, że w wakacje triumfy święcą raczej skromne kreacje, popularność festiwalu w Bolkowie nie maleje. Co kto lubi… Mieszkańcy najwyraźniej przyzwyczaili się do tego niecodziennego widoku i również biorą udział o ocenie strojów. Całość dopełnia architektura miasteczka z dominującym gotyckim zamkiem.

Andrzej Lepper ogłosił w piątek, że w sobotę poda nazwisko człowieka, który ostrzegł go przed akcją CBA. Ma nim być główny oskarżający o to Janusza Kaczmarek - minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wcześniej takie informacje podawał sam Kaczmarek. Liczne pytania w tej sprawie stawia "Super Express".

Jedna czwarta przypadków szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla życia działań medykamentów to rezultat nieodpowiednio zażywanych leków - ostrzega "Dziennik Polski".

Pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego nie ma swojej lokalizacji. Wcześniej miał stanąć przed Sądem Rejonowym w Bytomiu, ale okazało się, że może być zagrożeniem dla osób uczestniczących w rozprawach - ujawnia "Dziennik Zachodni"

Piątek, 10 sierpnia, 21:00 Wybory już w październiku - taki polityczny scenariusz wyłonił się po 4-godzinnym spotkaniu prezydenta i lidera Platformy Obywatelskiej. O wyborach i ich terminie rozmawiali zaproszeni do Magazynu 24 politycy: Karol Karski (PiS), Zbigniew Chlebowski (PO), Piotr Gadzinowski (SLD) i Grzegorz Skwierczyński (Samoobrona).

Wójt podkrakowskiej gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz kupił za 5 mln zł grunty od Agencji Mienia Wojskowego. Mocno zadłużył gminę, ale się opłaciło.

Chiny chcą zmienić przed igrzyskami swój wizerunek. Władze i zawodowe stowarzyszenie kucharzy naciskają więc na restauratorów, aby wycofali się z używania jednorazowych pałeczek. Na ich produkcję wycina się co roku w Chinach 25 milionów drzew - pisze chiński dziennik "China Daily".

Prawdopodobnie 20 osób zginęło w czwartek w katastrofie lotniczej na wyspie Moorea, we Francuskiej Polinezji. Turbośmigłowy samolot typu Twin Otter DHC6 leciał na Tahiti.