Najnowsze

Najnowsze

W Korei Północnej wielkie uroczystości ku czci partii komunistycznej. Mimo tragicznej sytuacji po tegorocznych powodziach w kilku częściach kraju, władze w Phenianie nie zrezygnowały z gigantycznego show w wykonaniu kilku tysięcy Koreańczyków.

Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej skompletowane - prezydent Lech Kaczyński powołał swoich przedstawicieli. Są to socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska oraz prezes TVP Andrzej Urbański.

To nie tytuł kolejnego sequela Spidermana, tylko najnowszy wyczyn wspinacza Alaina Roberta. Tym razem wchodził na moskiewski drapacz chmur. Policja zgarnęła go na 59. piętrze.

- Informacje o rezygnacji Janusza Kaczmarka z kandydata na premiera to taka sama prawda jak to, że PO go poprze - mówi portalowi tvn24.pl Roman Giertych (LPR). O tym, że były szef MSWiA się wycofał, poinformował w TVN24 wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO).

Dziś znowu na pograniczu polityki, tym razem na styku z informatyką. Kogo więc pogranicze polityki nie interesuje, niech nie czyta (wkrótce porzucę tę działkę i wrócę do obserwacji życiowych), kto kompletnie nie zna się na komputerach - też lepiej niech sobie daruje. Ale zakładam, że jak ktoś czyta bloga, to takie zaawansowanie informatyczne wystarczy. Start.

Drogo może kosztować redaktora rosyjskiej gazety wydrukowanie karykatury Władimira Putina. Prezydent przedstawiony jest jako standartenfuehrer SS Stirlitz, czyli rosyjski odpowiednik Hansa Klossa.

84 surferów wspólnie mknących na jednej fali - taki rekord Guinnessa ustanowili fani morskich desek w brazylijskim Santos. To część projektu Earthwave - imprezy, której celem jest zwrócenie uwagi ludzi na problem globalnego ocieplenia.

Obecny prezydent Bułgarii, były premier, dwóch byłych szefów wywiadu i 139 posłów, w tym 19 obecnych deputowanych współpracowało z komunistycznymi służbami specjalnymi.

- Każdego dnia będziemy przypominać Polakom, jak rządy PiS skończyły się w tak ważnych sprawach jak służba zdrowia, ceny produktów, nie wspominając o obiecanych autostradach czy milionach mieszkań - mówił o strategii swej partii na wybory Donald Tusk.

Według Lecha Wałęsy, Vaclav Havel nie ma dobrego rozeznania, co do sytuacji w Polsce. Dlatego - według byłego prezydenta - mówił o potrzebie zaproszenia zagranicznych obserwatorów na polskie wybory parlamentarne.

6335 zł zadośćuczynienia dostanie Emil Wąsacz za niesłuszne zatrzymanie. We wrześniu ubiegłego roku były minister skarbu został przed kamerami zatrzymany i przewieziony z Dąbrowy Górniczej do Gdańska.

Lech Kaczyński rozmawiał z Ryszardem Krauze 36 sekund, a nie 15 minut - oświadczył szef jego gabinetu Maciej Łopiński. Roman Giertych domaga się upublicznienia nagrania rozmowy prezydenta z biznesmenem.

- Radio Maryja umocniło polski Kościół, czynny polski katolicyzm i przywróciło realne prawa obywatelskie niemałej grupie Polaków - uważa Jarosław Kaczyński. Premier dodał, że decyzja w sprawie rozgłośni nie należy do niego, ale do Kościoła.

Były prezydent Czech Vaclav Havel sugeruje, że przy polskich wyborach powinni być międzynarodowi obserwatorzy. Czescy politycy i politolodzy mówią: przesadził.

- Ludzie dosyć mają agresji, chamstwa i wzajemnych inwektyw. Wzywamy, nawet prosimy Platformę, aby zmierzyła się z nami na konkretny program - zaapelował sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej PiS.

Otylia Jędrzejczak skazana na 9 miesięcy ograniczenia wolności i zakaz prowadzenia samochodu przez rok. Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok wydany w pierwszej instancji, który uznawał ją za winną nieumyślnego spowodowania wypadku w 2005 roku, w którym zginął jej brat.