Najnowsze

Najnowsze

Czy osoby, którym zależy na utrzymaniu Jarmarku Europa na Stadionie X-lecia mogą zagrażać minister sportu? - zastanawia się "Super Expres". Sama minister widocznie się tego obawia, ponieważ w ostatnim czasie pojawia się wyłącznie w towarzystwie funkcjonariuszy BOR.

Jeden ze sztandarowych pomysłów Romana Giertycha nie zyskał dużego uznania jego następcy Ryszarda Legutki. Jego zdaniem, "trójki Giertycha" miały niewiele zdobyczy.

Jeden ze sztandarowych pomysłów Romana Giertycha nie zyskał dużego uznania jego następcy Ryszarda Legutki. Jego zdaniem, "trójki Giertycha miały niewiele zdobyczy" - donosi "Dziennik Polski".

Wtorek, 4 września, 21:00 Polscy Redemptoryści nie skomentują listu kardynała Dziwisza z postulatem odsunięcia ojca Tadeusza Rydzyka od prowadzenia Radia Maryja. Takie stanowisko przedstawił wczoraj prowincjał polskich redemptorystów ojciec Zdzisław Klafka. Z listem metropolity krakowskiego zgadza się Stefan Niesiołowski. Z kolei Andrzej Fedorowicz z LPR uważa, że to nie ojciec Rydzyk, a Prawo i Sprawiedliwość psuje Radio Maryja.

Janusz Kaczmarek fałszywie oskarżał osoby badające związki firm Ryszarda Krauzego z aferą Stella Maris - informuje "Rzeczpospolita"

Janusz Kaczmarek fałszywie oskarżał osoby badające związki firm Ryszarda Krauzego z aferą Stella Maris - informuje "Rzeczpospolita".

Ponad 800 tys. zabawek wycofa z rynku firma Mattel z powodu zbyt wysokiej zawartości ołowiu. To już trzecia partia, którą wycofuje producent.

Kubański emigrant i były współpracownik CIA, który twierdzi, że przyczynił się do schwytania Ernesto "Che" Guevary, zamierza wystawić na aukcji kosmyk włosów legendarnego rewolucjonisty.

Radio Maryja poróżniło dwóch najbardziej wpływowych hierarchów polskiego Kościoła - pisze "Dziennik". Kardynał Stanisław Dziwisz i arcybiskup Józef Michalik nie zgadzają się co do odwołania Tadeusza Rydzyka z funkcji dyrektora toruńskiej rozgłośni.

Niemiecka policja zaprzecza, jakoby pomagała w zbieraniu dowodów służących zatrzymaniu Piotra Tymochowicza. "Trybuna" pisze, że tamtejsi funkcjonariusze byli zaskoczeni takimi pogłoskami.

Po wejściu w życie nowelizacji kodeksu pracy nie wiadomo będzie, które obiekty handlowe będą mogły być czynne, a które nie - straszy "Gazeta Prawna".

Kilkunastu uczestników pikiety w Soligorsku zatrzymała białoruska policja. Pikieta miała miejsce w pobliżu budynku sądu, w którym sądzony był jeden z aktywistów opozycji.

Irak wciąż przesiąknięty jest przemocą, a postępy w dziedzinie polityki są niewielkie - tak wynika z raportu przygotowanego przez Generalne Biuro Rozliczeń działające przy Kongresie USA.

Oddział ginekologii i położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu wstrzymał przyjęcia pacjentek. Powodem jest brak agregatu prądotwórczego i trudna sytuacja finansowa placówki.

Badania DNA wykazały, że próbki krwi znalezione na brutalnie zgwałconej Brytyjce nie należą do Polaka oskarżonego o gwałt - poinformował jego obrońca.

Amerykański milioner Steve Fossett, publice znany ze swoich spektakularnych przygód, zaginął w poniedziałek. Ostatni raz widziano go, gdy wyleciał jednosilnikowym samolotem ze swojego ranczo w Nevadzie. Rozpoczęły się poszukiwania.

Na drodze krajowej numer 6, na odcinku Słupsk - Sławno, trzy samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką. Kierowca samochodu ciężarowego zginął na miejscu.

Prowincjał polskich redemptorystów o. Zdzisław Klafka odmówił skomentowania wypowiedzi kardynała Stanisława Dziwisza. Ten ostatni 25 sierpnia powiedział, że Radio Maryja nie buduje jedności Kościoła, lecz ją burzy.

Zbigniew Ziobro mógł popełnić przestępstwo - tak uważa Platforma Obywatelska, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Zdaniem posłów PO możliwe, że minister sprawiedliwości przekroczył swoje uprawnienia.