Najnowsze

Najnowsze

Czy reżyser Sylwester Latkowski – ostatnia osoba, z którą przed zatrzymaniem rozmawiał były szef MSWiA Janusz Kaczmarek – znalazł się na celowniku specsłużb? - pyta "Życie Warszawy".

Uspołecznienie szkoły to najpewniejszy sposób na wyeliminowanie pokusy ideologizacji. Szkoła nie może być miejscem realizacji interesów partyjnych czy społecznych, których celem jest oddziaływanie na świadomość dziecka, by zdobyć jego sympatię dla pewnej ideologii - pisze rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski na łamach "Rzeczpospolitej".

Centralne Biuro Antykorupcyjne szuka dowodów na skorumpowanie Janusza Kaczmarka przez Ryszarda Krauze. Agenci sprawdzają powiązania ojca byłego ministra, Kazimierza Kaczmarka z właścicielem Prokomu – ujawnia tygodnik „Newsweek”.

Kiedy 13 lipca ABW weszła do biura znanego biznesmena Ryszarda Krauzego, zatelefonował on na prywatną komórkę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W Prokomie opowiada się, że była to skuteczna interwencja prezesa Krauzego u prezydenta. Kancelaria Prezydenta: - Telefon był, interwencji nie było - pisze "Gazeta Wyborcza".

Szkoła, tworzona w partnerskim dialogu z rodzicami, powinna umożliwiać młodzieży dostęp do najnowszej wiedzy oraz wychować ją na członków wspólnoty obywatelskiej; zarówno lokalnej, jak i państwowej. Uspołecznienie szkoły to najpewniejszy sposób na wyeliminowanie pokusy ideologizacji - pisze Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski na łamach "Rzeczpospolitej".

Chcesz zrzucić parę zbędnych kilogramów - nic prostszego. Wystarczy godzina kąpieli w czerwonym winie z dodatkiem absyntu, rumianku, szałwi, płatków róży, no i oczywiście rozmarynu. Taki przepis na piękno można znaleźć w unikatowej XVII-wiecznej książce "Słownik Damy - czyli jak być atrakcyjną dla płci przeciwnej".

Powoli wyludniają się stołeczne szkoły. Rodzice nie wyjeżdżają już sami za granicę, ale zabierają ze sobą dzieci - pisze "Życie Warszawy".

Ta koalicja miała dwie twarze - jedną dobrą, dzięki której udało się wiele spraw załatwić. Drugą twarz - nieustannej awantury, nieustannych prób wyciskania czegoś. A w tym wszystkim miała jeszcze trzecią twarz i to była twarz nadużycia, przestępstwa po prostu - tak ocenia minioną koalicję w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" premier Jarosław Kaczyński.

Ponad połowa (52 proc.) Polaków uważa, że informacje prokuratury o powiązaniach Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla dowdzą istnienia "układu", o którym mówią politycy PiS - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

Wyludniają się warszawskie szkoły, ale powodem nie jest niż demograficzny. Dzieci uczące się w nich emigrują za granicę - za swoimi rodzicami - alarmuje "Życie Warszawy".

Wywłaszczani właściciele nieruchomości tracą duże pieniądze w wyniku niewłaściwej wyceny działek przeznaczonych pod inwestycje - ocenia "Gazeta Prawna".

- To co można było zrobić dla Polski w tej koalicji, to żeśmy zrobili, ale tak dalej już się nie da - mówi premier w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" i tłumaczy, że Samoobrona z LPR utraciły już zdolność koalicyjną z PiS. - Roman Giertych stanął na czele całej opozycji - mówi premier.

Huragan Felix z godziny na godziny przybiera na sile - wieje już z prędkością 270 km/h. Amerykańskie Krajowe Centrum Huraganowe w Miami na Florydzie nadało mu już piątą kategorię, bo jego prędkość wyczerpuje już kryteria tej oceny.

Ponad połowa (52 proc.) Polaków uważa, że informacje prokuratury o powiązaniach Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla dowodzą istnienia "układu", o którym mówią politycy PiS - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

Gorączka niedzielnej nocy już za nami. Czterdziesty czwarty Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie dobiegł końca w rytmie muzyki lat siedemdziesiątych. Gwiazdy złotej ery disco zapewniły publiczności w Operze Leśnej fantastyczną zabawę.

- Wystąpienia Premiera Jarosława Kaczyńskiego na mój temat traktuję z całą powagą i postaram się wyjaśnić wszystko bez pośrednictwa mediów - zapowiada Kazimierz Marcinkiewicz na swoim blogu w onet.pl. i oznajmia, że nie będzie komentował publicznie sytuacji kraju, do czasu ukończenia swojej książki.

- Interwencja ABW w naszym biurze rzeczywiście była, Ryszard Krauze rzeczywiście dzwonił do prezydenta - potwierdza doniesienia "Gazety Wyborczej" współpracownik biznesmena. Nie chce jednak sprecyzować, czy rozmowa odbyła się w obecności funkcjonariuszy. Zapewnia jednak, tak jak i kancelaria prezydenta, że rozmowa nie miała wpływu na zachowanie funkcjonariuszy.

Roman Giertych dowodzi, że Janusz Kaczmarek nie mógł być źródłem przecieku. - 6 lipca koło godziny 11, tuż przed akcją CBA spotkałem się w Sejmie z Andrzejem Lepperem - powiedział w TVN24 Roman Giertych. - Zdradził mi wtedy takie szczegóły dotyczące tej akcji, o jakich nie mógł mu opowiedzieć Kaczmarek - tłumaczy Giertych.