Najnowsze

Najnowsze

Poseł Stanisław Łyżwiński ma znaleźć się w więziennym szpitalu. Łódzki sąd zdecydował, że parlamentarzysta zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a ze względu na stan zdrowia znajdzie się nie w areszcie, a na oddziale szpitalnym.

- Nie po to zmienialiśmy ludzi w sądzie, żeby teraz jej nie aresztowali - miał stwierdzić szef ABW Bogdan Święczkowski na spotkaniu przed operacją zatrzymania Barbary Blidy. Tak przynajmniej, według "Newsweeka", zeznał przed sejmową speckomisją Janusz Kaczmarek.

Język polityka, a zwłaszcza chrześcijanina i kapłana, nie może być językiem nienawiści i agresji - napisali do wiernych hierarchowie, którzy obradowali na Jasnej Górze. Episkopat skomentował tymi słowami kryzys polityczny ostatnich tygodni.

Prawie sto par bliźniaków zjechało już po raz dziewiąty do Czarnkowa w Wielkopolsce na Dzień Spieczonego Bliźniaka. Jak zapewniają organizatorzy, zabawa jest przednia.

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" donosi: hakerzy intensywnie atakują niemieckie strony rządowe i próbują wykradać poufne dane. Wszelkie ślady prowadzą do chińskich serwerów wojskowych.

Łódzki sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące posła Stanisława Łyżwińskiego. Ze względu na stan zdrowia ma on trafić do więziennego szpitala.

O ponad dwa razy wzrosła od początku roku liczba Irakijczyków, którzy opuszczają domy, uciekając przed falą przemocy - alarmuje Iracki Czerwony Półksiężyc.

- W Donaldzie Tusku jest zarówno baranek, ale i ostry polityk, czyli ma wszystko, czego brakuje liderom PiS - uważa Bogdan Zdrojewski z PO. Polityk PiS dodał, że zarzuty Marka Kuchcińskiego, jakoby Platforma chroniła agentów "to opinia z kosmosu".

Zwycięskie numery loterii Powerball skreślono tylko raz. Oznacza to, że gigantyczna wygrana trzystu czternastu milionów dolarów padła łupem jednej osoby.

Poszukiwana 16-latka, która w sobotę odłączyła się od grupy wycieczkowej w okolicach Sokolca (Dolnośląskie) odnaleziona. Okazało się, że dziewczyna choruje na autyzm.

Prawie 60 tysięcy jaj chronionych żółwi morskich przechwyciła meksykańska policja. Sześciu kłusowników zostało zatrzymanych w południowej prowincji Oaxaca - głównym obszarze lęgowym kilku gatunków żółwi.

- Jedynym i najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji są wcześniejsze wybory, za którymi może zagłosować więcej niż 307 posłów - uważa Marek Kuchciński z PiS i ostrzega. - Jeśli opozycja głosowałaby przeciw, to by się okazało, kto ma wilcze zęby.

Dwie osoby zmarły w sobotę na skutek licznych użądleń szerszeni w Letnicy w woj. Lubuskim. Trzecia ofiara ataku owadów trafiła do szpitala.

Co najmniej 43 osoby zginęły, a ponad 70 zostało rannych w zamachach bombowych na południu Indii. W innym rejonie kraju kolejnych 70 osób zmarło na cholerę.

Od dwóch tygodni pogarsza się stan zdrowia działacza partii rosyjskich komunistów Pawła Basańca, który rok temu nazwał Władimira Putina zdrajcą - podaje portal lenta.ru. Jego partyjni koledzy twierdzą, że został on otruty.