Najnowsze

Najnowsze

Statystyczny Polak ma 36 lat i 7 miesięcy, co sytuuje nas w europejskiej czołówce młodych społeczeństw - wyprzedzają nas tylko Irlandczycy i Słowacy - pisze "Dziennik". Ale nasz kraj nie jest jednorodny. Najmłodsze województwa to te na północy: warmińsko-mazurskie, pomorskie czy kujawsko-pomorskie - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Lider Ligi Polskich Rodzin Roman Giertych mimo mocnych dowodów na kłamstwa Janusza Kaczmarka nadal go wspiera. W weekend użyczył mu parlamentarnej limuzyny - żeby skompromitowany były minister mógł pokazywać się na wiecach i pojechać w komfortowych warunkach do domu. To bezczelność - pisze "Fakt".

Nawet tysiąc rodzin może zapukać do drzwi raciborskiego magistratu i poprosić o zwrot kaucji mieszkaniowej. Gdyby wszyscy się zgłosili po należne pieniądze, miasto może stracić nawet kilka milionów złotych! - informuje "Dziennik Zachodni".

- Nie tylko pan Łyżwiński był zamieszany w seksaferę - ujawnia premier Kaczyński w wywiadzie dla "Słowa Polskiego - Gazety Wrocławskiej".

W miejscowości Trzebień (powiat świecki) koło Bydgoszczy samochód osobowy wjechał pod osobowy pociąg pospieszny relacji Gdynia - Poznań. Dwie osoby są ciężko ranne.

Władimir Putin i George W. Bush przedyskutują amerykański projekt umieszczenia w Europie elementów tarczy antyrakietowej - poinformował asystent Putina, Siergiej Prichodko.

23-letni Arkadiusz Derdzikowski mimo dwukrotnego przeszczepu serca zmarł. Zabiegu dokonywał słynny zespół warszawskiego Instytutu Kardiologii, w skład którego wchodził Grzegorz Religa - syn ministra zdrowia Zbigniewa Religi.

W miejscowości Nowa Sól dziewczyna postrzeliła kolegę. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dziewczyna czuje się winna, jednak nie wezwała karetki.

Poniedziałek, 3 września, 21:00 Kardynał Dziwisz skrytykował toruńskie Radio i Telewizję za antysemickie wypowiedzi i upolitycznienie. Zdaniem koordynatora służb specjalnych Zbigniewa Wassermana są jednak pozytywne aspekty działalności Radia Maryja.

- To Jarosław Kaczyński stworzył układ - oświadczył Andrzej Lepper w programie TVN "Teraz my" i zarzucił twórcom Porozumienia Centrum malwersacje finansowe. Lepper, mimo wcześniejszych zapowiedzi, dowodów na nieuczciwość braci Kaczyńskich jednak nie przedstawił.

Kardynał Dziwisz chce zmienić zarządy Radia Maryja i TV Trwam. Tak wynika z przemówienia, jakie przed ponad tygodniem wygłosił w Częstochowie na spotkaniu z biskupami diecezjalnymi. Krakowski metropolita domagał się zmiany zarządu radia za antysemickie wypowiedzi na jego antenie i za jego upolitycznienie.... Ojca dyrektora w Kropce na I bronił Joachim Brudziński - sekretarz Prawa i Sprawiedliwości.

Sąd nakazał internautom rejestrować prowadzone przez nich blogi. Oburzeni blogerzy szykują odpowiedź. Ogłosili pospolite ruszenie internetowe i sami tworzą projekt nowelizacji ustawy o prawie prasowym - informuje gazeta "Metro".

Kamil, Mateusz, Klaudia i Sylwia – urodzone 7 lipca w Warszawie żorskie czworaczki – opuściły wczoraj szpital w Świętochłowicach i karetkami prywatnej firmy zostały przewiezione do domu. Tu na wnuki czekali dziadkowie – gotowi do pomocy młodym rodzicom - pisze "Dziennik Zachodni".

Dziennik "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska" opublikował rozmowę z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

Dorota Derdzikowska z Kutna zarzuca prof. Grzegorzowi Relidze, kardiochirurgowi i synowi ministra zdrowia Zbigniewa Religi, że popełnił błąd w leczeniu jej syna - pisze "Dziennik Łódzki".

Rząd przyjmie dziś przygotowany przez ministra pracy i polityki społecznej Joannę Kluzik-Rostkowską pakiet ustaw realizujących program polityki rodzinnej - informuje "Gazeta Prawna".

- Platforma Obywatelska chce zaproponować innym klubom wycofanie uzasadnień z ich wniosków o samorozwiązanie Sejmu - zdradził wiceszef PO, Bronisław Komorowski. Takie wnioski złożyły PO właśnie, oraz PiS i SLD - ich uzasadnienia znacznie się różnią i wicemarszałek obawia się, że tylko z tego powodu któraś partia może zagłosować przeciwko.

- Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia, rozmowa Janusza Kaczmarka z Krauze była najważniejsza - powiedział w Magazynie TVN24 Zbigniew Wassermann. - Dlaczego właśnie tu kłamał? - zastanawiał się koordynator służb specjalnych.