Najnowsze

Najnowsze

Sprawców napadu na bank w Łęcznej (Lubelskie) szuka policja. Dwaj mężczyźni zrabowali około 10 tys. zł

Główne związki zawodowe w Grecji zapowiedziały na środę strajk powszechny, który może sparaliżować kraj. Chcą w ten sposób wywrzeć nacisk na rząd, by dokonał zmian w planowanej reformie emerytalnej.

Nie żyje Ryszard Reiff. Był publicystą i politykiem, zasłynął tym, że jako jedyny członek PRL-wskiej Rady Państwa odmówił zaakceptowania stanu wojennego w 1981 roku.

Wciąż ważą się losy piątkowej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Brukseli. Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Inga Rosińska, premier Donald Tusk wciąż nie zdecydował, czy na szczyt w Brukseli pojedzie sam, czy razem z prezydentem. Również ta sprawa może być tematem dzisiejszej rozmowy szefa rządu z Lechem Kaczyńskim.

Przemysław Gosiewski (PiS) zapowiedział, że pozwie Konstantego Miodowicza (PO), jeśli w ciągu 2 tygodni nie przeprosi za nazwanie go "łobuzem politycznym" i "gangsterem politycznym". - Śmieszne - odpowiada Miodowicz.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski otrzymał w poniedziałek nagrodę im. Pawła Włodkowica, przyznaną przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Wyróżniono go "za odwagę w występowaniu w obronie podstawowych wartości i prawd nawet wbrew zdaniu i poglądom większości"

Pewien brytyjski emeryt przeszedł szkołę przetrwania, gdy zacięta klamka uwięziła go na cztery dni w toalecie kręgielni - bez jedzenia, komórki, by kogokolwiek powiadomić, i przy niskich temperaturach.

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe zatrzymali w Iraku Mohammeda E.S. - poinformował rzecznik dywizji ppłk Włodzimierz Głogowski. Terrorysta odpowiada między innymi za przemyt broni i rakiet.

Prawie połowa (47,4 proc.) uczniów II klas warszawskich szkół gimnazjalnych uważa, że nie ma nic złego w piciu alkoholu. 37 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z badań ośrodka Homo Homini.

- Zmiany klimatyczne jako globalne zagrożenie dla naszej cywilizacji oraz apele o działania zapobiegawcze ociepleniu klimatu - to główne wątki odczytów, wygłoszonych przez laureatów na ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo - Ala Gore'a oraz przedstawiciela ONZ.

Stan Przemysława Salety poprawia się - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Bokser pięć dni po operacji usunięcia nerki trafił na oddział intensywnej terapii. Z powodu wewnętrznego krwawienia musiał być ponownie operowany.

Właśnie skończyły się zdjęcia do filmu "Izolator", obrazu opartego na historii zabójstwa Jacka Dębskiego. Choć autorzy, przede wszystkim australijski reżyser Christopher Doyle, przekonują, że ich ambicją nie było rozwikłanie jednego z najgłośniejszych zabójstw IIIRP, to pytania nasuwają się same.

W ciągu tygodnia minister środowiska zadecyduje, czy odwołać się od wyroku sądu w sprawie budowy obwodnicy Augstowa. Wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję ministra dotyczącą środowiskowych warunków zgody na budowę obwodnicy.

Mieszkanie sprząta tylko przy muzyce. Występowała we wszystkich zakątkach kraju i zdobyła dziesiątki nagród. Nazywa się Wu Ying, ma 71 lat i jest prawdopodobnie najstarszą... tancerką hiphopową w Chinach.

Indonezja wprowadziła 10-letni program ochrony zagrożonych wyginięciem orangutanów. Ekolodzy chcą chronić tropikalną dżunglę i nie pozwalać na osiedlanie się na jej terenie ludzi i zakładanie plantacji. Co roku tysiące orangutanów giną z powodu wycinania deszczowych lasów.

Rząd Niemiec obstaje przy planach stworzenia w Berlinie miejsca upamiętniającego wysiedlenia po II wojnie światowej - powiedział wicerzecznik niemieckiego rządu Thomas Steg. W ten sposób odniósł się do alternatywnej propozycji przedstawionej przez premiera Polski Donalda Tuska w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Jan Rokita naruszył dobra osobiste byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego - zdecydował sąd okręgowy w Warszawie. Były polityk PO powiedział, że Kornatowski tuszował jako prokurator sprawę zabójstwa Tadeusza Wądołowskiego na posterunku MO w 1986 r. Rokita musi także przeprosić za słowa: "wyjątkowo nikczemny prokurator, który hańbipolską policję" oraz sformułowania o konieczności "rozliczenia morderców z PRL". Wyrok nie jest prawomocny.

- Ordery powinny wisieć na piersiach tych, którzy o Polskę walczyli, a nie tych, którzy z wolną Polską walczyli - mówił prezydent Lech Kaczyński po uroczystości odznaczenia działaczy podziemia - aktorów i solidarnościowych dziennikarzy. -W ten sposób przywracamy normalność - ocenił prezydent.