Najnowsze

Najnowsze

Michaił Kasjanow, jedyny kandydat opozycji demokratycznej, może nie wystartować w wyborach prezydenckich w Rosji. Powód? Centralna Komisja Wyborcza zakwestionowała ponad 13 proc. podpisów poparcia dla jego kandydatury.

Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar, ale i spekulacje na temat przyczyn katastrofy samolotu CASA – trwa ożywiona dyskusja na forum tvn24.pl. W tragicznym wypadku zginęło 20 osób.

Gwiazda angielskiego futbolu tym razem w roli ambasadora dobrej woli UNICEF. David Beckham odwiedził Sierra Leone, by zwrócić uwagę opinii światowej na bolesny problem, z jakim zmaga się ten afrykański kraj - bardzo wysoki wskaźnik umieralności noworodków.

Barack Obama wyraźnie prowadzi w sondażach przed sobotnimi prawyborami w Karolinie Południowej. Druga Hillary Clinton traci do niego 15 punktów proc., a w walce liczy się jeszcze John Edwards.

- Fałszywy alarm - według najświeższych informacji nie odnaleziono jeszcze czarnej skrzynki z samolotu CASA, który rozbił się w czwartek - poinformował rzecznik sił powietrznych ppłk Wiesław Grzegorzewski. W katastrofie zginęło 20 osób.

Czy służba bezpieczeństwa wykorzystuje portale społecznościowe do inwigilacji obywateli? Tak twierdzi wielu rosyjskich internautów i niektóre media. Ich zdaniem najpopularniejsze portale "Odnoklassniki" i "WKontaktie" stały się nieoficjalną bazą danych FSB.

Już ponad milion złotych wart jest przyjaciel z Naszej-Klasy.pl. Oferta sprzedaży samego siebie jako przyjaciela dwa dni temu pojawiła się na portalu aukcyjnym Allegro i robi furorę. Polacy biją się o przyjaciela z klasy. Do końca licytacji zostało jeszcze 12 dni.

40 związanych z Al-Kaidą bojowników zabiła pakistańska armia w walkach na północnym wschodzie kraju. Oddziałami ekstremistów dowodził, obwiniany za śmierć Benazir Bhutto, Baitullah Mehdud. W starciach zginęło również ośmiu żołnierzy.

Czy Bronisław Geremek w tym roku wypełni oświadczenie lustracyjne? - zastanawia się "Dziennik". W zeszłym odmówił. Na podjęcie decyzji ma trzy miesiące.

"Katyń" Andrzeja Wajdy bardzo blisko Oscara. Gdyby nagrodę przyznawali bukmacherzy, cieszyć moglibyśmy się już dziś. Za każdą postawioną na zwycięstwo polskiego filmu złotówkę, można zgarnąć jedynie 2,25 zł. Ale tegoroczne nominacje wywołują też wiele kontrowersji.

Trwający w siedzibie kontrwywiadu audyt wykrył gigantyczne nieprawidłowości. Z siedziby komisji weryfikacyjnej zginęły komputery i część tajnego aneksu do raportu o WSI - donosi "Dziennik".

Zginęli żołnierze, ale i mężowie, ojcowie. To w tym jest najtragiczniejsze - mówił w Mirosławcu premier Donald Tusk. Zapewnił, że rodziny ofiar katastrofy zostaną objęte opieką.

Rząd szykuje wielką reformę finansowania uczelni, ośrodków badawczych i – przede wszystkim – studiów. To może oznaczać, że wszyscy studenci będą częściowo płacić za naukę - przewiduje "Polska".

Jan Rokita oprócz oferty współpracy od szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, dostał trzy propozycje pracy autoryzowane przez samego premiera Donalda Tuska. W tym propozycję stanowiska szefa CBA - pisze "Dziennik".

- Chcę, aby zgodę na stosowanie wszelkich prowokacji i podsłuchów wyrażały sądy - zdradza "Super Expressowi" minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.