Najnowsze

Najnowsze

Wózek inwalidzki na pedały i latarka na baterie słoneczne? Na to mogli wpaść tylko Polacy - tak przynajmniej wynika z amerykańskiej reklamy wódki Alchemy.

Janusz Palikot (PO) zdementował na swoim blogu doniesienia o rzekomych planach kandydowania na prezydenta Polski. Informację, która miała pochodzić od proszącego o anonimowość posła PO, opisała "Gazeta Polska". Według Palikota, "zarzut" ten jest "marną próbą zabicia go siłami PO".

Nominacja Krzysztofa Bondaryka na szefa ABW może źle się skończyć dla premiera Donalda Tuska. To decyzja, która w oczywisty sposób naraża bezpieczeństwo Polski - stwierdził w środę w Radiu Maryja poseł PiS Antoni Macierewicz.

3-letnia tygrysica uciekła z cyrku w miejscowości Azambuja, w Portugalii. Zwierzę jest lekko ranne i pobudzone. W poszukiwaniach uczestniczą treserzy, straż pożarna i żandarmeria.

- Tusk wypowiada sformułowania, które świadczą o nieznajomości przepisów prawa i konstytucji RP. Prezydent ma prawo zapraszać ministrów – stwierdził Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta. Rzecznik rządu odmówiła komentarza.

Dlaczego Paweł Graś, minister odpowiedzialny za służby specjalne, podał się nieoczekiwanie do dymisji? Czy przegrał walkę o wpływy z szefem ABW Krzysztofem Bondarykiem? O swojej tajemniczej rezygnacji opowie w środę w programie "Kropka nad "i" o godzinie 20.

Wielogodzinny pobyt w szkolnej bibliotece nie należy do ulubionych zajęć większości dzieci. Doskonale rozumie to burmistrz hiszpańskiego miasteczka Noblejas. By osłodzić uczniom czas spędzony na lekturze, postanowił płacić za każdą godzinę spędzoną nad książką.

100 tys. zł kosztowały w 2005 r. sondaże wyborcze zamówione na koszt miasta przez ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego. Hanna Gronkiewicz-Waltz uznała to za naruszenie prawa i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Prokuratura nie podzieliła jednak jej zdania - donosi Radio Zet.

Daniel K. winny zabójstwa 9-letniego Sebastiana, którego uczył karate. Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał 36-latka na 25 lat więzienia. Prokuratura domagała się dożywocia, dowodząc, że była to zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem. Sędzia był jednak innego zdania.

Nie godzę się na to, aby interes polityczny jednej z partii opozycyjnych znajdował orędownika w Pałacu Prezydenckim - w taki sposób szef rządu skomentował relacje z Lechem Kaczyńskim. Zapewnił jednocześnie, że szefowie MSZ i MON są do dyspozycji prezydenta, ale dobra wola rządu ma granice.

O 13:00 rozpoczęło się w łódzkiej Prokuraturze Okręgowej przesłuchanie Zbigniewa Wassermanna w sprawie okoliczności śmierci Barbary Blidy. - Oczekuję, że minister wyjawi dlaczego mijał się z prawdą tuż po tych tragicznych wydarzeniach - mówiła przed budynkiem prokuratury pełnomocniczka rodziny Blidów Stanisława Mizdra.

Jeśli w drugiej turze serbskich wyborów prezydenckich wygra nacjonalista Tomislav Nikolić, Kosowo ogłosi niepodległość tydzień później, dziewiątego lub dziesiątego lutego - podały anonimowe źródła w rządzie Kosowa.

Symboliczne przeprosiny rdzennej ludności Australii za przymusowe odbieranie dzieci Aborygenów zamierza złożyć w lutym nowo wybrany australijski parlament. Przeprosiny padną w imieniu rządu, lecz nie oznaczają "przypisania winy obecnej generacji Australijczyków".

Hala spłonęła doszczętnie. Strażacy zburzyli konstrukcję sklepu, że dogasić zgliszcza. Straty szacowane są nawet na milion złotych. W akcji gaśniczej brało udział ponad 20 jednostek straży pożarnej. To już trzeci w ostatnich kilkunastu dniach pożar w halach należących do Carrefoura.

Na światłach z jej terenowym Porsche zrównała się Łada. Z samochodu wyskoczył mężczyzna, otworzył drzwi luksusowego wozu i wyrzucił ją zza kierownicy. Nie dała za wygraną - próbowała zatrzymać swoje auto... trzymając się klamki. W ten sposób zginęła znana w Rosji modelka i właścicielka agencji ochrony Anna Loginowa.