Najnowsze

Najnowsze

64 mln zł z unijnych funduszy może trafić na klaster technologiczny oraz Małopolski Park Technologii Informacyjnych i Multimediów. Do końca ważyły się losy tego projektu. -pisze "Dziennik Polski".

W niewielkiej wsi Kamion pod Skierniewicami powiało wielkim światem - zauważa "Dziennik Łódzki". Marta Wiśniewska, była żona Michała Wiśniewskiego - lidera grupy Ich Troje - otworzyła szkołę tańca dla dzieci i młodzieży.

Przywódca Al-Kaidy w Afganistanie, Mustafa Abu al-Jazid, zapowiedział zemstę za zamordowanie jednego z czołowych działaczy tej organizacji Abu Laitha al-Libiego. Terrorysta zginął pod koniec stycznia podczas ataku rakietowego.

Wada techniczna samolotu nie była przyczyną katastrofy transportowca CASA, w której 23 stycznia zginęło 20 wysokich rangą oficerów Sił Powietrznych – ujawnił w rozmowie z "Dziennikiem" minister obrony Bogdan Klich. To pierwszy oficjalny komunikat w sprawie przyczyn tragedii.

Muzykolog dokonujący oględzin miejsca zbrodni, pielęgniarka przesłuchująca gangstera – tak już od kwietnia, wg "Polski" może wyglądać praca polskich prokuratur. Minister Zbigniew Ćwiąkalski podpisał bowiem rozporządzenie przygotowane przez poprzednika, według którego każdy prokurator może zatrudnić asystenta, niekoniecznie prawnika.

Środa, 6 luty 21:00- To co zrobili dziennikarze "Superwizjera" jest obrzydliwe. Kłamali i wytoczę im proces - zapowiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 były prezes PGNiG Marek Kossowski. Twierdził również, że informacje, jakie podano w programie, były zmanipulowane. Zapewnił, że nic nie wiedział o związkach ETG z mafią.

Marta Wiśniewska, była żona Michała Wiśniewskiego - lidera grupy Ich Troje - będzie w niewielkiej wsi Kamion pod Skierniewicami uczyć tańca - pisze "Dziennik Łódzki". Za godzinną lekcję w grupie trzeba będzie zapłacić 25 zł. Gazeta sugeruje, że uczniów byłoby więcej, gdyby Mandaryna pokazała więcej...siebie.

Francuski wiceminister spraw wewnętrznych Christian Estrosi przeprosił, że wynajął za 138 tys. euro prywatny samolot. Estrosi zrezygnował z zaplanowanej lotem rejsowym podróży do USA, gdy dowiedział się o przyjęciu u prezydenta Nicolasa Sarkozyego.

- To co zrobili dziennikarze "Superwizjera" jest obrzydliwe. Kłamali i wytoczę im proces - zapowiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 były prezes PGNiG Marek Kossowski. Twierdził również, że informacje, jakie podano w programie, były zmanipulowane. Zapewnił, że nic nie wiedział o związkach ETG z mafią.

- Spór o J&S jest jałowy. We wniosku o nałożenie kary na spółkę był błąd formalny, dlatego należało go unieważnić. A teraz można wznowić – tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Janusz Palikot (PO). – Wicepremier Pawlak zmienia decyzję pod wpływem artykułów prasowych – zarzucił Joachim Brudziński (PiS).

- Naszym celem jest uszczelnienie systemu ochrony zdrowia, bo żadna złotówka z pieniędzy obywateli nie może być zmarnowana – to recepta minister zdrowia na kryzys w lecznictwie. – Uszczelnianie nic nie da, trzeba dokładać – ripostowało PiS. Sejm wyjątkowo spokojnie debatował o metodach leczenia ochrony zdrowia.

Codziennie rozmawiasz godzinami przez telefon komórkowy? Uważaj - twoje plemniki są zagrożone. Tak przynajmniej wynika ze wstępnych badań, opisanych w styczniowym numerze naukowego periodyku "Fertility and Sterility".

Wypowiedź eurodeputowanego PiS Adama Bielana o wizycie premiera w Moskwie była niepotrzebna - zgodnie twierdzą w "Magazynie 24 Godziny" posłowie PO i LiD. - Zamiast mówić w tak newralgicznym momencie, że wizyta jest z góry przegrana, pan Bielan powinien był pójść na piwo, bo zaszkodził tylko dobru Polski - oburzał się Stefan Niesiołowski. Także Tadeusz Cymański z PiS nie był zadowolony z wypowiedzi Bielana.

Zniszczony laptop i karty telefoniczne Zbigniewa Ziobry, używanie antyterrorystycznego systemu operacyjnego do śledzenia Janusza Kaczmarka, podsłuchiwanie Jerzego Engelkinga – były koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann ma jedną odpowiedź: - Ostrożnie z daleko idącymi wnioskami.

Biurokratyczne nieporozumienie pozbawiło Uczniowski Klub Sportowy FORZA szans na dotację. Dzieci z jednej z warszawskich szkół, zamiast trenować na hali i jeździć na turnieje, mogą być zmuszone spędzać wolny czas na ulicy.

Znana okulistka prof. Ariadna G. została zawieszona w wykonywaniu zawodu lekarza. Zdecydował tym na niejawnym posiedzeniu śląski samorząd lekarski. Synowa byłego pierwszego sekratarza KC PZPR przyjmowała pacjentów pod wpływem alkoholu.

Gigantyczne korki sparaliżowały w środę wiele francuskich miast. Powód? Protestują taksówkarze, sprzeciwiający się rządowym planom zwiększenia liczby taksówek w kraju.

10-letni chłopcy w maskach i z kałasznikowami atakują jadący ulicą samochód. To tylko inscenizacja - jedna ze scen na taśmach szkoleniowych Al-Kaidy, które wpadły w ręce amerykańskich żołnierzy w Iraku.

Kościół Katolicki wkracza w Wielki Post. Z tej okazji Benedykt XVI odprawił uroczystą mszą na rzymskim Awentynie. - Bez modlitwy człowiek nie ma nadziei, ale tylko złudzenia - powiedział papież w homilii.