Najnowsze

Najnowsze

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła w piątek poprawkę do ustawy o środkach masowego przekazu, ułatwiającą Kremlowi zamykanie niepokornych mediów. Teraz będzie można utracić licencję na nadawanie m.in. za publikowanie oszczerstw.

Jose Gonzalez nie zawiódł. Na warszawskim koncercie pięknie śpiewał, grał na swojej gitarze z precyzją muzyka klasycznego i stworzył niezapomniany nastrój. Szkoda tylko, że jego występ trwał tak krótko.

Czesław Kłosek, bohater górniczych strajków z 1981 r., przeprasza Lecha Kaczyńskiego za zamieszanie, które wywołał. We wtorek zwrócił prezydentowi otrzymany za działalność podziemną order w proteście przeciw nadaniu polskiego obywatelstwa piłkarzowi Rogerowi Guerreirze.

Zbigniew Chlebowski (PO) powtórzył, że Platforma zlikwiduje od 1 stycznia 2009 r. abonament radiowo-telewizyjny. To odpowiedź na apel szefów TVP, Polsatu i TVN o zachowanie systemu abonamentowego, ale zmodyfikowanego tak, by widzowie mogli go odliczać od podatku.

Można już mówić o serii samobójstw w więziennych celach. Tym razem samobójstwo popełnił Andrzej Ł., ps. Gruby, który był pod opieką Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim - informuje polityka.pl.

Premier Donald Tusk zarobił w 2007 roku ponad 137 tysięcy złotych - wynika z jego zeznania podatkowego. Jeden procent swojego podatku - 152 złote - zdecydował się przekazać na konto hospicjum w Sopocie. W piątek szef rządu zaapelował o wsparcie organizacji pozarządowych.

O pożarze w stoczni w Gdyni zaalarmowali nas internauci. Jak pisze Łukasz, zapalił się statek w dokach stoczni Marynarki Wojennej. Na skrzynkę Kontakt TVN24 dostaliśmy zdjęcia z pożaru.

- To oczywista nieprawda. W różnych paszkwilach przypisuje mi się, że chcę zająć miejsce obu braci Kaczyńskich - powiedział w TVN24 Zbigniew Ziobro. Dodał, że z jego powodu podziały w PiS nie nastąpią, bo jest on lojalnym członkiem partii.

- Bo we mnie jest seks – który facet mógłby to powiedzieć z największym przekonaniem? Według magazynu "People" w 2007 roku był to Matt Damon. A jak jest waszym zdaniem?

Dziewczyna Christiano Ronaldo, Nereida Gallardo, świeci blaskiem nie tylko gwiazdy Manchester United, ale i swoim. Po ostatniej sesji zdjęciowej dla angielskiego dziennika "The Sun" można się powoli zacząć zastanawiać, czy aby nie przyćmi słynnego piłkarza.

W połowie kwietnia trzy małe lwiątka zadebiutowały przed kamerami w japońskim parku safari. Maluchy u boku swoich opiekunów wdzięczyły się, pozowały i zachwycały wszystkich gości parku Fuji w Shizuoka.

Zatrzymanie i doprowadzenie działaczy Cracovii, prezesa Janusza Filipiaka i członka zarządu Rafała Wysockiego, było niezasadne - uznał w piątek krakowski sąd. Uchylił także poręczenie majątkowe, które zostało zastosowane wobec Filipiaka.

Rada Warszawy potępiła łamanie praw człowieka w Chinach i pacyfikację pokojowych demonstracji Tybetańczyków. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. - To bezpodstawne oskarżenia - grzmią chińscy dyplomaci. Są też oni oburzeni zaproszeniem Dalajlamy do Warszawy.

Minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiada, że nie zapłaci za karetkę czuwającą przed rezydencją prezydenta na Helu w 2006 roku. - Mój resort nie jest stroną w tej sprawie - twierdzi Schetyna.

- Nie za wszelką cenę, nie za cenę negocjacji personalnych i stanowisk będziemy szukać poparcia SLD - zadeklarował szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. PO potrzebuje głosów lewicy do odrzucenia prezydenckiego weta do ustawy medialnej. Co da w zamian?

- Na tym etapie śledztwa opinia biegłych jest kompletna i odpowiada na wszystkie pytania. Nie mam jej nic do zarzucenia – uważa prokurator Rafał Sławnikowski, jeden z prowadzących śledztwo ws. samobójczej śmierci Barbary Blidy. Reporterzy "Uwagi!" wskazują jednak na wiele znaków zapytania.

Upowszechnienie wiedzy na temat raka szyjki macicy i piersi oraz metod przeciwdziałania im - to główne założenia deklaracji podpisanej w piątek w Belwederze przez prezydentową Marię Kaczyńską i byłą sekretarz stanu USA Madeleine Albright.

Czesi wolą prezydenta Rosji Władimira Putina od amerykańskiego George'a W. Busha, lecz obu tych polityków dystansuje niemiecka kanclerz Angela Merkel - wynika z ankiety ośrodka badań opinii publicznej STEM.

Chciał tanio załatwić sobie pałac, stanie przed sądem. Mirosław B., były dyrektor departamentu w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie został zatrzymany przez CBA podczas próby przekazania łapówki.