Najnowsze

Najnowsze

PO rozmyśla nad likwidacją kuratoriów oświaty. - Potrzeba nowocześniejszego nadzoru pedagogicznego, który nie będzie organem politycznym ministra, ale niezależną instytucją, która będzie czuwała nad pracą szkoły - mówi kandydatka na wiceministra edukacji Krystyna Szumilas.

"Rzeczpospolita" donosi, że w tym roku polacy wydadzą na totolotka 2,8 miliarda złotych. I choć to o 500 milionów więcej, niż przed rokiem, to ambicje państwowego monopolisty są znacznie większe.

Tajne archiwum zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych wywieziono do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze "Dziennik". Według gazety, nieoznakowane furgonetki krążyły pod osłoną nocy między siedzibą służb a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego do ostatnich godzin rządów PiS.

Jedna osoba zginęła, a tysiące zostało bez dachu nad głową. Północna Turcja walczy z powodzią. Silne deszcze padają już od czwartku. W najbliższym czasie Turcy nie mogą liczyć na poprawę pogody.

Piątek, 16 listopada 21:00Dyscyplinarne decyzje w PiS-ie. Jarosław Kaczyński zdecydował wczoraj o zawieszeniu w prawach członków partii jej byłych wiceprezesów: Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego. Decyzję prezesa PiS komentowali goście Magazynu 24 godziny.

Amerykańska restauracja serwująca najdroższe desery na świecie została zamknięta. Okazało się, że rekordowe słodkości zajadali nie tylko klienci lokalu. Na zapleczu do pysznych i kosztownych ciast dobierało się też 100 karaluchów, kilkadziesiąt much i mysz.

Niepełnosprawni studenci mogą liczyć na opłacanego z budżetu państwa asystenta - pisze dziennik "Polska". Pomoże im m.in. sporządzać notatki z wykładów, wypożyczać książki i dojechać na uczelnię.

Z powodu nieobecności Chin nie odbędzie się, zaplanowane na poniedziałek, spotkanie sześciu państw dotyczące programu atomowego Iranu i ewentualnych dodatkowych sankcji.

- Po modzie na wieczorki panieńskie i kawalerskie, przyszła do Polski moda na... imprezy rozwodowe. Pierwsze tego typu party zaczął organizować jeden z krakowskich klubów - informuje "Gazeta Krakowska".

Dziennik "Polska" donosi, że niepełnosprawni studenci mogą liczyć na opłacanego z budżetu państwa asystenta. Pomoże im m.in. sporządzać notatki z wykładów, wypożyczać książki i dojechać na uczelnię.

Trwają poszukiwania mieszkania dla premiera Donalda Tuska. Na razie mieszka w hotelu sejmowym, a do rządowej rezydencji przy Parkowej nie chce się przenieść. Współpracownicy szukają mu więc nowych "czterech kątów".

Tajne archiwum zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych wywieziono do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze "Dziennik". Według gazety, nieoznakowane furgonetki krążyły pod osłoną nocy między siedzibą służb a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego do ostatnich godzin rządów PiS.

Ponad 1100 osób - to prawdopodobnie wciąż niepełna liczba ofiar cyklonu, który uderzył w południowe wybrzeże Bangladeszu. Faktyczna liczba ofiar jest nieznana, bo żywioł zablokował dostęp do południa kraju.

- Groźny pożar wybuchł w piątek późnym wieczorem w fabryce brykietów z trocin ekologicznych w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie. Nikomu nic się nie stało. Z ogniem zmaga się 15 zastępów strażaków.

W sobotę w Finlandii wchodzi w życie nowy przepis, który zakazuje akcji strajkowych, porzucania i wymawiania pracy bez zgody pracodawcy przez najważniejszych pracowników służby zdrowia. Przepis dotyczy około 2500 osób.

Roman Giertych nie wykluczył, że będzie bronić żołnierzy zatrzymanych pod zarzutem zabójstwa w Afganistanie. - Ta sprawa jest ciekawa, przede wszystkim pod względem prawnym - zaznaczył były lider LPR, który obecnie jest adwokatem.