Najnowsze

Najnowsze

Ryzyko antykurdyjskiej tureckiej interwencji na północy Iraku jest coraz mniejsze. To efekt lepszej współpracy między Bagdadem a Ankarą - oświadczył szef irackiej dyplomacji Hosziar Zebari.

Okazuje się, że śmierć nie stanowi przeszkody w podjęciu pracy. Przynajmniej według włoskich urzędników, którzy postanowili przyjąć na posadę woźnego zmarłego 15 lat temu mężczyznę.

Cykl "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki zdobył międzynarodową nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Emmy, które rozdano w Nowym Jorku uważane są za telewizyjny odpowiednik Oscarów.

Polscy prokuratorzy pojadą do USA, by sprawdzić, czy istnieją jeszcze możliwości ekstradycji Edwarda Mazura - poinformował tvn24.pl prokurator krajowy Dariusz Barski.

- Nasze siły atomowe muszą być przygotowane do szybkiej i adekwatnej odpowiedzi każdemu agresorowi - powiedział prezydent Władimir Putin na spotkaniu z generalicją. Szef sztabu armii zapowiedział z kolei, że od decyzji o wyjściu Rosji z CFE nie ma odwrotu.

Nowa minister zdrowia przyjrzy się liście leków refundowanych, ale jej nie zmieni. - Mamy na to za mało czasu - wyjaśniła w TVN24 Ewa Kopacz. Dodała, że trzeba wyjaśnić, jak niektóre preparaty znalazły się na liście, ale "to jest zadanie dla prokuratury, a nie dla niej".

Pewien młodzieniec spod Piotrkowa Trybunalskiego tak bardzo stęsknił się za kolegą z Białegostoku, że ukradł samochód, żeby się do niego dostać. Nic nadzwyczajnego, poza tym, że złodziej miał 12 lat, a auto ukradł własnemu ojcu.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał Europejski Nakaz Aresztowania Heleny Wolińskiej, oskarżanej o łamanie prawa stalinowskiej prokurator. O taką decyzję wnioskował IPN, upatrując w niej ostatnią szansę na pociągnięcie śledczej do odpowiedzialności.

Hamburskie łabędzie trafiły już do zimowych kwater. Zanim rzeka Alster zdążyła zamarznąć i uwięzić ptaki, władze miasta przeniosły je w bezpieczne miejsce, niedaleko tamy w Eppendorf. Pracująca tam cały czas pompy sprawią, że woda nie zamarznie i nie narazi łabędzi na niepotrzebne cierpienie.

"Słyszeliśmy, że aneks można kupić - no to go kupcie!" - tak Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta skomentował doniesienia "Dziennika" o rzekomym wycieku z aneksu do raportu o WSI. Prezydencki minister podkreślił, że dostęp do akt ma tylko prezydent.

Być może na grudniowy szczyt Unii pojadą premier Donald Tusk i prezydent Lech Kaczyński. - Nie jest to praktyka standardowa, ale nie będziemy kruszyć kopii o takie rzeczy. (...) Jeśli pan prezydent czuje potrzebę obecności na tym szczycie, to proszę bardzo - powiedział w radiowej "Trójce" Sławomir Nowak.

Sepsa była przyczyną śmierci 57-letniego lekarza, który zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. O życie walczy inny 21-letni pacjent tego szpitala, u którego stwierdzono tę chorobę.

Nicholas Jake Barton, prawnuk słynnego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla przyznał się przed australijskim sądem do udziału w aferze narkotykowej. Grozi mu 20 lat więzienia.

Prawosławny ksiądz ze wsi Nikolskoje bezskutecznie próbował przekonać członków sekty, którzy w wykopanej przez siebie pieczarze czekają na "dzień sądu ostatecznego", do opuszczenia jaskini. - Wypuście przynajmniej dzieci - apelował duchowny.