Najnowsze

Najnowsze

Komisja wyborcza w Pakistanie nie pozwoli byłemu premierowi i przywódcy antyprezydenckiej opozycji wziąć udziału w zaplanowanych na 8 stycznia wyborach parlamentarnych.

Na rok i 2 miesiące więzienia skazał sąd b. komendanta głównego policji gen. Antoniego Kowalczyka za niedopełnienie obowiązku służbowego, fałszywe zeznania i zatajanie prawdy w związku z tzw. aferą starachowicką. Sam Kowalczyk zapowiada, że odwoła się od tego nieprawomocnego jeszcze wyroku.

Podejrzany o korupcję burmistrz Helu Mirosław W. jeszcze w poniedziałek opuści areszt za kaucją. Zdaniem prokuratury nie ma już obawy, że zatrzymany podczas przyjmowania łapówki urzędnik będzie mataczył w śledztwie. W tej samej sprawie korupcyjnej zarzuty ma też b. posłanka PO Beata Sawicka.

Prezydent Hugo Chavez, mimo porażki w referendum konstytucyjnym wciąż chce budować "socjalizm XXI wieku". Wczorajsze głosowanie miało mu pozwolić na pełnienie urzędu dowolną liczbę kadencji i budowanie wprowadzenie w życie swojej wizji Wenezueli.

Prokuratura w Grudziądzu wydała nakaz tymczasowego aresztowania pielęgniarki podejrzewanej o podawanie pacjentom leków bez ich wiedzy. Zamiast szczepionki na zwykłą grypę, na pacjentach testowane były szczepionki przeciwko ptasiej grypie.

Prawie 6 ton drobiu z dwóch warmińsko-mazurskich ferm, gdzie wykryto ptasią grypę wywieziono już do spalarni. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo rozpoczęły kontrole innych ptasich ferm i podkreślają, że ludzie nie mają powodów do obaw.

- Jak ja będę rozpoznawał, która z was jest która? - kręcił głową komendant miejski, kiedy podszedł do Krysi Stefańskiej i podawał jej odznakę.

"Wybory do Dumy Państwowej w Federacji Rosyjskiej 2 grudnia 2007 roku nie były uczciwe i nie spełniły wielu standardów OBWE i Rady Europy dotyczących demokratycznych wyborów" - głosi wspólne oświadczenie OBWE i RE.

Z sejmowych ław przesiadł się... do maszyny do szycia, a zamiast wygłaszać polityczne przemówienia... zaśpiewa. Jan Rokita wraca, choć na razie nie do polityki. Na występ w nietypowej roli dał się namówić Szymonowi Majewskiemu.

- Partia Jedna Rosja zdobyła w niedzielnych wyborach do Dumy Państwowej 315 na 450 miejsc, czyli dysponuje większością konstytucyjną - podała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza. Na Jedną Rosję zagłosowało 64,1 proc. Rosjan.

Od decyzji o wycofaniu polskich wojsk z Iraku nie ma odwrotu - powiedział w RMF FM minister obrony Bogusław Klich. I dodał: - Obiecaliśmy to w kampanii wyborczej. Taka jest też wola wola Polaków.

Tańczą na szczudłach, grają na saksofonie trąbce i bębenkach, a uśmiechem potrafią zarazić nawet największego ponuraka. Parada bajkowych cyrkowców otworzyła coroczny świąteczny festiwal w Brukseli.

Były szef MON Aleksander Szczygło może wystąpić do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie obecnego wiceministra obrony gen. Piotra Czerwińskiego. Na antenie "Trojki" powtórzył, że przeciw Czerwińskiemu toczą się postępowania prokuratorskie, które trzeba wyjaśnić.

Skazana za obrazę islamu nauczycielka Gillian Gibbons została ułaskawiona po spotkaniu przedstawicieli brytyjskich muzułmanów lorda Ahmeda i baronessy Sayeedy Warsi z prezydentem Sudanu. Jeszcze dziś ma odlecieć do Wielkiej Brytanii.

Szef MSZ Radosław Sikorski za konflikt z prezydentem Lechem Kaczyńskim wini urzędników. Do Anny Fotygi apeluje zaś w Polskim Radiu: - Powinna zdefiniować swoją rolę: czy jest szefową kancelarii ponadpartyjnego prezydenta, czy ministrem spraw zagranicznych na wygnaniu.

Sądy 24-godzinne, w kształcie zaproponowanym przez byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, przestaną istnieć - zapowiada minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski na łamach "Życia Warszawy". - Kosztują za dużo, a stają przed nimi głównie pijani kierowcy - tłumaczy.

Współczesna 60-latka z trwogą słucha debat o zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Przeraża ją perspektywa dodatkowych pięciu lat pracy. Jednak w przyszłości Polki po 60. roku życia będą realizować się i w pracy, i w domu, a przechodzenie na emeryturę nie będzie już tak oczywiste - pisze "Dziennik".