Najnowsze

Najnowsze

Szef LPR Roman Giertych był w piątek u Janusza Kaczmarka we Włoszech, gdzie były szef MSWiA jest na urlopie - dowiedział się "Dziennik". Kaczmarek miał mu tam przekazać kompromitujące informacje na temat rządów braci Kaczyńskich. Giertych mówi, że usłyszał wstrząsające rzeczy.

Psychologowie alarmują: ogarnia nas hazard. Jednoręcy bandyci pojawiają się już nawet w sklepach spożywczych. Tylko w pierwszym kwartale tego roku Polacy przepuścili w automatach do gry prawie miliard złotych - informuje "Rzeczpospolita".

Jastrzębska Spółka Węglowa wyda 3 miliardy złotych na nowy szyb, przez który można się będzie dobrać do nieeksploatowanych jeszcze złóż węgla w Bziu - informuje "Dziennik Zachodni". Można będzie stamtąd wydobyć 300 mln ton "czarnego złota".

Ks. Jacek M., proboszcz parafii w Pleckiej Dąbrowie koło Kutna, ma zapłacić rolnikowi Henrykowi S. sto złotych nawiązki za to, że w kazaniu nazwał go "nieumytą mendą i kanalią plączącą się po ziemi bez sensu".

Łodzianin Krzysztof Deroń, który ponad rok bezskutecznie stara się zrzec obywatelstwa polskiego, postanowił pozwać prezydenta Lecha Kaczyńskiego - informuje "Dziennik Łódzki".

Cztery osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 74 w Bałtówce w woj. świętokrzyskim. Ford zderzył się czołowo z hondą.

Niepozorny, błyszczący krążek. A na nim zakodowana informacja. Ćwierć wieku temu "kompakty" zrewolucjonizowały muzyczny rynek.

Nie sposób ocenić rozmiarów tragedii - setki zwłok nadal leżą na ulicach, miasto wygląda jak po bombardowaniu, 70 procent domów legło w gruzach - oto obraz Pisco, jednego z peruwiańskich miast nawiedzonych przez środowe trzęsienie ziemi.

- Jeżeli po tych wyborach dojdzie do koalicji PO-PiS, będzie to prawdziwy początek IV RP - uważa politolog, dr Marek Migalski. Wcześniejsze próby z LPR i Samoobroną były dla PiS męką - dodał.

- Zabójstwo sześciu Włochów w Duisburgu to prawdopodobnie tylko kolejny epizod wojnie mafijnej - uważa Nicola Gratteri, wiceprokurator regionu Kalabria. To stamtąd pochodzą walczące ze sobą "rodziny" mafii N'dranghety.

Bezmyślny właściciel pozostawił swojego psa w zamkniętym samochodzie, a sam poszedł na zakupy. Gdy wrócił, pies już się nie ruszał. Straży miejskiej powiedział, że pies miał pełnić jedynie funkcję alarmu.

Dwaj Hawajscy surferzy - McNamara i Manala postanowili wypróbować fale na... Alasce. Ślizgali się na grzbietach fal tsunami, wywołanych osuwającymi się bryłami lodowca...

Kilkadziesiąt minut krzyczała z bólu leżąc przed bramą szpitala. Mimo, że kobietę mijali pracownicy placówki, nikt nie zareagował. Kałużę krwi zauważyli przechodnie i wezwali pogotowie.

- To pomysł, który się pojawił w Warszawie i na razie nie jest zweryfikowany na poziomie krajowym - tak Grzegorz Schetyna z PO komentuje informację, że Donald Tusk w najbliższych wyborach będzie kandydował z listy warszawskiej.

- Dali im po mordzie i słusznie zrobili - tak białoruski prezydent skomentował niewpuszczenie na Białoruś polskich polityków. - Jeśli są to słowa Łukaszenki, to świadczą one jedynie o rozmówcy i należy nad tym ubolewać - odpowiada Robert Szaniawski z MSZ.

Firma telekomunikacyjna popełniła błąd i nastolatka dostała ten sam numer, z którego zrezygnował Sven Goran Eriksson, trener Manchester City. Dzięki temu mogła "nacieszyć się" takimi propozycjami, jak: "Cesar z Interu jest do wzięcia za darmo".