Najnowsze

Najnowsze

Konrad Kornatowski, były komendant główny policji potwierdza, że Janusz Kaczmarek był przeciwny akcji przeciwko Barbarze Blidzie - swoją wersję wydarzeń przedstawia w rozmowie z "Newsweekiem".

Izraelski rząd zawarł w niedzielę porozumienie z obywatelami ocalałymi z nazistowskiej zagłady, przyznając im specjalne zasiłki oraz ulgi. To efekt lipcowych protestów, które wstrząsnęły opinią publiczną Izraela.

Były komendant główny policji Konrad Kornatowski ujawnił wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" szczegóły spotkania, na którym omawiano sprawę Barbary Blidy. W naradzie brało udział siedem osób.

Z ponad 2 promilami alkoholu we krwi przyjmował potrzebujących pomocy lekarz z Oddziału Ratunkowego szpitala w Kościerzynie. Zaniepokojony pacjent wezwał policję.

Niedziela, 19 sierpnia, 21:00 Jarosław Kaczyński mówi w rozmowie z tygodnikiem "Wprost", że Platofrma Obywatelska jest za bardzo uzależniona od Niemców. "Jeśli PO wygra wybory, odejdzie od twardej polityki zagranicznej i budowy partnerskich relacji z Berlinem. Platforma zbyt silnie tkwi w strukturach europejskiej partii ludowej co niestety oznacza akceptację dominacji niemieckiej." te słowa komenatowali goście magazynu 24godziny

Wypowiedzi premiera na temat proniemieckiej polityki Platformy Obywatelskiej to "kolejny element kampanii strachu" - uważa gość magazynu 24 godziny, Adam Szejnfeld z PO.

8,5 mln osób - to rekord liczby odwiedzin największej letniej gdańskiej imprezy, który padł własnie w tym sezonie. Zakończony w niedzielę Jarmark św. Dominika odbył się już po raz 747.

Setki ekologów manifestowało w niedzielę na miejscu planowanego nowego pasa startowego lotniska Heathrow. Obrońcy środowiska chcieli zwrócić uwagę na szkodliwy wpływ lotnictwa.

Ministerstwo Sprawiedliwości przyjrzy się śledztwom gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej, na które miał wpływ Janusz Kaczmarek - donosi "Rzeczpospolita". Na pierwszy ogień ma pójść sprawa wydawnictwa Stella Maris.

Co roku wybieraliśmy Jastarnię, a tym razem Dębki. Superplaża i - jak się okazało - dyskretny powiew snobizmu, który w sąsiadującej z Jastarnią Juracie dyskretny już dawno nie jest.

Jedna z najważniejszych organizacji chroniących prawa człowieka, Amnesty International, potwierdziła, że będzie od tej pory dopuszczać, w pewnych przypadkach aborcję. Organizacje katolickie są w szoku.

Choć wybory wcale nie są przesądzone, politycy już rozpoczęli kampanię. Na razie oskarżeń. Roman Giertych sugeruje, że PiS szykuje atak obyczajowy na Donalda Tuska. Janusz Kaczmarek twierdzi, że Zbigniew Ziobro ma haki... na wszystkich.

Rolnicy - w was nadzieja. Przed wami trudne zadanie – obrony polskiej ziemi, obrony naszej ojczyzny - tak ordynariusz diecezji kaliskiej bp Stanisław Napierała ostrzegał rolników przed sprzedażą ziemi cudzoziemcom.

Blog to świetna rzecz, można tu napisać to, czego na antenie powiedzieć nie wypada. Na przykład mogę się z Państwem podzielić myślą, jaka mnie naszła, gdy pojawiła się wiadomość o pełnych chwały korzeniach genealogicznych wicepremiera Gosiewskiego.